Виконком рішення №95 «Про розгляд проєкту Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік»
| Тип документу: | Виконком рішення |
| Дата: | 31.07.2025 |
| Автор: | Бавровська Л.В. |
| Номер документу: | 95 |
| Назва документу: | Про розгляд проєкту Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік |
СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
31 липня 2025 року Смотрич № 95
Про розгляд проєкту Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік
Керуючись статтями 28,52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування, забезпечення належного функціонування існуючої системи, створення належних умов праці для спеціалістів управління Казначейства, удосконалення співпраці управління Казначейства з органами влади та місцевого самоврядування, виконавчий комітет селищної ради
ВИРІШИВ:
1.Погодити проєкт Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік (додається).
2.Винести даний проєкт Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік на розгляд чергової сесії селищної ради.
3.Контроль за виконання даного рішення залишаю за собою.
Селищний голова Ігор ЯЛОХА
ПОГОДЖЕНО
Рішенням виконавчого комітету
селищної ради
від 31.07.2025року № 95
ПРОГРАМА
підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів
на 2025 рік
селище Смотрич
2025 рік
1.Загальні положення
Основним завданням Управління Казначейства є реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, ведення бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Питання прозорості бюджетного процесу, ефективності використання наявних фінансових ресурсів та цільового спрямування коштів місцевих бюджетів набувають особливої актуальності в умовах запровадження нових норм бюджетного законодавства, які сприяють більш ефективному їх використанню.
Зміни бюджетної політики та нормативних актів, які відбуваються під впливом демократичного механізму приймання рішень, розширення завдань та функцій органів державної влади, підвищують місце і роль органів Державної казначейської служби в обслуговуванні розпорядників бюджетних коштів та контролю за їх цільовим використанням. Казначейське обслуговування бюджетних коштів на сучасному етапі бюджетної реформи в Україні виступає одним з головних елементів забезпечення і підвищення стабільності та захищеності бюджетної системи.
Зростання обсягу бюджетних повноважень територіальних органів Казначейства при казначейському обслуговуванні місцевих бюджетів, розширення кола їхніх функціональних обов’язків не позбавляє місцеві органи влади прав, гарантованих їм Конституцією та Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», а створює належні умови для ефективного виконання покладених на них повноважень. За органами місцевого самоврядування залишається право ухвалювати рішення в процесі виконання бюджету, а органи Казначейства наділяються повноваженнями здійснювати фінансові операції, пов’язані з виконанням цих рішень.
Відповідно до Бюджетного кодексу України від 07.07.2010 р. №2456-VI (зі змінами та доповненнями), статті 18 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 р. №3166-УІ з метою визначення стратегічних цілей та шляхів модернізації та для забезпечення гармонійного розвитку системи казначейського обслуговування розроблено Стратегію розвитку Державної казначейської служби України. Одним з приорітетних напрямків розвитку системи казначейства є впровадження електронного документообігу із застосуванням електронно-цифрового підпису. І першим кроком на шляху його реалізації є впровадження системи дистанційного обслуговування за допомогою програмно-технічного комплексу «Клієнт Казначейства – Казначейство», яка призначена для надання розпорядникам, одержувачам бюджетних коштів та іншим клієнтам віддаленого доступу за допомогою мережі Інтернет до інформаційних ресурсів Державної казначейської служби України для автоматизації процесу виконання бюджетів усіх рівнів.
Відповідно до Концепції розвитку інформаційних технологій Державної казначейської служби України основними завданнями під час впровадження новітніх інформаційних технологій є: еволюційно розвинути діючу систему до системи електронного казначейства (e-treasury), з централізованою системою обробки інформації та юридично значимим внутрішнім і зовнішнім електронним документообігом; посилити інформаційну безпеку; інтегрувати систему «Електронне казначейство» (e-treasury) з системою «Електронний уряд» (e-government).
Впровадження сучасних інформаційних технологій передбачає створення якісно нових форм організації діяльності органів Державної казначейської служби України та їх структурних підрозділів, оптимізацію взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування шляхом надання доступу до державних інформаційних ресурсів, можливості отримувати електронні сервіси з використанням мережі інтернет.
2. Основна мета програми
Програма розроблена з метою підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування, забезпечення належного функціонування існуючої системи, створення належних умов праці для спеціалістів управління Казначейства, удосконалення співпраці управління Казначейства з органами влади та місцевого самоврядування шляхом впровадження системи дистанційного обслуговування, створення сучасного, ефективного, доступного і безпечного механізму, який дозволить оперативно отримувати необхідну достовірну інформацію кожному розпоряднику(одержувачу) бюджетних коштів, зайво не витрачаючи бюджетні кошти і час на прийняття управлінських рішень, забезпечення належного функціонування системи. Така модернізація відповідає вимогам Бюджетного кодексу України, якими встановлюються функції органів Державного казначейства України.
3. Обгрунтування необхідності прийняття та визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Управління Державної казначейської служби України у Дунаєвецькому районі Хмельницької області забезпечує через систему електронних платежів Національного банку України розрахунково-касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів, складає та формує звітність про виконання бюджетів. Станом на 01 липня 2025 року управління Державної казначейської служби України у Дунаєвецькому районі Хмельницької області обслуговує 39 розпорядники та одержувачі бюджетних коштів. Необхідність розробки Програми викликана розширенням завдань та на сучасному етапі бюджетної реформи в Україні, а також розширенням повноважень територіальних громад. Одним із вагомих факторів спрямування активності працівників на досягнення конкретних результатів є мотивація (стимулювання). Ефективність мотивації та стимулювання значною мірою пов’язана з проблемою матеріально-технічного забезпечення діяльності управління Казначейства. Програма спрямована на створення умов для забезпечення безперебійного та ефективного виконання працівниками управління Казначейства повноважень, вирішення проблем соціально-економічного характеру. Проблеми високих цін на комунальні послуги, технічне обслуговування створюють суттєві перешкоди для забезпечення безперебійного та ефективного виконання органами влади покладених на них функцій. Має місце недостатність кошторисних призначень державного бюджету на поточне утримання управління Казначейства. Досягнення поставлених цілей можливе за умови належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності управління Казначейства, що не забезпечено через недостатність коштів державного бюджету. Програма передбачає поточне утримання, поліпшення матеріально-технічної бази управління Казначейства, що буде сприяти їх ефективному функціонуванню, підвищенню оперативності та ефективності прийняття та реалізації управлінських рішень.
Фінансування заходів передбачених Програмою, здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету в межах бюджетних призначень за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання доходної частини загального фонду з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України. Строк виконання Програми протягом 2025 року.
Програма розроблена у відповідності до статтей 43, 48, 78, 112 Бюджетного кодексу України, які встановлюють функції органів Державної казначейської служби України, наказу Міністерства фінансів України від 23.08.2012 року №938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №816-р «Деякі питання дистанційного обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів» та на виконання листа Державної казначейської служби України від 15.10.2015 №19-10/534-25807 «Щодо субвенцій з місцевих бюджетів» з метою удосконалення існуючої системи казначейського обслуговування місцевих бюджетів та спрямована на поліпшення та створення комфортних умов праці працівникам управління та розпорядникам бюджетних коштів, що перебувають на казначейському обслуговуванні Управління.
4. Заходи по реалізації, обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Смотрицької ТГ у вигляді субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, відповідно до статті 85 Бюджетного Кодексу України, виходячи з реальних можливостей бюджету та його пріоритетів.
5 Очікувані результати, ефективність Програми
В результаті виконання Програми очікується модернізація існуючої комп’ютерно-технічної бази та розширення інформаційно-телекомунікаційної системи управління шляхом придбання комп’ютерної техніки та витратних матеріалів до неї, забезпечення безперебійної роботи працівників управління, основною функцією яких є обслуговування розпорядників бюджетних коштів, що перебувають на казначейському обслуговуванні.
6. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Загальний контроль за виконанням Програми здійснюється виконавчим комітетом Смотрицької селищної ради.
Координація заходів, передбачених Програмою, покладається на управління Державної казначейської служби України у Дунаєвецькому районі Хмельницької області. По завершенню Програми подається звіт до виконавчого комітету Смотрицької селищної ради.
ПАСПОРТ
Програми підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Секретар виконавчого комітету Людмила БАВРОВСЬКА
