Тариф «Твій газ Рівномірний платіж» допоможе уникнути боргів за блакитне паливо

  • 591

Тариф «Твій газ Рівномірний платіж» допоможе уникнути боргів за блакитне паливо

Борги клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» наразі складають понад 491 млн грн. Три чверті з них накопичені під час опалювального сезону. У порівнянні з минулим роком несплати за спожите блакитне паливо зросли на 61 млн грн.

Через прострочену понад три місяці заборгованість за газ, майже дві з половиною тисячі отримувачів субсидій можуть втратити грошову допомогу від держави на комуналку. Інформацію про них ТОВ «Хмельницькгаз Збут» вже надіслав до органів соціального захисту населення.

«Наш досвід свідчить, що під час холодів клієнти щороку накопичують протерміновані суми, а потім поступово погашають їх. Зокрема, наприкінці січня борги складали майже 800 млн грн, а наразі вони вже на 300 млн менші. Аби така ситуація не повторилася наступної зими, ми запровадили тариф «Твій газ Рівномірний платіж». Він допоможе зменшити витрати на газ під час опалювального сезону, коли використання енергоресурсу найбільше. Підписники пропозиції щомісяця сплачуватимуть за блакитне паливо рівними частинами від свого річного обсягу споживання. Це дозволить рівномірно розподілити надмірні «зимові» витрати на весь термін дії тарифу, уникнувши боргів та прикрих для усіх перспектив судових позовів. Тому раджу власникам індивідуального опалення та котлів поквапитися і якнайшвидше перейти на тариф «Твій газ Рівномірний платіж», – говорить директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький.

За його словами, негативний вплив на ситуацію із заборгованістю також справила і коронакриза, адже через неї гаманці споживачів помітно «схудли». Саме тому під час карантину жодному клієнту компанії не припинили газопостачання та не нарахували пеню за невчасну оплату.

Водночас, у компанії наголошують, що зміна постачальника блакитного палива не означає списання боргів для споживача. Протягом шести тижнів попередній постачальник повинен виставити рахунок для кінцевого врегулювання прострочених зобов’язань. Оплатити його необхідно упродовж десяти днів.

Найбільше боржників проживає у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Красилові, Дунаївцях та Старокостянтинові.

У «Хмельницькгаз Збуті» вдячні усім клієнтам, які вчасно розраховуються за блакитне паливо, та нагадують, робити це потрібно щомісяця до 25 числа.

Аби не наражатися на зайві ризики у час пандемії, споживачі можуть комфортно та безпечно сплачувати за використаний газ за допомогою онлайн сервісів компанії, а саме:

оновленого Особистого кабінету на сайті 104.ua;

мобільних додатків 104 Mobile для Andoid та 104 Mobile light для iOS;

чат-ботів 7104.ua у Viber та Telegram.

Нагадаємо, за рішенням Уряду та НКРЕКП, від 1 травня усіх українців автоматично перевели на базові річні контракти на газ із фіксованою ціною. Втім, клієнти «Хмельницькгаз Збуту» можуть обрати й інші тарифи, зокрема, «Твій газ Рівномірний платіж».