Тиждень медійно – інформаційної грамотності

Дата: 16.10.2018 12:07

24-31 жовтня 2018року  проходитиме Всесвітній тиждень медійно – інформаційної грамотності, який  щорічно відзначається за ініціативи ЮНЕСКО.

Медійно – інформаційна грамотність, за концепцією ЮНЕСКО, об’єднує три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну  грамотність, медіаграмотність і технологічну / цифрову грамотність.

Інформаційна грамотність – вміння знаходити, аналізувати, використовувати інформацію.

Медіаграмотність – вміння отримувати доступ до медіа, а також створювати контент для самовираження та спілкування.

Технологічна грамотність передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей.

Доступ людей до інформації, зокрема через соціальні мережі, сприяє збільшенню соціального капіталу. Люди активніше взаємодіють один з одним, формують нові зв’язки.  Розширюються можливості участі в демократичних процесах, у розвитку громад, в ухваленні зважених рішень.  Але, окрім переваг, існують також загрози, такі як фейкові новини, дезінформація, пропаганда, відсутність толерантності. Тож людям  потрібні знання і навики, що допоможуть їм орієнтуватися в медійному та інформаційному середовищі.

До вашої уваги в Смотрицький селищній бібліотеці:

Книжкова виставка «Інтернет – серце сучасного світу»

Інтернет – хвилинка  для батьків «Корисні сайти  для дітей»

Інтернет – подорож   «Мережа, яка об’єднала світ»

Безпечна подорож в Інтернеті «Я впевнений користувач»

Онлайн – гра  «Медіазнайка»