A A A K K K
для людей із порушенням зору
Смотрицька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Новини Смотрицької селищної ради

Обговорення генерального плану смт.Смотрич

УВАГА! До відома мешканців громади.

 

Застосування пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів є невід’ємною складовою сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Водночас пестициди негативно впливають на довкілля, призводячи до скорочення біорізноманіття. Крім того, пестициди справляють негативний вплив на здоров’я людини, як у результаті прямої дії, так і опосередковано – внаслідок накопичення залишкових кількостей у сільськогосподарських продуктах і питній воді. Забезпечити правильність використання пестицидів – справа не тільки важлива, а й украй складна, адже асортимент препаратів надзвичайно великий і характеризується значним різноманіттям властивостей, призначень, особливостей дії, впливу на людину, теплокровних тварин і корисні організми, поведінки в навколишньому середовищі та післядії.

Загалом обмежити застосування особливо небезпечних пестицидів досить складно, що призводить до широкого використання їх непідготовленими людьми. Результатом цього може стати велика кількість випадків отруєнь, забруднення харчових продуктів й екологічний збиток.

Звичайно,  використання пестицидів в Чернівецькій області має свою специфіку: значна частина районів області є густонаселеними, а сільськогосподарські угіддя  знаходяться впритул до будівель мешканців населених пунктів. У такій ситуації часто відбувається порушення вимог чинного законодавства при  застосуванні пестицидів і агрохімікатів (зокрема в частині недотримання зон санітарних розривів  від населених пунктів, тваринницьких комплексів, водойм, місць відпочинку залежно від методу застосування пестицидів (авіа метод, вентиляторний, штанговий).

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» застосування пестицидів у господарствах й індивідуальних садах і городах, у побуті має здійснюватись тільки згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітників слід допускати за нарядом за наявності посвідчення про спеціальну підготовку та проходження медичного огляду, що дає право працювати з пестицидами.

ОБРОБКИ ПЕСТИЦИДАМИ  НАЗЕМНИМИ ЗАСОБАМИ

І. Вимоги  щодо застосування пестицидів суб’єктами господарювання за межами населеного пункту

             Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300м.

            При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

Всі роботи з пестицидами за  межами населеного пункту слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках, як виняток, у похмурі і прохолодні дні з температурою нижче +10 допускається проведення обробки у денні години.

Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.

УВАГА ! Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки необхідно сповіщати голів сільських, селищних, міських рад, ОТГ, про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів, які в свою чергу оповістять пасічників, мешканців населених пунктів, власників сусідніх с/г ділянок, тощо.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

ІІ. Вимоги  щодо застосування пестицидів у межах населеного пункту  окремими громадянами особистих огородніх ділянок, які використовуються під плодові сади, посів зернових та зернобобових культур, посадку картоплі

 Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню “Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” і Доповненнями до нього.

У масштабі населеного пункту забороняється повсюдна, одночасна обробка рослин однотипним препаратом, яка може обумовити масове надходження в атмосферне повітря населених пунктів аерозолю та парів токсиканта. Такі ситуації регулюються календарним графіком робіт, чергуванням асортименту препаратів в період інтенсивних обробок.

Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 за допомогою ранцевого обприскувача при швидкості вітру до 4 м/с та за умови попередження власників сусідніх домоволодінь про час, місце, строк обприскування.

Купувати пестициди та агрохімікати слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи. Торгівля повинна проводитись тільки фасованими, герметично упакованими препаратами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Враховуючи важливість питання та поважаючи право громадян на безпечні та комфортні умови проживання, та, у разі спостерігання Вами за недотриманням вимог при застосуванні пестицидів і агрохімікатів – не залишайтесь осторонь. Рекомендуємо Вам в такому випадку негайно повідомити про дану ситуацію Національну поліцію, органи місцевого самоврядування та органи Держпродспоживслужби на відповідній адміністративній території.

 ОБРОБКИ АВІАЦІЙНИМИ ЗАСОБАМИ

 Виконання авіаційних робіт із застосування пестицидів у сільському та лісовому господарстві слід здійснювати відповідно до вимог ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України». Згідно з ДСП 382-96 постійні сільськогосподарські аеродроми та вертодроми, з яких виконують робочі польоти із застосуванням пестицидів й агрохімікатів, повинні мати санітарний паспорт на право експлуатації, а тимчасові – дозвіл на право експлуатації. Санітарна паспортизація постійних сільськогосподарських аеродромів і вертодромів й оформлення дозволів на право експлуатації тимчасових аеродромів мають здійснюватися щорічно. Замовник авіаційно-хімічних робіт за три доби до початку авіаційних обробок зобов’язаний:

– поінформувати органи місцевого самоврядування, населення зазначеної місцевості через засоби масової інформації (радіо, пресу, телебачення) про місце, строки, термін оброблення пестицидами й агрохімікатами про заборону здійснювати сільськогосподарські та інші роботи, випасати тварин ближче ніж 1 км від місця обробок про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарських культур пестицидами на період до 5 діб;

– встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки зі вказівкою кінцевого строку очікування на відстані 300 м від оброблюваних ділянок, а також на дорогах, що проходять через ці ділянки, та на дорогах, які ведуть до сільгоспаеродрому або вертодрому.

Заборонено проводити авіаційні обробки пестицидами сільськогосподарських культур, лісів й інших угідь, що розташовані ближче ніж:

– 5 км від місць постійного розташування медоносних пасік; – 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу свійських тварин, об’єктів природнозаповідного фонду;

– 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, посівів сільськогосподарських культур, використовуваних в їжу без термічної обробки, а також садів і виноградників та місць проведення сільськогосподарських робіт.

Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно

здійснюватися в ранкові та вечірні години дня при швидкості руху повітря, що не

перевищує – 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне

обприскування) при температурі повітря не вище +22° С, робоча висота над об’єктом обробки повинна бути не менше 3 м.

Авіаційне застосування мінеральних добрив і біопрепаратів слід здійснювати з дотриманням санітарно-захисної зони від ділянок оброблень до населеного пункту, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання – не менше ніж 500 м за швидкості вітру до 8 м/с.

ДОЗВОЛИ ТА ДОКУМЕНТИ, ЩО Є НЕОБХІДНИМИ ДЛЯ РОБОТИ З ПЕСТИЦИДАМИ

 На підставі статті 25 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; статей 11,16-3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 2 березня 1995 року № 86/95, чинних санітарних норм і правил, з метою забезпечення безпечного для здоров’я людини та навколишнього природного середовища застосування пестицидів й агрохімікатів, необхідно розробити та узгодити з територіальними управліннями Держпродспоживслужби такі документи:

а) Санітарний паспорт на транспортний засіб для перевезення пестицидів та агрохімікатів (пункти 4.1, 4.5 ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 03.08.1998 № 1; Наказ МВС України від 26.07.2004 № 822 «Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів»);

б) Санітарний паспорт на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив (розділ 5, пункт 6.1, додаток 4 до ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»);

в) Дозвіл на право експлуатації тимчасового аеродрому (вертодрому) або Санітарний паспорт на право експлуатації постійного аеродрому (п. 6.2.1 ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», п. 2.6, додатки 1 та 2 до ДСП № 382 від 18.12.1996 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України»).

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБІТ ІЗ ПЕСТИЦИДАМИ

Відповідно до вищезазначених законодавчих і нормативно-правових актів діють такі вимоги до суб’єктів господарювання, підприємств усіх форм власності, які використовують пестициди:

 • заборона провадження господарської діяльності з торгівлі та використання пестицидів й агрохімікатів до їх державної реєстрації;
 • до всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, допускають осіб, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку і мають відповідні посвідчення, допуск і наряд на виконання робіт із пестицидами та забезпечені засобами індивідуального захисту (спецодягом і спецвзуттям, засобами захисту рук, органів дихання, зору);
 • не допускають до роботи осіб, молодших за 18 років, вагітних жінок та матерів-годувальниць, осіб після хірургічних операцій (упродовж року) і тих, хто має медичні протипоказання. Категорично заборонено допускати до роботи осіб у нетверезому стані;
 • виконання всіх робіт із пестицидами та протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково має реєструватись у спеціальних журналах;
 • у зоні роботи з пестицидами слід обладнати місця для відпочинку та вживання їжі (не ближче ніж 200 м від межі застосування пестицидів), які мають бути забезпечені бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою;
 • заборонено приймати їжу, напої та палити під час роботи з пестицидами;
 • завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств має сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь і об’єктів про місця, терміни й методи застосування пестицидів (наприклад, інформуючи про це в місцевій пресі, на радіо тощо);
 • у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж оброблюваних ділянок слід встановити попереджувальні написи;
 • під час вентиляторного обприскування зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт із догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку має бути не менше ніж 500 м, під час штангового обприскування та гербігації дощуванням – 300 м.

Примітка: відповідальність за додержання метеорологічних вимог несе керівник робіт (відповідальна особа), який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури та швидкості руху повітря.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗУМІННЯ РИЗИКІВ ВІД ПЕСТИЦИДІВ

 Для безпечного та ефективного використання пестицидів у сільськогосподарському виробництві фермери мають володіти основною інформацією стосовно типів небезпечних речовин. До такої інформації передусім належать:

 • клас діючої речовини в продуктах пестицидів;
 • статус реєстрації продуктів пестициду;
 • ризики гострої/короткострокової токсичності для людини;
 • ризики хронічної токсичності для людини;
 • ризики потенційного забруднення води;
 • ризики заподіяння потенційної шкоди довкіллю;
 • точне визначення шкідника або хвороби та оптимальні інструменти боротьби;
 • рекомендовані інструменти й тактики для запобігання розвиткові та розповсюдженню захворювання чи шкідника;
 • пестицид(-и), рекомендовані для кожного шкідника чи хвороби;
 • рекомендована доза пестициду для кожного шкідника;
 • індивідуальні засоби захисту – вказуються на етикетці пестициду і в паспорті безпечності матеріалу;
 • питання безпеки поводження з пестицидом, що мають висвітлюватись на етикетці пестициду;
 • питання безпечності пестициду для довкілля – мають вказуватись на етикетці пестициду;
 • симптоми отруєння пестицидом – зазначаються на етикетці;
 • заходи невідкладної медичної допомоги й антидоти в разі отруєння – зазначені на етикетці пестициду.ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ВНЕСЕННЯ ПЕСТИЦИДІВ

Основні вимоги до безпеки під час заправлення обприскувачів пестицидами:

  • транспортування пестицидів на поле та заправлення ними обприскувачів слід здійснювати за допомогою спеціальних засобів. Перед початком роботи потрібно перевірити герметичність усіх вузлів і з’єднань в обприскувачі;
  • усі з’єднання магістралей (фланці, заглушки, штуцери, ніпелі, люки тощо) мають бути з ущільнювальними прокладками;
  • основні вимоги до конструкції бака розпилювача пестицидів: антикорозійний, стійкий до агрохімікатів, стійкий до сонячного світла, міцний і легко ремонтується, легкодоступні кришка та зливний клапан;
  • підготовлені до роботи трактори мають бути справні, кабіни – відповідно герметизовані;
  • процес заправлення має бути механізованим. Заповнення місткостей треба контролювати за рівноміром. Забороняється відкривати люк і перевіряти наповнення бака візуально;
  • під час роботи агрегату потрібно стежити, аби не протікала рідина в місцях стиків, з’єднань фланців, штуцерів, з-під плунжерів насоса. Також слід контролювати справність манометрів, покажчиків рівня рідини та герметичність усіх систем;
  • заборонено усувати будь-які несправності під час роботи агрегату, а також системи обприскувача, коли вона перебуває під тиском;
  • перед обприскуванням доцільно періодично визначати фактичну норму витрати робочої рідини для кожного обприскувача окремо. Категорично забороняється підвищувати норму витрати пестицидів;
  • регулювати норму витрати робочої рідини, перевіряти якість розпилювання, герметизацію з’єднань і люків, роботу покажчиків витрати рідини потрібно на агрегаті, заправленому лише водою. Для проведення калібрування/регулювання норми витрати розчину на 1 га потрібно обрати одне сопло, один параметр тиску та використати воду на 100 м2 (ділянка 10 x 10 метрів). Визначений об’єм розпиленої води помножити на 100, і це дорівнюватиме обсягу на 10 000 м2 (1 га);
  • для запобігання забиванню розпилювачів робочу рідину перед заправленням в обприскувач слід обов’язково фільтрувати;
  • під час внесення пестицидів у повітрі робочої зони тракториста утворюються високі концентрації шкідливих речовин, а тому кабіна трактора має бути герметично зачинена та обладнана кондиціонером, а персонал – забезпечений необхідними засобами індивідуального захисту.

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ РИЗИКІВ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ ІЗ ПЕСТИЦИДАМИ

За оцінками ВООЗ, через ненавмисне отруєння від впливу пестицидів щорічно у світі гинуть орієнтовно 355 тис. осіб. На сьогодні відомо три основні шляхи, якими пестициди можуть потрапити в організм:

  • вдихання пестицидної пари або пилу;
  • потрапляння на шкіру;
  • випадкове проковтування.

Беручи до уваги зазначені шляхи потрапляння в організм людини, щоб запобігти отруєнню пестицидами, необхідно дотримуватись таких порад:

  • уникати використання пестицидів за вітряної погоди;
  • під час внесення пестициду стояти так, щоб не зносило вітром бризки або пил від пестицидів на працівника;
  • розпилювати аерозоль якомога ближче до оброблюваного об’єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;
  • щільно зачиняти вікна та двері, не дозволяти дітям гуляти на вулиці в період роботи з пестицидами біля житлових будинків і громадських закладів;
  • обов’язково вдягати під час роботи з пестицидами відповідний захисний одяг і засоби безпеки для органів дихання;
  • тривалість робочого дня під час роботи з надзвичайно небезпечними препаратами має становити не більше ніж 4 години (з доопрацюванням упродовж 2 годин у нешкідливих умовах), з іншими пестицидами – 6 годин;
  • керівник робіт із пестицидами зобов’язаний стежити за станом і самопочуттям працівників. За першої ж скарги слід відсторонити працівника від роботи, надати йому першу долікарську допомогу, а потім кваліфіковану медичну допомогу.ПЕРША ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА

 За будь-якої роботи з пестицидами на місці її проведення слід мати аптечку першої долікарської допомоги За перших ознак отруєння – запаморочення, нудоти, головного болю – слід негайно надати потерпілому першу допомогу, не очікуючи медичного працівника. Насамперед потрібно вивести постраждалого на свіже повітря, потім зняти з нього спецодяг, захистивши свої руки гумовими рукавичками. Якщо препарат потрапив в організм через шлунково-кишковий тракт, варто напоїти потерпілого водою, краще теплою, або слабкорожевим розчином марганцевокислого калію, розчином гірчиці (1 чи 0,5 чайної ложки на склянку води) і штучно викликати блювання. У разі запаморочення викликати блювання не можна. Після блювання слід випити 0,5 склянки води з 2–3 столовими ложками активованого вугілля чи 2–3 яєчних білки на 1 л води, суспензію крохмалю з водою. Після видалення отруйної речовини зі шлунка потрібно випити сольовий проносний засіб (20 г гіркої солі на півсклянки води). У разі потрапляння в шлунок рідкого аміаку слід провести промивання 1–2%-м розчином оцтової кислоти. Якщо отруєння хімікатами сталося через дихальні шляхи (кашель, ядуха, синюшність), треба зробити теплі інгаляції 2%-м розчином питної соди (за отруєння аміаком – 1–2%-м розчином оцтової чи лимонної кислоти). У разі сильного кашлю та спазмів у горлі слід прийняти 1 пігулку від кашлю, що містить кодеїн фосфату, шию обв’язати чимось теплим. Якщо сталося порушення або зупинилося дихання, треба зробити штучне дихання, у разі ядухи – забезпечити вдихання кисню з кисневої подушки, допоки не зменшаться посиніння та ядуха. У разі потрапляння препаратів в очі їх слід ретельно промити водою чи 2%-м розчином питної соди або борної кислоти, за ураження очей аміаком – 0,5%-м розчином галуну, якщо є різкий біль – закапати 1–2 краплі 30%-го розчину альбуциду. Якщо пестицид потрапив на шкіру, його слід негайно змити водою або, не розмазуючи, зняти ватою, марлею, а потім обмити водою з милом. У разі ураження шкіри аміаком – обмити обпечені ділянки водою, накласти примочки з 5%-го розчину оцтової або лимонної кислоти. У разі запаморочення потерпілому слід дати понюхати вату, змочену нашатирним спиртом, можна розтирати шкіру в ділянці скронь. У разі зупинки дихання слід зробити штучне. Якщо дихання хрипке, штучне дихання робити не можна. За послаблення серцевої діяльності треба зробити масаж серця через грудну клітку. Якщо  з’явилися судоми, потрібно вивести хворого на чисте повітря.

ТОРГІВЛЯ, ЗБЕРІГАННЯ ТА ОБЛІК ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ

Щороку навесні з початком сільськогосподарського сезону пожвавлюється реалізація пестицидів й агрохімікатів. Як же зорієнтуватись у великому різноманітті яскравих пакетиків із хімікатами та уникнути ризику придбання некондиційних (не придатних для використання) пестицидів та агрохімікатів? Відповідно до чинного законодавства допускається обіг пестицидів й агрохімікатів, занесених до Державного реєстру пестицидів і дозволених для поширення в Україні. На ринку України реалізуються понад 900 препаратів для захисту рослин. Однак чи всі вони безпечні для здоров’я людини та довкілля? Купуючи пестицидний препарат, слід приділяти увагу сертифікації продукції. До реалізації допускаються лише препарати, що пройшли Державну реєстрацію, мають на те відповідне посвідчення й дозволені до роздрібної торгівлі. Товар має бути герметично упакований із зазначенням на пакувальній тарі всієї інформації щодо виробника; в інструкції з використання мають бути зазначені застережні заходи, методи надання першої медичної допомоги в разі виникнення отруєння, час очікування, після якого можна споживати продукцію.

ЗБЕРІГАННЯ ПЕСТИЦИДІВ Й ІНШИХ АГРОХІМІКАТІВ

Належне зберігання пестицидів й інших агрохімікатів є вкрай важливим чинником мінімізації негативного впливу на довкілля.Зберігання пестицидів, як і будь-яких хімікатів, потребує особливих умов. Деякі з них є вкрай небезпечними для людей і тварин. Окрім того, у разі порушення правил зберігання, температурних режимів вони можуть псуватися й втрачати свої властивості. Найшкідливішими для пестицидів є низькі температури. Під їхнім впливом може відбутися розшарування, випадання осаду, що, врешті-решт, призводить до закупорювання розпилювачів і фільтрів обприскувачів. Виробники пестицидів радять зберігати їхню продукцію в щільно закритих оригінальних упакуваннях і не використовувати тару з-під хімікатів повторно. Зберігання пестицидів на непаспортизованих складах заборонено законом. У побутових умовах зберігати пестициди потрібно герметично упакованими, в недоступних для дітей місцях, а ще доцільніше – під замком. Не можна залишати приготовані розчини для повторних обробок.

ОБЛІК РУХУ ПЕСТИЦИДІВ ТА ОПЕРАЦІЙ ІЗ ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ

Підприємства, установи й організації зобов’язані вести облік наявності та використання пестицидів відповідно до Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 1995 р. № 881. Такий облік ведуть у прибутково-видаткових книгах (журналах), де має бути зазначено:

   • назву пестициду, агрохімікату;
   • дату надходження й дату використання чи реалізації;
   • назву документа, за яким надійшов, використаний, реалізований пестицид, агрохімікат;
   • масу наявного пестициду, агрохімікату (кілограмів, тонн);
   • залишок пестициду, агрохімікату після використання, реалізації (кілограмів, тонн).

Прибутково-видаткова книга (журнал) зберігається у власника пестицидів, агрохімікатів. Підприємства, установи, організації до 10 січня наступного року подають статистичну звітність про наявність і використання пестицидів й агрохімікатів за затвердженими Державною службою статистики формами Державній фітосанітарній інспекції. Украй важливе значення мають облік і документування операцій із використанням пестицидів. У господарствах слід вести записи, що підтверджують безпечність використання пестицидів, зокрема про:

   • облік карти полів для відстежування історії сівозмін і їх оброблення (розпилення пестицидів);
   • дату й час внесення пестицидів;
   • застосовані хімікати та їх обсяг; культуру/шкідника та район розпилення;
   • погодні умови, за яких вносили пестициди; опис обладнання й умов його експлуатації.

УТИЛІЗАЦІЯ ТАРИ ТА УПАКОВКИ З-ПІД ПЕСТИЦИДІВ

Різні типи тари у відкритому довкіллі небезпечні тим, що піддаються процесам окиснення, самозаймання, розкладу, а це провокує накопичення токсичних речовин у природі (воді, ґрунті, ґрунтових водах). Утилізація тари з-під засобів захисту рослин у Європі та США вже давно перебуває під суворим контролем. Виробники та дистриб’ютори оплачують збирання тари з ферм та її повторну переробку або утилізацію – це включено у вартість продукту. В цьому не лише турбота про довкілля, а й очевидна економічна вигода від повторного використання переробленої сировини. Українське законодавство також регулює питання утилізації тари після її використання. Проте в українських аграріїв, особливо в домогосподарствах, проблема утилізації далеко не на першому місці. Нерідко спроби самостійно знищити небезпечну тару обертаються справжнім екологічним злочином. І найчастіше фермери намагаються спалити, закопати непотрібну тару, викинути подалі від своєї ділянки або використовувати для інших цілей. На сьогодні компанії, які ввозять пестициди, проводять передоплату за утилізацію тари. Представникові агропідприємства, в якого з’явилася порожня тара, потрібно просто звернутись до дистриб’юторської компанії, в якій придбано засоби захисту рослин, чи до компанії, яка займається утилізацією із зазначенням типу, кількості порожньої тари та адресу, за якою її може забрати спеціально уповноважений орган з метою утилізації. І головне, пам’ятайте: за збирання, знезараження, перевезення та утилізацію використаної тари з-під небезпечних хімічних речовин СПЛАЧЕНО!

 Біологічний метод захисту рослин

Якщо як приклад взяти біологічний метод захисту рослин, то в сільському господарстві України він практично не використовується, але пріоритети в області застосування мікроорганізмів для боротьби з шкідниками і хворобами належить українським вченим. Саме в Одеському університеті професор В.І. Мечников (1879) виявив, що бактерії можна використовувати проти шкідників зернових.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, звичайно за популізацію  біологічного методу захисту рослин, як важливої складової інтегрованої системи захисту рослин від шкідливих організмів. Адже на відміну від пестицидів хімічного походження біопрепарати не зумовлюють негативних якісних і кількісних змін у агроценозах. Діючим інгредієнтом сучасних біопрепаратів являються компоненти природних біоценозів, що говорить про їх безпеку для навколишнього середовища, людей, тварин, птахів, риб і корисної ентомофауни.

Сподіваємося, що дотримання порад наведених вище, допоможе уникнути небезпечних ситуацій і Ви зможете, в разі необхідності, попрацювати з пестицидами, не нашкодивши при цьому своєму здоров’ю та здоров’ю населення.

 

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ для обговорення

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRPnKVaDtCmcMuJnCIXn_drXDM-t0c3gfzvpA&usqp=CAU

Комунальне підприємство «Добробут» Смотрицької селищної ради

Надає ряд різних господарських послуг

Звертатись за телефонами

 

Директор: Білецький І. А.- 0972342577

 

Гол. інженер: Ярославський С. В. – 0980717962

 

Гол. бухгалтер: Громатюк О. М. – 0680134605

 

Бухгалтер- касир: Тивоняк С. В. - 0983010415

 

Про родання відомостей до органів ДПС при реєстраціїьзміни місця проживання

 

До відома власників та користувачів земельних ділянок,

право власності (постійного користування) яких посвідчено державними актами на право власності (постійного користування) земельними ділянками

 

Пунктом 2 розділу VII Закону України «Про Державний зе­мельний кадастр» визначаєть­ся, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважають­ся сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового но­мера.

Однак згідно зі статтями 120 та 132 Земельного кодексу України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, а угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки, тому власник  не зможете укласти будь-яку угоду про відчуження права власності на будинок або земельну ділянку, поки їй не буде присвоєно кадастровий номер.

Для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного зе­мельного кадастру (проведен­ня державної реєстрації земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номера)   власнику або користувачу земельної ділянки необхідно зверну­тися до землевпорядної ор­ганізації та замовити розроб­лення технічної документації із землеустрою щодо встанов­лення (відновлення) меж зе­мельної ділянки в натурі (на місцевості).

Після реєстрації земельних ділянок у Державному зе­мельному кадастрі і отри­манні витягів про земельну ділянку слід звернутися до структурного підрозділу Центру надання адміністративних послуг для про­ведення державної реєстрації прав власності або користування земельними ділянками.

За результата­ми державної реєстрації пра­ва власності в державному реєстрі речових прав на неру­хоме майно, на кожну земель­ну ділянку буде видано Витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права.

Зазначені витяги разом з державним актом будуть засвідчувати пра­во власності на земельні ді­лянки.

 

Про внесення змін в розпорядження № 179 від 25.07.2019 р. "Про скликання вісімнадцятої сесії селищної ради (VII скликання)

Дата: від до Скинути

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє Новоушицьким відділом Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду спрямовано кримінальне провадження по факту заволодіння чужим майном (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану). За процесуального керівництва прокурорами Новоушицького відділу Кам’янець-Подільської окружної прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні по факту таємного викрадення чужого майна, вчиненого в умовах воєнного стану, яке відбулося в с. Вільховець Новоушицької ОТГ. В ході досудового розслідування встановлено, що під час введеного по всій Україні воєнного стану місцевий житель нехтуючи нормами суспільного життя та життєвих цінностей, викрав у чоловіка похилого віку належне останньому майно, яким в подальшому розпорядився на власний розсуд. На даний час у вказаному кримінальному провадженні триває судовий розгляд. Починаючи з 7 березня 2022 року за будь-які крадіжки особам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років. У березні внесено зміни до Кримінального Кодексу щодо посилення відповідальності за злочини за статтями 185, 186, 187, 189, 191 КК України, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Наприклад, звичайна дрібна крадіжка (ч. 1 ст. 185 КК України) до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років. Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185 КК України), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185 КК України) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185 КК України) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі. Нині ж крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК України, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.

08:52 27.06.2022

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує За процесуального керівництва працівників Новоушицького відділу Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у травні поточного року суд визнав винними двох чоловіків у вчиненні кримінального проступку, відповідальність за який передбачена ч.1 ст.249 КК України та обрав покарання у виді обмеження волі на строк два роки кожному, з відстрочкою виконання вироку терміном на один рік. Крім того, судовим рішенням конфісковано в дохід держави сітки, якими браконьєри здійснили незаконний вилов риби, гумовий човен та виловлену рибу, які вилучені у зловмисників. Сучасне браконьєрство з його масовістю, технічним оснащенням представляє загрозу екологічній безпеці України. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом згідно статті 249 Кримінального кодексу України, якщо воно заподіяло істотну шкоду карається штрафом  від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Окрім того, постановою від 6 жовтня 2021 року, яка була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів» збільшено розмір такс за незаконний вилов одного екземпляру: - карася сріблястого у 93 рази (з 17 до 1581 грн.); - окуня у 186 разів (з 17 до 3162 грн.); - краснопірки у 23 рази (з 68 до 1564 грн.); - лина у 13,4 рази (з 119 до 1598 грн.); - ляща у 9,7 разів (з 170 до 1649 грн.); - плоскирки у 46 разів (з 34 до 1564 грн.); - щуки у (204) 10,2 рази (з 340 до 3468 грн.); - судака у 7 разів (з 510 до 3587 грн.); - сома у 12 разів (з 425 до 5117 грн.); - раків у 130 разів (з 25,5 до 3332 грн.) та інші. Варто нагадати, що у зв'язку з нерестом риби встановлено весняно- літню заборону на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області, і вилов риби забороненими знаряддями лову тягне за собою визначену чинним законодавством відповідальність. Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської окружної прокуратури

08:51 27.06.2022

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє

За незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами - кримінальна відповідальність За процесуального керівництва працівників Новоушицького відділу Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у травні поточного року суд визнав винуватим мешканця Новоушицької ОТГ, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки, з іспитовим строком один рік. Вказана особа незаконно, без передбаченого законом дозволу тривалий час за місцем свого проживання зберігала вибухові речовини. Варто нагадати, що громадянам, які зберігали, або знайшли вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини звертаються в територіальні підрозділи поліції  з заявою про добровільну здачу вищевказаних предметів.  Після добровільної здачі вогнепальної зброї, громадянин отримує квитанцію про її прийом ОВС, підписану посадовою особою і скріпленою печаткою.  В термін 15 діб вогнепальна зброя буде перевірена по облікам національної поліції на причетність скоєння злочинів або її приналежність, комісійно перевірено технічний стан. В разі відсутності в національної поліції даних, громадянам, які добровільно здали зброю, боєприпаси, вибухові речовини, буде направлено повідомлення про явку в територіальні відділення поліції для отримання грошової компенсації. При собі обов’язково потрібно мати паспорт і квитанцію ОВС про добровільно здані вищеперераховані предмети. Зброя, яка підлягає реєстрації в поліції (мисливська нарізна, гладкоствольна, газова, пристрої для відстрілу гумових куль) після перевірки та відсутності даних про причетність до злочинів, або приналежності може бути зареєстрована на громадянина України відповідно до чинного законодавства. Для чого необхідно звернутись з заявою в територіальні відділення поліції та мати при собі необхідні документи . 24 березня Верховна Рада України внесла зміни до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України, а саме особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої не підлягає кримінальній відповідальності. Слід пам’ятати, що зберігання без відповідних документів вибухових речовин, боєприпасів, вогнепальної зброї тягне кримінальну відповідальність.    Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської окружної прокуратури

08:50 27.06.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь