За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури розмір орендної плати за використання землі вартістю 3,5 млн грн збільшено у вісім разів

  • 681

За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури розмір орендної плати за використання землі
вартістю 3,5 млн грн збільшено у вісім разів

 

Місцевою прокуратурою активно вживаються заходи щодо приведення у відповідність до вимог закону розміру орендної плати за використання суб’єктами господарювання земель сільськогосподарського призначення.

 За результатом проведеної роботи встановлено, що на підставі розпорядження Дунаєвецької районної державної адміністрації у 2010 році одному із фермерських господарств в оренду надано 155 га землі, розташованої на території Смотрицької селищної ради.

За використання землі господарство сплачувало визначену договором орендну плату в розмірі 45 тис грн у рік.

 Водночас, оскільки нормативна грошова оцінка землі змінилась, відповідно до вимог податкового та земельного законодавства розмір плати за землю цієї категорії тепер має бути значно більшим.

 У зв’язку із цим, Кам’янець-Подільська місцева прокуратура звернулась до селищної ради з листом про усунення виявлених порушень та внесення змін до договору оренди.

На виконання вимог прокуратури розроблено нормативно грошову оцінку земельних ділянок, яка на сьогодні становить майже 3,5 млн грн, та додатковою угодою між орендарем та селищною радою розмір орендної плати приведено у відповідність до вимог законодавства.

Відтак, за втручання органів прокуратури річний розмір орендної плати за використання цієї ділянки збільшено до 350 тис грн.