Незаконне отримання державних соціальних допомог

  • 621

Незаконне отримання державних соціальних допомог

 

Щороку правоохоронними органами виявляються факти незаконного заволодіння державними коштами шляхом обману одержувачами різних видів допомог.

У І півріччі поточного року місцевою прокуратурою скеровано до суду 2 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Так, жителька одного із сіл району, під час подання до Управління соціального захисту населення Дунаєвецької РДА заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг та власноручно заповнених декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, вносила завідомо недостовірні відомості про доходи, а саме: не повідомила, що має на праві приватної власності земельну ділянку  площею 1,9403 га, яку передала  в оренду одному з сільськогосподарських товариств та отримує встановлену договором орендну плату.  

Як наслідок, одержувачці у 2018-2020 роках здійснено надмірну виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям на загальну суму 17,7 тисяч гривень, якими вона заволоділа шляхом обману, чим завдала шкоди державі в особі Управління соціального захисту населення Дунаєвецької районної державної адміністрації на вказану суму.

Вироком Дунаєвецького районного суду жінку визнано винуватою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, та засуджено до 80 годин громадських робіт.

Крім того, місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Дунаєвецької РДА пред’явлено позов про стягнення з винної незаконно отриманих коштів.

В іншому випадку, особа «забула» вказати, що отримує пенсію, та  заволоділа шляхом обману державними коштами  - державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім'ям на загальну суму понад 17,6 тисяч гривень.

Вироком Камянець-Подільського міськрайонного суду їй призначено покарання у виді штрафу в розмірі 510 гривень. Також зайво отримані кошти жінці доведеться повернути до бюджету.

 

За матеріалами Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури