Рішення селищної ради №4-64/2025 «Про Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (2253500000) код бюджету»
| Скликання: | VIII |
| Сесія / комісія: | 64 |
| Тип документу: | Рішення селищної ради |
| Дата: | 23.09.2025 |
| Автор: | Бавровська Л.В. |
| Номер документу: | 4-64/2025 |
| Назва документу: | Про Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (2253500000) код бюджету |
СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
VIIІ скликання
РІШЕННЯ
ШІСТДЕСЯТ ЧЕТВЕРТОЇ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
23 вересня 2025 року Смотрич № 4-64/2025
Про Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (2253500000) код бюджету
Відповідно до пункту 23 частини першої статті 26, статей 28, 61 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 751 Бюджетного Кодексу України з метою визначення основних напрямків дій у середньостроковій перспективі, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки, схвалений рішенням виконавчого комітету Смотрицької селищної ради 26 серпням 2025 року № 101 «Про Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки» (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Йосип БОМК).
Селищний голова Ігор ЯЛОХА
Додаток 1
Прогноз
Бюджету Смотрицької селищної територіальної громади
на 2026-2028 роки
(22535000000)
І. Загальна частина
Прогноз бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (далі - Прогноз) розроблено відповідно до статті 751 Бюджетного кодексу України, діючого Податкового та Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, а також розділу ІІ Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу бюджету та Плану заходів щодо складання прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (Додаток 1 до Регламенту), затвердженого рішенням виконавчого комітету Смотрицької селищної ради від 16 червня 2025 року № 68.
Показники Прогнозу сформовано на підставі положень Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 774, а також на основі комплексного аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнутого рівня розвитку економіки і соціальної сфери селищної територіальної громади. Прогноз враховує основні напрямки розвитку громади і місцевих галузевих програм на відповідний період, затверджених сесіями селищної ради.
Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету селищної територіальної громади на середньостроковий період і основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік.
Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.
Для досягнення мети Прогнозу планується забезпечити виконання наступних завдань:
- підвищення рівня доступності та якості публічних послуг; забезпечення комфортності проживання мешканців громади; прогнозування обсягів видатків, пов’язаних із продовженням вже існуючих бюджетних програм, та визначення наявності фінансового ресурсу для планування нових бюджетних програм;
- визначення резервів росту доходів бюджету селищної територіальної громади;
- забезпечення у повному обсязі проведення видатків на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, інших соціальних виплат, а також розрахунків за енергоносії та комунальні послуги;
- підвищення результативності та ефективності видатків бюджету;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за використанням бюджетних коштів;
- підвищення рівня відповідальності учасників бюджетного процесу.
Прогноз містить цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів бюджету селищної територіальної громади, та показники їх досягнення на 2026 - 2028 роки у межах визначених граничних показників видатків та надання кредитів.
Виконання прогнозних показників бюджету в середньостроковому періоді дозволить:
- реалізувати цілі державної політики та місцевого розвитку, включаючи покращення якості надання публічних послуг та комфортності проживання жителів громади;
- забезпечити передбачуваність та послідовність бюджетної політики;
- впровадити соціальні стандарти.
Можливими ризиками невиконання прогнозних показників може бути продовження збройного вторгнення Російської Федерації на територію України, ракетні та безпілотні атаки на енергооб’єкти, знищення значної частини теплової та гідрогенерації, зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, необхідність здійснення значних витрат на національну безпеку і оборону, відновлення пошкодженої інфраструктури, соціальні виплати.
ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку територіальної громади
Смотрицька селищна територіальна громада утворена у 2017 році. До складу територіальної громади входять населені пункти: селище Смотрич, с. Михівка, с. Криничани, с. Ріпинці, с. Балин, с. Балинівка, с. Лисогірка, с. Рудка та с. Стара Гута.
Загальна площа території громади - 155,96 кв. км.
Загальна кількість мешканців громади – 5 861 особа, у тому числі дітей: дошкільного віку - 216, шкільного віку – 518, чоловіків – 2 900, жінок – 2 961.
На території громади зареєстровано 52 юридичних особи та 109 фізичних осіб-підприємців.
В промисловості найбільшу питому вагу займає добувна промисловість.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами є ПП «ВКП «Нігинсахкампром» та ТОВ «Кононівський елеватор».
В галузевій структурі сільського господарства по всіх категоріях господарств рослинництво становить 82 %, тваринництво – 18 %.
Торгівельні послуги надають 26 функціонуючих торгових точок, у тому числі 20 магазинів, 6 закладів громадського харчування, крім того здійснюють діяльність 5 аптек.
Територія громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.
За рахунок бюджету громади на її території функціонують:
6 закладів охорони здоров'я, а саме: 3 фельдшерсько-акушерських пункти, 2 амбулаторії та 1 станція постійного базування швидкої допомоги;
6 закладів освіти, а саме: 2 ліцеї, 1 гімназія, 2 дошкільних навчальних заклади та 1 заклад позашкільної освіти;
9 закладів культури (будинки культури, клуби та бібліотеки).
В громаді функціонує місцева пожежна охорона.
З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг здійснює діяльність Центр надання адміністративних послуг Смотрицької селищної ради, який розпочав роботу у громаді у 2021 році та знаходиться в приміщенні селищної ради за адресою: селище Смотрич, вул. Героїв Небесної Сотні, 8.
Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України та окремі припущення на 2026—2028 роки
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Джерело: прогноз Мінекономіки
Розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
(гривень)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Розміри прожиткового мінімуму, які розраховано з урахуванням підвищення темпів індексу споживчих цін для відповідних років, що становитиме:
(гривень)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
На середньостроковий період основними завданнями бюджету селищної територіальної громади є:
- забезпечення надходжень до селищного бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками;
- забезпечення у повному обсязі проведення видатків на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, інших соціальних виплат, а також розрахунків за енергоносії та комунальні послуги;
- здійснення видатків селищного бюджету відповідно до соціальних стандартів;
- підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами шляхом використання елементів програмно-цільового методу планування і виконання місцевих бюджетів;
- визначення резервів росту доходів селищного бюджету.
ІІІ. Загальні показники селищного бюджету
Прогноз бюджету на 2026-2028 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також прогнозні показники за бюджетними програмами.
Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування показників проєкту бюджету селищної територіальної громади на 2026 рік. Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку селищної громади, а також змін у нормативно-правовій базі.
Обсяг ресурсу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки прогнозується в межах 59,7 млн. грн, 63,4 млн. грн та 67,5 млн. грн відповідно. У співставних умовах середньорічний темп росту надходжень та витрат складе 1,06%. Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету у розрізі років середньострокового періоду наведені у додатку 1 до проєкту прогнозу селищного бюджету.
ІV. Показники доходів селищного бюджету
При розрахунку прогнозу доходів бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки враховувалися основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку України, норми податкового та бюджетного законодавства.
Пріоритетні завдання, які необхідно здійснити в рамках реалізації бюджетної політики при наповненні бюджету громади:
- забезпечення стабільних податкових надходжень, необхідних для фінансування першочергових витрат;
- розширення бази оподаткування;
- підвищення ефективності податкового адміністрування, у тому числі місцевих податків і зборів;
- мінімізація можливостей для зловживань платниками податків.
З метою збільшення податкової бази та залучення додаткових надходжень до селищного бюджету визначено такі пріоритетні завдання:
- сприяння створенню нових робочих місць;
- проведення заходів детінізації трудових відносин у сфері зайнятості населення, легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати, дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо мінімального розміру заробітної плати;
- своєчасне погашення податкових зобов’язань перед бюджетом селищної територіальної громади;
- перегляд укладених договорів оренди земельних ділянок на предмет відповідності розміру орендної плати нормам Податкового кодексу України.
- збільшення власних надходжень бюджетних установ;
- перегляд ставок місцевих податків і зборів.
Прогнозні показники доходів селищного бюджету сформовані з урахуванням існуючої податкової бази та реалізації завдань із розширення її потенціалу.
Прогнозні показники дохідної частини на середньостроковий період розраховані з урахуванням:
- зупинення тимчасового спрямування до загального фонду бюджетів територіальних громад податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотки за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету;
- збереження розподілу акцизу з пального між державним та місцевими бюджетами, а саме — зарахування 13,44 відсотка такого податку до бюджетів територіальних громад;
- застосування ставок оподаткування акцизним податком, екологічним податком і рентною платою, визначених в абсолютних значеннях, без урахування індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції
- використання чинних ставок оподаткування, зокрема, з основних податків.
При середньостроковому плануванні на 2026-2028 роки бюджету в дохідній частині враховувалися фактори впливу на збільшення/зменшення надходжень платежів до бюджету громади:
- ріст середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника;
- ріст фонду оплати праці працівників зайнятих економічною діяльністю;
- ріст мінімальної заробітної плати.
Індикативні прогнозні показники бюджету є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності на 2026-2028 роки.
В додатку 2 до Прогнозу відображені показники доходів бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки:
Загальні показники доходів бюджету Смотрицької селищної територіальної громади у 2026-2028 роках
(без урахування міжбюджетних трансфертів)
тис. гривень
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
*Відхилення та відсоток (2026 рік) розрахований до очікуваного виконання доходів в 2025 році.
Прогнозні показники доходів селищного бюджету сформовані на основі існуючої податкової бази та реалізації пріоритетних завдань із розширення її потенціалу. Показники доходів бюджету громади наведені в додатку 2 до Прогнозу.
В структурі доходів загального фонду найбільшу частку становитимуть податкові та неподаткові надходження – 70,4%; міжбюджетні трансферти – 29,6%.
Основним джерелом формування дохідної частини бюджету громади, як і в попередні періоди, залишатиметься податок та збір на доходи фізичних осіб (44,1% питома вага). Прогноз надходжень з податку на доходи фізичних осіб розраховано відповідно до єдиної ставки оподаткування доходів фізичних осіб, сталого підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, подальшого зростання середньомісячної заробітної плати найманих працівників шляхом збільшення продуктивності праці, легалізації виплати заробітної плати. Темпи приросту податку на доходи фізичних осіб прогнозуються у 2026 році (до очікуваного виконання у 2025 році) на рівні 1,7 %, у 2027 році - на 6,9 % та у 2028 році - на 6,7 %. Прогнозні надходження по даному податку будуть складати 26,19 млн. грн, 28,0 млн. грн, 29,9 млн. грн відповідно рокам.
Прогнозний обсяг єдиного податку на 2026-2028 роки розраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень, кількості платників, за ставками, встановленими рішенням Смотрицької селищної ради (10,5 % питома вага дохідної частини бюджету).
Розрахунок прогнозної суми плати за землю на 2026-2028 роки проведено за підсумками фактичних надходжень за попередні роки, за ставками, визначеними рішеннями селищної ради, щодо земельного податку, орендної плати, з урахуванням перегляду договорів оренди земельних ділянок в частині збільшення розміру орендної плати від затвердження нової нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів, поновлення строку дії договорів оренди, прийняття рішень про встановлення факту користування земельною ділянкою без оформлення документів, погашення податкового боргу, а також застосування індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення відповідно до вимог Податкового кодексу України (14,0 % питома вага дохідної частини бюджету).
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2026-2028 роки прогнозуються з урахуванням темпів зростання мінімальної заробітної плати.
Прогнозні надходження акцизного податку на 2026-2028 роки розраховані, виходячи з фактичних надходжень, розширення бази оподаткування, за ставкою 5 % в частині акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну) та з урахуванням вимог діючого законодавства щодо спрямування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального в розмірі 13,44 відсотка до бюджетів територіальних громад.
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань
та гарантованого обласною радою, селищною територіальною громадою боргу
В прогнозованих 2026-2028 роках планується затвердження бездефіцитного селищного бюджету (додатки 3, 4, 5).
VІ. Показники видатків селищного бюджету та надання кредитів
з селищного бюджету
Під час формування видаткової частини бюджету Смотрицької селищної територіальної громади у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей бюджету територіальної громади, спрямовування коштів на заходи відповідно до їх пріоритетності та актуальності, а також з урахуванням економного використання коштів за діючими бюджетними програмами.
Прогнозні показники видатків та кредитування бюджету селищної територіальної громади на 2026 - 2028 роки відображені на підставі поданих головним розпорядником коштів пропозицій до Прогнозу, а саме:
граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів - додаток 6;
граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету - додаток 7.
В процесі формування видаткової частини селищного бюджету враховані прогнозні розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на 2026-2028 роки відповідно до Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 774, а саме:
мінімальна заробітна плата:
з 1 січня 2026 року в розмірі 8 688 гривень;
з 1 січня 2027 року в розмірі 9 374 гривні;
з 1 січня 2028 року в розмірі 10 059 гривень;
посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
з 1 січня 2026 року в розмірі 3 470 гривень;
з 1 січня 2027 року в розмірі 3 744 гривні;
з 1 січня 2028 року в розмірі 4 018 гривень.
В першу чергу при формуванні видаткової частини прогнозу селищного бюджету враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну, водопостачання, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.
Основним завданням бюджетної політики на місцевому рівні на 2026-2028 роки залишатиметься забезпечення стабільності, результативності, стійкості та збалансованості бюджету територіальної громади, ефективне використання бюджетних коштів в умовах обмеженості бюджетних ресурсів. Фінансування видатків бюджету Смотрицької селищної територіальної громади, цільових програм на період до 2028 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. В цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.
Надання кредитів з селищного бюджету в 2026-2028 роках не планується (додаток 8).
За окремими бюджетними програмами пріорітетними видатками будуть визначені видатки на соціально-культурну сферу. У 2026-2028 роках головними завданнями будуть такі:
Державне управління
Надані законодавством повноваження у сфері державного управління, що реалізовуються Смотрицькою селищною радою, представлені виконавчими органами, у тому числі управліннями, відділами та секторами із загальною чисельністю 42,5 штатні одиниці станом на 01.07.2025.
Метою діяльності є організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування, керівництво та управління виконавчими органами у відповідних сферах для ефективного представлення інтересів територіальної громади та здійснення від її імені та в її інтересах функцій і повноважень місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України. Пріоритетним напрямком у сфері державного управління є забезпечення створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню місцевим самоврядуванням, утвореними установами та організаціями високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення власних і делегованих повноважень.
Освіта
Пріоритетом розвитку виконання бюджетних програм по Освіті в частині повноважень, які відповідно до Бюджетного кодексу відносяться до місцевого рівня, є створення механізмів стійкого розвитку освітнього простору, утримання закладів освіти, рівного доступу молодих людей громади до повноцінної якісної освіти згідно з їх інтересами, нахилами і потребами; розвитку освіти як відкритої державно – громадської системи; розбудова безпечної та інклюзивної системи освіти за допомогою наближення освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами максимально до місця їх проживання, врахування індивідуальних потреб і можливостей таких здобувачів освіти; забезпечення функціонування ефективної та територіально доступної мережі інклюзивно-ресурсних центрів; забезпечення доступності мистецької і позашкільної освіти, соціального захисту дітей, педагогічних, інших працівників закладів та установ освіти. Прогнозом селищного бюджету на 2026 рік видатки на програму «Освіта» становлять 34 272,5 тис. грн, в 2027 році – 36 850,9 тис.грн, в 2028 році 39 406,1 тис. гривень.
Реалізація освітніх послуг буде здійснюватися через існуючу мережу освітніх закладів, а саме: 3 заклади загальної середньої освіти, 2 дошкільних навчальних заклади та 1 заклад позашкільної освіти
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є сприяння забезпеченню соціально-вразливим верствам населення територіальної громади гідного рівня життя шляхом надання одноразової матеріальної допомоги незахищеним мешканцям громади за їх особистими зверненнями, тобто особам, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв'язку з інвалідністю, хворобою, сирітством, малозабезпеченістю, внутрішньо переміщені особи, особи самотньо проживаючі та одинокі особи.
Зокрема, надання пільг окремим категоріям громадян з: компенсаційних виплат за пільговий проїзд на залізничному транспорті; пільгового медичного обслуговування осіб, надання одноразової допомоги інвалідам І групи та інвалідам дитинства (у розмірі 1 тис. грн), на дорого вартісне лікування, у т.ч. онкохворим (1 тис. грн), допомоги на поховання деяких категорій осіб (учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни) особі, яка зобов’язалася поховати померлого; забезпеченням соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю; наданням соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги та інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення.
А також надання матеріальних допомог діючим військовослужбовцям, грошових допомог сім’ям загиблих, зниклих безвісти під час захисту Батьківщини в період дії воєнного стану: одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, які проходять військову службу у ЗСУ (у розмірі 2 тис. грн), на лікування поранених військовослужбовців, які беруть участь в російсько-українській війні (у розмірі 12 тис. грн), грошової допомоги військовослужбовцям, які повернулися з полону (у розмірі 25 тис. грн), дітям загиблих військовослужбовців, які брали участь в російсько-українській війні та загиблих учасників АТО (у розмірі 10 тис. грн), виділення коштів на придбання твердого палива сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь в російсько-українській війні та загиблих учасників АТО (у розмірі 5,5 тис. грн), грошової допомоги на забезпечення поховання військовослужбовців (у розмірі 15 тис. гривень). Видатки селищного бюджету по програмі «Соціальний захист та соціальне забезпечення” на 2026 рік прогнозуються в сумі 1 342,2 тис. грн, на 2027 рік в сумі 1 421,4 тис. грн, на 2028 рік – 1 496,8 тис. гривень.
Культура і мистецтво
Пріоритетними завданнями розвитку у сфері культури і мистецтва є розвиток культури та охорона культурної спадщини на території територіальної громади, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина, відродження та розвиток національних традицій; створення сприятливих умов для повноцінної реалізації творчих здібностей, забезпечення культурних потреб і інтересів різних верств населення, через функціонування закладів культури та художні колективи.
За рахунок цих коштів в 2026-2028 роках будуть утримуватися 9 закладів культури (будинки культури, клуби та бібліотеки). Прогнозний обсяг видатків громади на культуру становить на 2026 рік 2 108,1 тис. грн, на 2027 рік – 2 263,3 тис. грн, на 2028 рік – 2 416,7 тис. гривень.
Фізична культура і спорт
Цілями державної політики у сфері фізичної культури і спорту, які реалізує головний розпорядник бюджетних коштів – виконавчий комітет Смотрицької селищної ради, є створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, створення стимулів для здорового способу життя й здорових умов праці шляхом розвитку інфраструктури для занять масовим спортом та активного відпочинку.
Прогнозні граничні показники видатків головним розпорядником коштів направлені на КПКВК 0115062 «Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні».
Житлово-комунальне господарство
Пріоритетними напрямками розвитку житлово - комунального господарства є задоволення потреб мешканців громади в усіх видах житлово- комунальних послуг, створення комфортних умов для проживання та надання їм якісних житлово-комунальних послуг, забезпечення утримання в належному стані сільських доріг, зелених зон, кладовищ, зон відпочинку, забезпечення функціонування системи вуличного освітлення, належне утримання об’єктів комунальної власності, системи водопостачання сіл, збільшення обсягів робіт ремонту об’єктів благоустрою, поступова переорієнтація житлово-комунального господарства на енергоефективний шлях.
У сфері дорожнього господарства у прогнозному періоді передбачається здійснити заходи із поліпшення транспортно-експлуатаційного стану існуючих автомобільних доріг комунальної власності, проведення робіт з ремонту доріг громади, ремонту тротуарів, підвищення безпеки дорожнього руху.
Граничні показники видатків Смотрицької селищної територіальної громади з бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів наведено в додатку 6 до цього прогнозу. Граничні показники видатків бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету наведено в додатку 7 до цього прогнозу.
VIІ. Взаємовідносини селищного бюджету з іншими бюджетами
Із державного бюджету (на підставі Бюджетної декларації) прогнозується отримати освітню субвенцію в таких розмірах: в 2026 році – 17 052,3 тис. грн, в 2027 році – 18 398,8 тис. грн, в 2028 році – 19 745,3 тис. грн. Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету у 2026 році – 359,5 тис. грн, у 2027 році – 359,5 тис. грн, у 2028 році – 359,5 тис. грн. Базова дотація для бюджету громади запланована лише на 2028 рік в сумі 298,2 тис. гривень.
Крім того, заплановано надання міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам по загальному фонду на утримання об’єктів спільного користування Дунаєвецької міської територіальної громади в 2026-2028 роках на загальну суму 1 800,0 тис. гривень.
Показники міжбюджетних трансфертів передбачені в додатках 10, 11.
VIII. Інші положення та показники прогнозу селищного бюджету
Прогнозні показники селищного бюджету на 2026-2028 роки надані в додатках 1-11 до пояснювальної записки.
Начальник фінансового відділу
Смотрицької селищної ради Олег АТАМАНЧУК
