АВАРІЇ ТА НЕЩАСНІ ВИПАДКИ

  • 1369

АВАРІЇ ТА НЕЩАСНІ ВИПАДКИ

 

 

. На підприємствах України упродовж 2020 року було зафіксовано 6646 нещасних випадків, на які складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом), що на 51.3% більше, ніж у 2019 році. З них 3054 – випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби склали за підсумками минулого року 46% від загальної кількості нещасних випадків.

Водночас, без врахування гострих професійних захворювань на COVID-19 кількість нещасних випадків зменшилась на 18.3% - з 4394 у 2019 році до 3592 у 2020 – му. Кількість смертельно травмованих осіб зменшилась з 410 до 327 потерпілих, що дорівнює 20.2%.

Найбільша кількість страхових нещасних випадків без урахування гострих професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській області (14,7%), Донецькій області (10,9%), місті Києві (10,9%), Львівській області(6,8%) та Запорізькій області (5%). Кількість травмованих осіб у цих областях складає 48,3% від загальної кількості травмованих по Україні.

Нагадаємо, у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання Фонд соціального страхування України здійснює для потерпілих такі виплати:

 

  1. допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

  2. одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

  3. щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

  4. страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому проведенні його на легшу нижче оплачувану роботу;

  5. щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

  6. відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

 

Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно – курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротизування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.

 

 

 

Страховий експерт з охорони праці                                                                                      В.Чаплінський