Кам’янець-Подільська місцева прокуратура інформує

  • 659

Як заманити чоловіка в декрет

9 травня 2021 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» № 1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року. Документ покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов'язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною.

Що змінив новий закон:

- чоловік, дружина якого народила дитину (пара не обов'язково має бути в зареєстрованому шлюбі), може взяти 14-денну відпустку за рахунок роботодавця. Право на таку саму відпустку є у будь-якого повнолітнього родича, який доглядає за дитиною. Така відпустка надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначається як рівне право кожного з батьків дитини (матері і батька);

- один з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю має право на додаткову відпустку тривалістю 10 календарних днів або право просити про скорочення тривалості робочого часу.

 

За матеріалами окружної прокуратури.