Особливості експлуатації транспортних засобів в зимовий період

Дата: 27.01.2021 12:28

Особливості експлуатації транспортних засобів

в зимовий період.

Вирушаючи в дорогу, перевірте технічний стан транспортних засобів, подбайте про встановлення на своїх автомобілях шин із зимовим малюнком протектору та запас палива. Окрім стандартних предметів – аптечки, вогнегасника, знака аварійної зупинки, балонного ключа, буксир овального тросу, запасного колеса та домкрата, вам стануть у нагоді додатковий комплект теплого одягу, горячі напої в термосі, ліхтар на батарейках, зарядний пристрій для мобільних телефонів, дроти «прикурування», скребок для очищення скла від льоду, щітка, свічки, сірники, невеличка лопата. Водіям великовагових транспортних засобів необхідно мати зимову гуму, упори противідкатні, ланцюгипротиковзання.

У разі потрапляння у затор під час ускладнення погодних умов, повязаними з сильними опадами у вигляді снігу, водії можуть звернутися за допомогою до Державної служби України з надзвичайних ситуацій за телефоном 101(цілодобово).

Основними причинами дорожньо – транспортних пригод на дорогах загального користування є порушення правил безпеки дорожнього руху, порушення вимог безпеки під час користування транспортними засобами, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та промислової безпеки відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.

При експлуатації транспортних засобів на лінії можуть мати місце такі основні небезпечні та шкідливі фактори:

-наїзди проїжджаючих транспортних засобів;

-наїзди при зчепленні або розчепленні автомобілів з причепом(напівпричепом), запуск двигуна, самовільному русі транспортних засобів;

-термічні фактори(пожежі, вибухи при подачі палива в карбюратор двигуна самопливом, перевірці наявності палива в баку з використанням відкритого полум’я, витіканні газу із газобалонної установки, опіки парою водою із радіатора);

-злочинні дії пасажирів та інших осіб;

-підвищенні рівні шуму і вібрації.

Роботодавець зобов’язаний  випускати на лінію технічно справні транспортні засоби, що підтверджується підписом у дорожньому листі особи, яка відповідальна за випуск автомобіля на лінію, та водія. Роботодавець перед виїздом зобовязаний проінформувати водія про умови праці на лінії, місцях  вантажно – розвантажувальних робіт та особливості вантажу, що перевозиться.

Водій може виїжджати на лінію тільки після проходження медичного огляду і відповідної відмітки про це у дорожньому листі.

Страховий експерт з охорони праці                         В.Чаплінський.