«Припиніть струшувати дитину»

Дата: 12.10.2020 14:55

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливий вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках - має летальні наслідки.

Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% — помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.

Беручи до уваги вищевикладене, з метою захисту дітей та запобіганню отриманню ними травм, просимо розмістити на офіційних сайтах, сторінках у соціальних мережах, а також розглянути можливість трансляції в громадських місцях (наприклад, у приміщеннях ЦНАП) відеоролика «Припиніть струшувати дитину», що має соціально значимий, некомерційний, характер.

Завантажити відеоролик можна за посиланням: https://bit.ly/36KrGTM