Не допусти отруєння чадним газом

Експрес – інформація

«Не допусти отруєння чадним газом»

Сумна статистика свідчить, що найчастіше випадки отруєння чадним газом трапляються внаслідок порушення правил експлуатації газових приладів, пічного опалення та нехтування елементарними вимогами правил безпеки життєдіяльності, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я та життя. Часто в помешканні, намагаючись зберегти тепло, господарі поспішають зачинити витяжку, коли ще не прогоріло паливо. Внаслідок цього виділяється чадний газ, який є непомітним “ворогом” для мешканців. Тож під час опалювального сезону, на жаль, з цієї причини стається багато випадків отруєння людей, що мають смертельні наслідки.

Так, 18 жовтня через порушення правил експлуатації пічного опалення у  с. Копачівка Волочиського району отруїлись чадним газом та госпіталізовані  до лікувального закладу 5 осіб, з яких троє — діти.

Аби запобігти різним непередбачуваним ситуаціям в опалювальний сезон, рятувальники Хмельниччини нагадують правила безпечного обігріву помешкань:

• перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;
  • печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;
  • не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
  • не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
  • не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

Продовження додатка

• забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
  • не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої перед тим, як покинути приміщення;
  • не паліть у ліжку;
  • не закривайте вентиляційної решітки, не заклеюйте кватирки;
  • не користуйтесь газовою плитою для обігріву приміщення;
  • не залишайте без нагляду увімкненні газові прилади.

Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах. Головні ознаки та симптоми отруєння чадним газом – головний біль; нудота; задуха; сплутаність свідомості; м'язова слабкість; червоний колір обличчя. Тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

• потерпілого слід негайно вивести на свіже повітря;
  • звільнити від тісного одягу, який заважає диханню, розстібнути комір і полегшити ремінь;
  • на голову і груди потерпілого треба покласти холодний компрес;
  • напоїти гарячим чаєм, кавою;
  • при зупинці дихання та кровообігу – серцево-легенева реанімація;
  • піднести до ніздрів шматочок вати, змочений нашатирним спиртом.

Пам'ятайте: обережність та дотримання правил пожежної безпеки – запорука недопущення отруєння чадним газом.

У разі нещасного випадку телефонуйте до однієї з екстрених служб: Служби порятунку - 101; поліції – 102; швидкої допомоги — 103; служби газу — 104. Будь-яка з цих служб повідомить, кого слід, і вони прибудуть до місця події. Прості правила рятують життя!