Управління Держпраці у Хмельницькій області інформує

  • 742

УВАГА! ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

 

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області продовжує інформувати про переваги легального працевлаштування та закликає своєчасно та в повному обсязі забезпечити оформлення найманих працівників (на виконання протокольного доручення КМУ від 19.08.2020 №70 щодо забезпечення контролю за оформленням трудових відносин) та

 

ПОВІДОМЛЯЄ :

 

 з 01.09.2020 стартує інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників.

За порушення законодавства про працю передбачена сувора відповідальність, а нелегальна праця позбавляє соціального захисту працівників!

 

 Нагадуємо про наслідки використання неоформлених трудових відносин:

Відповідно до абз. 2 ч. 2  ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження;

Повторне вчинення порушення протягом двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Зауважимо, що Верховною Радою України підтримано підвищення розміру мінімальної зарплати з 1 вересня до 5000 гривеньОтже, з 1 вересня зростуть і штрафи від Держпраці.

Оформляйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!!!