Рішення селищної ради №5- 67/2025 «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік (2253500000)»

  • 22
Скликання: VIII
Сесія / комісія: 67
Тип документу: Рішення селищної ради
Дата: 23.12.2025
Автор: Бавровська Л.В.
Номер документу: 5- 67/2025
Назва документу: Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік (2253500000)
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.02 МБ)
  2. Файл 2 (0.01 МБ)
  3. Файл 3 (0.02 МБ)
  4. Файл 4 (0.01 МБ)
  5. Файл 5 (0.02 МБ)

Фото без опису

СМОТРИЦЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

VIІI  скликання

 

 РІШЕННЯ

ШІСТДЕСЯТ  СЬОМОЇ  СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

23 грудня 2025 року                                    Смотрич                                                   № 5-67/2025

 

 

Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік

(2253500000)

код бюджету

 

Керуючись Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, відповідно до пункту 23 частини першої статті 26, статтей 59 та 61 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Визначити на 2026 рік:

доходи селищного бюджету у сумі 63 059 900 гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету - 62 803 400 гривень та спеціального фонду селищного бюджету - 256 500 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

видатки селищного бюджету у сумі 63 059 900 гривень, у тому числі видатки загального фонду селищного бюджету - 62 803 400 гривень та видатки спеціального фонду селищного бюджету - 256 500 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;

профіцит за загальним фондом селищного бюджету відсутній, дефіцит за спеціальним фондом селищного бюджету відсутній, згідно з додатком 2 до цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів селищного бюджету у розмірі 10 000 гривень за рахунок коштів залишку бюджету станом на 01 січня 2026 року, що становить 0,016 відсотка видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом;

резервний фонд селищного бюджету у розмірі 50 000 гривень, що становить 0,079 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів селищного бюджету на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.

3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

Надати право селищному голові укладати договори/угоди про міжбюджетні трансферти між бюджетом Смотрицької селищної територіальної громади та бюджетами органів державного управління інших рівнів.

4. На 2026 рік обсяги капітальних вкладень селищного бюджету у розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення не плануються.

5. Затвердити розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм на 2026 рік у сумі 10 668 600 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

6. Установити, що у загальному фонді селищного бюджету на 2026 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101 1032, 1033, 1036 Бюджетного кодексу України:

6.1. джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені статтею 72 Бюджетного кодексу України;

6.2. джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені статтею 73 Бюджетного кодексу України.

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду селищного бюджету на 2025 рік:

7.1. у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України, з урахуванням доходів, визначених у частині 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, а також трансферти, визначені у статті 97 Бюджетного кодексу України;

7.2. у частині фінансування є надходження, визначені у частині 1 статті 71, у частині 2 статті 72 Бюджетного кодексу України.

7.3. у частині кредитування є надходження, визначені статтями 691, 71, 72, 74 Бюджетного кодексу України.

8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду місцевого бюджету згідно з статтею 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 70 Бюджетного кодексу України.

9. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками селищного бюджету видатки загального фонду на:

- оплату праці працівників бюджетних установ (код 2110);

- нарахування на заробітну плату (код 2120);

- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 2220);

- забезпечення продуктами харчування (код 2230);

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 2270);

- соціальне забезпечення (код 2720);

- поточні трансферти місцевим бюджетам (код 2620).

10. Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надати повноваження Смотрицькій селищній раді в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів селищного бюджету на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду, а також шляхом придбання державних цінних паперів відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України.

11. Відповідно до вимог статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України у 2026 році надати повноваження фінансовому відділу Смотрицької селищної ради в особі начальника відділу, виступати одержувачем позик на покриття тимчасових касових розривів селищного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

12. Керуючись статтями 20, 28, 51, 77 Бюджетного кодексу України, зобов’язати головних розпорядників та розпорядників коштів місцевого бюджету:

12.1. На виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Правила складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання» (із змінами) забезпечити:

затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням,

внесення в установленому порядку змін до паспортів бюджетних програм протягом бюджетного періоду.

12.2. Забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

12.3. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

12.4. здійснювати управління бюджетними коштами у межах, встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

12.5. Забезпечити доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства шляхом:

- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2026 року;

- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.

12.6. Забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань обґрунтованих лімітів споживання, затверджених у кошторисі.

13. Керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України, у процесі виконання селищного бюджету:

13.1. У міжсесійний період у разі отримання з інших бюджетів цільових субвенцій та дотацій фінансовому відділу Смотрицької селищної ради здійснювати розподіл їх між головними розпорядниками коштів селищного бюджету, виходячи з фактичної потреби у коштах цільових субвенцій та дотацій, а також у разі збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків згідно рішення виконавчого комітету селищної ради за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Смотрицької селищної ради та подальшим затвердженням на сесії селищної ради відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 “Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету” (зі змінами). Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до селищного бюджету на 2026 рік.

13.2. За обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів дозволити фінансовому відділу Смотрицької селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою по загальному фонду здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисах у розрізі економічної класифікації видатків бюджету, а також у розрізі класифікації кредитування бюджету щодо надання кредитів згідно службового розпорядження начальника відділу.

Забороняється без внесення змін до рішення сесії селищної ради про селищний бюджет збільшення/зменшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах бюджету на:

- розподіл вільного залишку бюджетних коштів на початок бюджетного року;

- збільшення дохідної частини селищного бюджету за рахунок перевиконання згідно із законодавством України;

- передачу коштів із загального фонду до спеціального фонду селищного бюджету.

14. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2026 року та діє до 31 грудня 2026 року.

15. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

16. Забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.

17. Відповідальність за виконання рішення покласти на головних розпорядників бюджетних коштів бюджету Смотрицької селищної територіальної громади.

18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Смотрицької селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Йосип Бомк ) та фінансовий відділ селищної ради (начальник відділу Олег Атаманчук).

Селищний голова                                                                                                       Ігор ЯЛОХА

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до рішення шістдесят сьомої сесії Смотрицької селищної ради

від 23 грудня 2025 року № 5-67/2025 «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік»

(2253500000)

код бюджету

 

І. Загальна частина

Формування проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік здійснюється, як і в попередні 2023-2025 роки, в умовах повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну. Незважаючи на значні виклики, пов’язані з безпековими ризиками та обмеженими можливостями, бізнес та суспільство швидко реагували на нові виклики та ефективно адаптувалися до реалій воєнного часу.

Протягом поточного 2025 року Смотрицька селищна територіальна громада демонструє значний ріст власних надходжень місцевого бюджету. Так, за 11 місяців 2025 року до загального фонду бюджету Смотрицької селищної територіальної громади надійшло 45 327,5 тис. грн власних доходів при плані 42 791,0 тис. грн, що становить 105,9 відсотка або на 2 536,6 тис. грн більше планових призначень. За відповідний період минулого року власні доходи селищного бюджету збільшились на 2 859,1 тис. грн або на 7,6%.

Основними пріоритетними завданням економічного і соціального розвитку громади на 2026 рік є забезпечення стабільної ефективної роботи  громади та покращення якості життя населення, надання допомоги Збройним силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, створення привабливого інвестиційного середовища.

 

ІІ ДОХОДИ  БЮДЖЕТУ

Бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік розроблено відповідно до вимог положень Конституції України, норм чинного Бюджетного та Податкового кодексів України, Указу Президента України від 24.02.2022р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022р. № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» із змінами та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. При підготовці проекту бюджету враховані аналітичні дані селищної ради, підприємств, організацій та установ Смотрицької селищної територіальної громади.

Основними документами, які були покладені в основу формування показників бюджету на 2026 рік, є:

- Основні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2025 № 946;

- Закон України від 03 грудня 2025 року № 4695-ІХ «Про Державний бюджет України на 2026 рік»;

- Бюджетна декларація на 2026-2028 роки, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 № 774;

- особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік, надісланих листом Міністерства фінансів України від 29 серпня 2025 року № 05110-09-6/24695;

- розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2026 року у розмірі 3 328 грн.;

- розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2026 року в розмірі 8 647 грн.

Бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік є збалансованим. Враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, природний газ, тверде паливо, послуги зв’язку, які споживають бюджетні установи.

Доходи загального фонду селищного бюджету на 2026 рік визначені статтями 64, 69 та 71 Бюджетного кодексу України.

Доходи бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік визначено в сумі 63 059,9 тис. грн, у тому числі доходи загального фонду – 62 803,4 тис. грн, спеціального фонду – 256,5 тис. гривень.

Дохідна частина загального фонду селищного бюджету включає:

  • власні доходи селищного бюджету – 44 192,6 тис. грн;
  • міжбюджетні трансферти – 18 610,8 тис. грн, у тому числі:
  • базова дотація з державного бюджету – 2 537,7 тис. грн;
  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 188,8 тис. грн;
  • освітня субвенція з державного бюджету – 15 884,3 тис. гривень.

Власні доходи місцевого бюджету займають 70,4 % у структурі доходів селищного бюджету.

Загальна сума обсягу оборотного залишку бюджетних коштів пропонується у сумі 10,0 тис. гривень.

Власні прогнозні надходження загального фонду селищного бюджету

Податок на доходи фізичних осіб

Основним платежем надходжень загального фонду бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 61,6% від прогнозного показника доходів загального фонду 2026 року.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України, зараховується до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки. Прогнозний показник ПДФО розраховано в сумі 27 237,0 тис. гривень.

Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:

  • збереження єдиної ставки (18 %) оподаткування доходів фізичних осіб та відсотка зарахування податку до селищного бюджету (64 %);
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • зарахування податку від доходів за паї до бюджету за місцем знаходження таких об’єктів оренди.
  • мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами.
  • податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців в 2026 році спрямований з місцевих бюджетів до спеціального фонду державного бюджету.

Розрахунок прогнозу надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2026 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, середньомісячної заробітної плати, а також бази та ставок оподаткування доходів фізичних осіб, передбачених нормами Податкового кодексу.

Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по селищному бюджету на 2026 рік розраховані в сумі 27 237,0 тис. грн, що на 2 665,4 тис. грн менше очікуваних надходжень у 2025 році.

 

Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік

тис. грн

№ п/п

Показник

Надходження податку

1

Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2025 році (контингент)

 

29 902,4

2

Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5), в тому числі:

 

27 237,0

 

3

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

19 550,0

 

4

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата

7 327,0

5

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування

68,0

6

Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами

292,0

 

 

Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. Розрахунок здійснено з врахуванням фактичних надходжень ренти до селищного бюджету за 11 місяців 2025 року та відсотка відокремлення плати до бюджетів ТГ – 37%: прогнозний показник на наступний рік становить 25,0 тис. гривень.

Розрахунок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім ренти за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) здійснено з врахуванням фактичних надходжень до селищного бюджету за 11 місяців 2024 року і становить 63,0 тис. гривень. 

Прогнозний показник рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення  становить 120,0 тис. гривень.

Акцизний податок розрахований в сумі 449,0 тис. грн, а саме: акциз з роздрібного продажу алкоголю та тютюну в сумі 214,0 тис. грн, частина акцизного податку з вироблених та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) – 235,0 тис. гривень.

Планова сума надходжень розрахована, виходячи із середньомісячних надходжень 2025 року.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки запланований з урахуванням наступних умов: для юридичних осіб - мінімальна заробітна плата з 01.01.2026 (8 647,0 грн) та ставки, які діятимуть з 01.01.2025; для фізичних осіб податок нараховується за попередній рік, тобто врахована мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2025р (8000,0 грн.), та ставки, затверджені на 2026 рік.  Податок для фізичних осіб з об’єктів житлової нерухомості розрахований в сумі 130,0 тис. грн, з нежитлової – 160,0 тис. грн: при розрахунку врахований ріст мінімальної зарплати 2025 року до 2024 року. Для юридичних осіб заплановано 2,6 тис. грн податку з житлової нерухомості та 310,0 тис. грн – з нежитлової нерухомості: розмір ставок не змінювався, тому врахований лише ріст мінімальної зарплати 2026 року до 2025 року.

Плати за землю заплановано в сумі 8 960,0 тис. грн. Прогноз надходжень орендної плати за землю розраховано відповідно до діючих договорів оренди в межах та за межами населених пунктів та переплати орендної плати в сумі 254,5 тис. грн і становить 8 040,0 тис. гривень. Станом на 01.01.2026р. діє 93 договорів оренди, в тому числі 31 договорів – це оренда земельних ділянок в межах населених пунктів та 62 договори – оренда за межами населених пунктів (в т. ч. 53 договори – землі сільськогосподарського призначення, 9 – землі комерційного та водного фонду). Земельний податок запланований на рівні очікуваних надходжень 2025 року у сумі 610,0 тис. грн - з юридичних осіб та 310,0 тис. грн - з громадян та приватних підприємців.  

Прогнозний показник єдиного податку становить 6 690,0 тис. грн запланований на рівні очікуваних надходжень 2025 року з  врахуванням  переплати єдиного податку в сумі 209,1 тис. грн та податковим  боргом в сумі 45,5 тис. гривні. Платники - єдинщики юридичні особи (3 платники) прогнозовано сплатять 390,0 тис. гривень. Розрахований план надходжень єдиного податку для фізичних осіб (120 платників) в сумі 2 300,0 тис. грн, розраховано окремо по групах з врахуванням збереження ставок та збільшенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 01.01.2026 року. По сільськогосподарських підприємствах, платниках 4 групи, прогноз надходжень становить 4 000,0 тис. гривень.

 

Плата за надання адміністративних послуг

Розрахунок плати за надання інших адміністративних послуг на 2026 рік проведено із врахуванням динаміки надання адміністративних послуг в 2025 році, плати за 1 надану послугу.

Прогноз плати за надання інших адміністративних послуг на 2026 рік до бюджету розрахований в сумі 16,0 тис. гривень.

 

Адміністративні штрафи та інші санкції

Розрахунок адміністративних штрафів та інших санкцій на 2026 рік проведено із врахуванням динаміки сплати штрафів в 2025 році і прогнозовано до бюджету надійде в сумі 15,0 тис. гривень.

 

Орендна плата за користування цілісним майновим комплексом

та іншим майном, що перебуває в комунальній власності

Надходження коштів від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, на 2026 рік до селищного бюджету визначено відповідно до діючих договорів оренди в сумі 16,0 тис. гривень.

 

Міжбюджетні трансферти з державного та обласного бюджету заплановані в сумі 18 610,8 тис. грн, у т.ч.:

базова дотація – 2 537,7 тис. гривень,

освітня субвенція – 15 884,3 тис. гривень,

дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 188,8 тис. гривень.

 

Доходи спеціального фонду

Прогнозний обсяг доходів спеціального фонду зведеного бюджету на 2026 рік становлять 256,5 тис. гривень.

Основним платежем спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ.

 

Власні надходження бюджетних установ

До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.

Прогнозна сума власних надходжень бюджетних установ на 2026 рік становить 234,0 тис. гривень.

В розрізі галузей прогнозна сума надходжень становить:

- Освіта                      - 227,0 тис. гривень;

- Культура                  - 7,0 тис. гривень;

Прогнозні надходження екологічного податку передбачені в сумі 22,5 тис. грн, виходячи з фактичних надходжень поточного року.

 

ІV. Видатки селищного бюджету

Формування видаткової частини селищного бюджету на 2026 рік здійснювалось у відповідності до ст. 77 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2026 рік”.

Видаткова частина сформована на основі поданих розпорядниками коштів селищного бюджету бюджетних запитів та забезпечує видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який на 1 січня 2026 року становить 3 470 грн та розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2026 року в розмірі 8 647 гривень.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2023-2024 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2025 рік (виходячи із споживання за 11 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.

Загальний обсяг видатків селищного бюджету на 2026 рік визначено у сумі 63 059,9 тис. грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 62 803,4 тис. грн та видатків спеціального фонду бюджету – 256,5 тис. грн, в тому числі плата за надання послуг бюджетними установами – 234,0 тис. гривень.

Видатки загального фонду селищного бюджету фінансуватимуться за рахунок:

  • власних доходів селищного бюджету, надходження яких у 2026 році прогнозуються в сумі 44 192,6 тис. гривень;
  • трансфертів з державного бюджету в сумі 18 610,8 тис. грн, з них:
  • освітня субвенція 15 884,3 тис. гривень;
  • базова дотація 2 537,7 тис. гривень;
  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету між місцевими бюджетами Хмельницької області188,8 тис. гривень.

 

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ (КПКВК 0110100)

До видатків на галузь «Державне управління» відноситься утримання апарату селищної ради, включаючи фінансовий відділ селищної ради.

Заплановано видатки по загальному фонду в сумі 15 116,3 тис. грн, що на 0,2% менше до уточненого плану на 2025 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями заплановано 10 832,0 тис. грн (або на 4,2 % більше). На оплату енергоносіїв передбачається 770,0 тис. гривень.

Кількість посад по селищній раді за штатним розписом становить 42,5 штатних одиниць.

Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету і базової дотації з державного бюджету.

 

ОСВІТА (КПКВК 0111000)

До видатків на галузь «Освіта» відноситься утримання 3 закладів дошкільної освіти, 3 закладів загальної середньої освіти та Дитячої музичної школи селищної ради.

По галузі «Освіта» видатки загального фонду бюджету на 2025 рік заплановані в сумі 33 628,0 тис. грн, що на 4,6 % менше, ніж передбачено з урахуванням змін на 2025 рік (35 241,0 тис. грн), з них за рахунок:

  • освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 15 884,3 тис. грн на оплату праці педагогічних працівників на січень-серпень 2026 року відповідно до розподілу цієї субвенції, визначеного проектом постанови КМУ;
  • дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету188,8 тис. гривень;
  • власних доходів селищного бюджету – 17 554,9 тис. гривень.

Видатки загального фонду на оплату праці (без нарахувань) становитимуть 22 865,0 тис. грн (або на 6,6 % менше передбаченого з урахуванням змін на 2025 рік), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3 617,0 тис. грн, на харчування – 570,0 тис. гривень.

На дошкільну освіту (КПКВК 0111010) заплановані видатки загального фонду в сумі 4 606,2 тис. грн, що на 2,5% більше, ніж уточнений план на 2025 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 3 601,2 тис. гривень. Оплата енергоносіїв – 755,0 тис. грн, видатки на харчування – 200,0 тис. грн, у тому числі для пільгових категорій (діти учасників АТО і російсько-української війни, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей та інші харчуються безкоштовно).

Вартість харчування одної дитини розраховано в сумі 40 грн, на умовах співфінансування 50% за рахунок місцевого бюджету та 50% за рахунок батьківської плати. Видатки спеціального фонду на харчування дітей складуть 46,0 тис. гривень.

На утримання закладів загальної середньої освіти (КПКВК 0111021) заплановано 26 110,8 тис. грн видатків загального фонду, що на 8,7% менше, ніж уточнений план на 2025 рік, який становив 28 602,1 тис. грн (за рахунок освітньої субвенції на заробітну плату вчителям, яка розрахована поки що на січень-серпень). Зокрема, на оплату праці з нарахуваннями заплановано 21 577,8 тис. грн (або на 8,9 % менше проти 23 695,4 тис. грн), на оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 2 767,0 тис. грн (на 21,6 % більше).

У складі даних видатків заплановані кошти на виплату: основної заробітної плати з врахуванням мінімальної заробітної плати на 2025 рік в розмірі – 8 647 грн та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі 3 470; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (надбавки за вислугу років, за престижність праці, за шкідливі умови праці, доплата до рівня мінімальної заробітної плати тощо).

Не враховані доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти (КПКВК 0111600) за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (по 2 000 грн) в зв’язку з відсутністю розподілу даної субвенції станом на дату підготовки проєкту бюджету та кошти освітньої субвенції за рахунок державного бюджету на вересень-грудень 2026 року.

На оплату за харчування учнів в селищному бюджеті передбачено 500,0 тис. грн, виходячи із середньої вартості обіду на 1 дитину в сумі 40 грн. Видатки спеціального фонду на харчування учнів становитимуть 156,0 тис. гривень.

Поряд з цим, у 2026 році, як і в 2025 року, передбачається, що харчування учнів початкових класів здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету, сума якої ще не доведена.

Тому в бюджеті громади заплановано загальні видатки на забезпечення харчування, включаючи учнів 1-4 класів (до моменту розподілу субвенції з державного бюджету).

На утримання КЗ «Смотрицька дитяча музична школа» (КПКВК 0111080) передбачені видатки загального фонду в сумі 2 911,0 тис. грн, що на 4,7 % більше, ніж уточнено на 2025 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 2 716,15 тис. грн, оплата енергоносіїв передбачена у сумі 95,0 тис. гривень.

За рахунок батьківської плати за навчання дітей у музичній школі заплановані видатки по спеціальному фонді в сумі 25,0 тис. гривень.

Всього видатки спеціального фонду по галузі освіти заплановані в загальній сумі 227,0 тис. гривень.

 

Охорона Здоров’я (КПКВК 0112000)

Видатки на галузь «Охорона здоров’я» передбачаються на виконання заходів Програми розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2026 рік» (КПКВК 0112111) у вигляді субсидій та поточних трансфертів підприємствам (установам, організаціям) – КЕКВ 2610.

Загальна сума видатків становитиме 1 600,0 тис. грн, що на 10,3 % більше уточнених призначень на 2025 рік. З них на оплату енергоносіїв КНП «Смотрицький ЦПМСД» заплановано 535,5 тис. грн, на оплату праці фельдшерам – 464,2 тис. гривень.

На забезпечення лiкарськими засобами пільгової категорії населення, забезпечення гігієнічними засобами при догляді за лежачими хворими та в інших випадках (памперсами), забезпечення іншими лікарськими засобами хворих та на інші заходи заплановано 300,0 тис. гривень.

Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету.

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

(КПКВК 0113000)

По галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2026 рік передбачаються видатки по загальному фонду в загальній сумі 1 399,4 тис. грн, у тому числі на виконання заходів місцевих програм соціального захисту:

Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті (КПКВК 0113035)  – 5,0 тис. гривень;

Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки (КПКВК 0113242) передбачено кошти в сумі 278,1 тис. гривень;

Виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги догляду особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги (на 13 осіб) (КПКВК 0113160) на інші виплати населенню (КЕКВ 2730) - у загальній сумі 385,4 тис. грн, у т.ч.:

  • по Програмі виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки - у сумі 229,4 тис. гривень;
  • по Програмі соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки - в сумі 156,0 тис. гривень;

Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилось 18 років на 2024-2026 роки для виплати допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування (КПКВК 0113242) – у сумі 22,9 тис. гривень;

Програма підтримки хворих нефрологічного профілю по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2026 рік (КПКВК 0113242) – у сумі 24,0 тис. гривень.

Програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в російсько-українській війні, в антитерористичній операції на сході України, та членів їх сімей Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки, як інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення (КПКВК 0113242), передбачено видатки у сумі 650,0 тис. гривень; 

Програма підготовки громадян до військової служби Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік для виплати допомоги військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом (КПКВК 0113242) - у сумі 25,0 тис. гривень;

Решта необхідних коштів на ці програми, а також видатки, пов`язані з наданням підтримки внутрішньо перемішеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану згідно Програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік при потребі будуть передбачатися за рахунок вільних залишків та перевиконання доходів селищного бюджету протягом року.

 

Культура і мистецтво (КПКВК 0114000)

По галузі «Культура і мистецтво» по загальному фонду в селищному бюджеті на 2025 рік передбачені видатки в сумі 090,7 тис. грн, що на 14,2 % більше, ніж уточнено на 2025 рік (було 1 830,7 тис. грн, включаючи інші заходи в галузі культури).

На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 493,9 тис. грн, на оплату комунальних послуг і енергоносіїв - 245,0 тис. грн (або на 2,8 % менше).

Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень установ) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету.

Зокрема, на забезпечення діяльності бібліотек (КПКВК 0114030) передбачено видатки загального фонду в сумі 623,7 тис. грн, що на 0,5 % більше, ніж заплановано на 2025 рік. З них на оплату праці разом з нарахуваннями – 453,7 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 145,0 тис. гривень.

За рахунок надання платних послуг заплановано видатки по спеціальному фонду в сумі 2,0 тис. гривень.

На забезпечення діяльності будинків культури, клубів та iнших клубних закладів (КПКВК 0114060) передбачено видатки загального фонду в сумі 1 367,0 тис. грн, що на 20,1 % більше, ніж уточнено на 2025 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 040,2 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 100,0 тис. гривень.

За рахунок надання платних послуг заплановані видатки по спеціальному фонду в сумі 5,0 тис. гривень.

Також передбачено кошти інші заходи в галузі культури і мистецтва по Програмі розвитку культури на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки, куди включено кошти у сумі 100,0 тис. грн на придбання нагород, квітів і подарунків при відзначенні державних і професійних свят.

 

Фізична культура і спорт (КПКВК 0115000)

По галузі «Фізична культура і спорт» (КПКВК 0115062) передбачені видатки по загальному фонду в сумі 150,5 тис. грн, що на 11,2 % менше ніж було заплановано на 2025 рік, у тому числі кошти будуть направлені на оплату праці разом з нарахуваннями інструктора зі спорту та на придбання спортивного інвентаря та нагород по Програмі розвитку фізичної культури та спорту на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки.

 

Житлово-комунальне господарство (КПКВК 0116000)

По галузі «Житлово-комунальне господарство» в селищному бюджеті на 2025 рік по загальному фонду передбачено видатки по Програмі благоустрою населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік у загальній сумі 6 490,7 тис. грн, або на 49,9 % менше плану з урахуванням змін на 2025 рік.

До цієї галузі відносяться видатки селищного бюджету по діяльності, пов’язаній з експлуатацією об’єктів житлово-комунального господарства (КПКВК 0116017) для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради в сумі 3 955,0 тис. грн, що становить 37,4 % до уточненого плану на 2025 рік. Тут слід зазначити, що за рахунок передбачених коштів буде виплачуватися заробітна плата і нарахування на неї соціальним працівникам, які обслуговують відповідні категорії населення територіальної громади, а також тут передбачено 200,0 тис. грн на ремонт водопроводу в с. Рудка.

Решту необхідних коштів буде передбачено за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом року.

Також сюди відносяться видатки на організацію благоустрою населених пунктів (КПКВК 0116030), на які передбачено по загальному фонду кошти в сумі 2 535,7 тис. грн, що на 20,0% більше, ніж заплановано на 2025 рік, у тому числі:

  • на оплату праці та нарахувань на неї працівників по прибиранню територій - у сумі 915,7 тис. гривень;
  • на оплату електроенергії, використаної на вуличне освітлення населених пунктів громади – 920,0 тис. гривень.

Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень організацій) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету.

 

ЕКОНОМІЧНА  ДІЯЛЬНІСТЬ (КПКВК 0117000)

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури (КПКВК 0117461) за рахунок коштів місцевого бюджету по загальному фонду передбачено 400,0 тис. грн, у тому числі 200,0 тис грн для придбання щебеню і 200,0 тис. грн для його перевезення з кар’єру. Необхідні додаткові кошти будуть передбачатися протягом року за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету.

 

ІНША  ДІЯЛЬНІСТЬ (КПКВК 0118000)

До іншої діяльності по селищній територіальній громаді відноситься діяльність місцевої пожежної охорони і заходи та роботи з територіальної оборони.

На забезпечення місцевої пожежної охорони (КПКВК 0118130) передбачено видатки в сумі 883,8 тис. грн, що на 0,5 % більше уточненого плану на 2025 рік. Це кошти на утримання пожежної команди в с. Балин.

На заходи та роботи з територіальної оборони (КПКВК 0118240) передбачено видатки загального фонду селищного бюджету по Програмі підтримки Збройних Сил України Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік у сумі 1 000,0 тис. грн, які в подальшому при потребі можуть перерозприділятися на спеціальний фонд або на субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, як це було протягом 2025 року.

Фінансування заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення та з територіальної оборони будуть уточнені при розподілі вільних залишків, що утворилися станом на 01.01.2026 протягом бюджетного 2026 року.

СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД

Охорона та раціональне використання природних ресурсів

В спеціальному фонді селищного бюджету на 2026 рік на охорону та раціональне використання природних ресурсів (КПКВК 0118311) по Програмі охорони навколишнього природного середовища на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки передбачено видатки в сумі 22,5 тис. грн для придбання зелених насаджень за рахунок екологічного податку.

Також передбачаються у 2026 році видатки із спеціального фонду по власних надходженнях бюджетних установ, що становитиме в загальному 234,0 тис. гривень. У тому числі по галузях:

- освіта – всього 227,0 тис. грн, з них за рахунок батьківської плати за:

харчування дітей у закладах дошкільної освіти – 46 тис. гривень,

харчування учнів у закладах загальної середньої освіти - в сумі 156,0 тис. гривень;

навчання у дитячій музичній школі – 25,0 тис. гривень;

- культура – всього 7,0 тис. грн, у т.ч. по бібліотеках – 5,0 тис. грн, по будинках культури та клубах – 2,0 тис. гривень.

 

ВИТРАТИ НА РЕАЛІЗАЦІЮ МІСЦЕВИХ ПРОГРАМ

Витрати місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм передбачено на загальну суму 10 668,6 тис. гривень. Зокрема на:

  • Програму розвитку та підтримки КНП «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2026 рік» передбачено 1 600,0 тис. гривень;
  • Програму соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки передбачено 439,1 тис. гривень;
  • Програму виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки - 229,4 тис. гривень;
  • Програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в російсько-українській війні, в антитерористичній  операції на сході України та членів їх сімей Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки - у загальній сумі 650,0 тис. гривень;
  • Програму підготовки громадян до військової служби Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік (на напрямок прийняття на військову службу за контрактом) – 25,0 тис. гривень;
  • Програму надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилось 18 років на 2024-2026 роки – 22,9 тис. гривень;
  • Програму підтримки хворих нефрологічного профілю по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2025 рік – видатки у сумі 24,0 тис. гривень;
  • Програму розвитку культури на території Смотрицької селищної ради на 2026-2028 роки - 100,0 тис. гривень;
  • Програма розвитку фізичної культури та спорту на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки - 15,0 тис. гривень;
  • Програму благоустрою населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік передбачено видатки по загальному фонду у загальній сумі 6 490,7 тис. грн, у тому числі:

- для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради - 3 955,0 тис. гривень,

- на організацію благоустрою населених пунктів - 2 535,7 тис. гривень;

  • Програму із забезпечення заходів з мобілізації та оборонної роботи на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік – у сумі 50,0 тис. гривень;
  • Програму підтримки Збройних Сил України Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 рік - видатки в сумі 1 000,0 тис. гривень;
  • Програма охорони навколишнього природного середовища на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки - у сумі 22,5 тис. гривень.

Видатки на заходи по громадському порядку та профілактиці правопорушень, з захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та іншого характеру по діючих програмах будуть передбачені за рахунок вільних залишків селищного бюджету та перевиконання доходів бюджету протягом 2026 року.

 

МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ (КПКВК 0119000)

На 2026 рік з селищного бюджету передача інших субвенцій з місцевого бюджету (КПКВК 3719770), як поточних трансфертів органам державного управління інших рівнів, на певні заходи або на утримання об’єктів спільного користування передбачена Інша субвенція з місцевого бюджету у загальній сумі 228,1 тис. грн, що буде направлена бюджету Дунаєвецької міської громади. З них:

КУ Дунаєвецької м/ради «Інклюзивно-ресурсний центр» передбачено кошти у сумі 20,0 тис. гривень;

КУ Дунаєвецької м/ради «Трудовий архів» передбачено 118,1 тис. гривень;

КУ Дунаєвецької м/ради «Міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Ластівка» передбачено 80,0 тис. гривень;

КУ Дунаєвецької м/ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» - передбачено 10,0 тис. гривень.

Обсяги необхідних коштів на Субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів при відповідних зверненнях буде передбачено за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом 2026 року.

 

РЕЗЕРВНИЙ ФОНД (КПКВК 3718710)

Резервний фонд селищного бюджету на 2026 рік заплановано в сумі 50,0 тис. грн для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету.

 

 

ІV. Інформація про хід виконання бюджету

Смотрицької територіальної громади за 11 місяців 2025 року

За 11 місяців 2025 року виконання дохідної частини загального фонду бюджету Смотрицької СТГ за власними доходами забезпечено на 105,9 % відсотки: при планових призначеннях (враховуючи зміни) 42 791,0 тис. грн фактичні надходження склали 45 327,5 тис. грн. Темп росту надходжень до показника 2024 року склав 111,5 % або більше на 4682,8 тис. гривень.

Надходження доходів за січень-листопад 2025 року

 

 

 

 

 

(тис.грн)

 

Власні доходи

план на січень-листопад

факт за січень-листопад

+;-

%

 

ПДФО 64%

26 076,4

28 398,9

2 322,5

108,9

 

Плата за землю

9 042,0

8 879,2

-162,8

98,2

 

Єдиний податок

6 420,0

6715,9

295,9

104,6

 

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів 

205,0

165,6

-39,4

80,8

 

Державне мито

0

0,3

0,3

0

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

532,2

505,9

-26,3

95,1

 

Адміністративні штрафи

44,0

55,1

11,1

125,2

 

Акцизний податок

392,5

410,4

17,9

104,6

 

Плата за надання інших адміністративних послуг

13,8

14,4

0,6

105,1

 

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом

15,1

13,5

-1,6

89,5

 

Інші надходження

20,0

21,2

1,2

105,8

 

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

19,0

124,1

105,1

653,2

 

Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету

11,0

16,0

5,0

15,5

 

Кошти від реалізації безхазяйного майна

0

1,1

1,1

0

 

РАЗОМ

42 791,0

45 327,5

2 536,5

105,9

 

             

 

Найбільшу питому вагу в структурі доходів загального фонду бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за січень-листопад 2025 року займає податок на доходи фізичних осіб (62,6 %), якого надійшло 28 398,9 тис. грн, що на 2 364,9 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року та на 2 322,5 тис. грн більше від уточнених планових призначень на відповідний період 2025 року. Основною причиною збільшення надходжень ПДФО є те, що ТОВ "ЕКОЛІНІЯ" сплатили ПДФО в листопаді за жовтень та ТОВ «Кононівський елеватор» збільшив розмір заробітної плати в листопаді поточного року, а також сільгоспвиробники збільшили розмір орендної плати за паї.

Єдиного податку надійшло 6 715,9 тис. грн, що на 295,9 тис. грн більше від уточнених планових  призначень на 2025 рік та на 905,5 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року. Причиною збільшення надходжень в поточному році є ряд сільськогосподарських товаровиробників єдиного податку платниками 4 групи оподаткування сплатили більше єдиного податку порівняно з минулим періодом.

Плати за землю надійшло 8 879,2 тис. грн, що на 162,8 тис. грн менше від призначень на 2025 рік та на 1 423,1 тис. грн більше до надходжень відповідного періоду минулого року.

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло 505,9 тис. грн, що на 26,3 тис. грн менше від призначень на 2025 рік та на 12,1 тис. грн менше до надходжень відповідного періоду минулого року.

Акцизного податку надійшло 410,4 тис. грн, або на 17,9 тис. грн більше до уточнених планових призначень. Причиною збільшення надходжень в поточному році є збільшення надходжень акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Отримані місцевими бюджетами доходи спрямовано на :

- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;

- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.

 

Начальник фінансового відділу                                                                        Олег АТАМАНЧУК