Рішення селищної ради №11 «Про затвердження Звіту про виконання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за 2025 рік»

  • 40
Скликання: VIII
Сесія / комісія: 68
Тип документу: Рішення селищної ради
Дата: 18.02.2026
Автор: Бавровська Л.В.
Номер документу: 11
Назва документу: Про затвердження Звіту про виконання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за 2025 рік

Фото без опису

СМОТРИЦЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

VIІI  скликання

 

РІШЕННЯ

ШІСТДЕСЯТ  ВОСЬМОЇ  ПОЗАЧЕРГОВОЇ  СЕСІЇ  СЕЛИЩНОЇ  РАДИ

 

18 лютого 2026 року                               Смотрич                                        № 11-68/2026

 

Про затвердження Звіту про виконання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за 2025 рік

У відповідності до частини четвертої статті 80 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26, статтями 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт начальника фінансового відділу Смотрицької селищної ради про виконання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за 2025 рік, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Звіт про виконання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за 2025 рік у таких обсягах:

1.1. по доходах - у загальній сумі 72 643 759,11 грн, у тому числі:

загальний фонд - у сумі 70 965 247,47 грн (Додаток 1),

спеціальний фонд - у сумі 1 678 511,64 грн (Додаток 1 Продовження);

1.2. по видатках - у загальній сумі 76 403 920,96 грн (Додаток 2), у тому числі:

загальний фонд - у сумі 70 841 366,23 грн (Додаток 3),

спеціальний фонд - у сумі 5 562 554,73 грн (Додаток 3 Продовження).

2. Затвердити Звіт про виконання місцевих/регіональних програм, які фінансуються з бюджету Смотрицької селищної територіальної громади, у сумі 17 713 529,98 грн, у тому числі за:

загальним фондом - у сумі 16 003 185,98 гривень,

спеціальним фондом - у сумі 1 710 344,00 грн (Додаток 4).

3. Додатки 1-4 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

4. Загальному відділу селищної ради забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті Смотрицької селищної громади.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Йосип Бомк).

 

Селищний голова                                                                                                  Ігор ЯЛОХА

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням шістдесят восьмої позачергової сесії Смотрицької селищної ради

від 18.02.2026 №11-68/2026

 

 

 

ЗВІТ

про виконання бюджету

Смотрицької селищної територіальної громади

за 2025 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

селище Смотрич

2026

 

 

1. Загальна характеристика виконання селищного бюджету

Відповідно до рішення п’ятдесят четвертої сесії селищної ради VІІІ скликання від 18 грудня 2024 року № 15-54/2024 “Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік”:

дохідна частина селищного бюджету затверджена у сумі 52 508,4 тис. грн, у т.ч.: загальний фонд – 52 248,2 тис. грн, спеціальний фонд – 260,2 тис. гривень,

видаткова частина бюджету затверджена у сумі 52 508,4 тис. грн, у т.ч.: загальний фонд – 52 248,2 тис. грн, спеціальний фонд – 260,2 тис. гривень.

Протягом 2025 року вносились зміни до селищного бюджету, з урахуванням яких бюджет затверджено по:

доходах у сумі 71 432,2 тис. грн, у т.ч.: загальний фонд – 70 076,0 тис. грн, спеціальний фонд – 1 356,2 тис. грн:

по видатках - у сумі 80 892,9 тис. грн, у т.ч.: загальний фонд – 74 692,0 тис. грн, спеціальний фонд – 6 200,9 тис. гривень.

За 2025 рік до загального фонду селищного бюджету надійшло 48 806,9 тис. грн власних доходів, що становить 102,6 % до затвердженого плану на рік (план – 47 592,2 тис. грн) та 111,6 % до надходжень за попередній 2024 рік, які склали 43 721,4 тис. грн та 170,6 % до 2021 року (28 607,2 тис. гривень).

До спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади надійшло доходів без офіційних трансфертів у сумі 1 619,0 тис. грн, а саме: 365,6 тис. грн власних надходжень бюджетних установ, 16,8 тис. грн екологічного податку, кошти від продажу землі - 1 059,9 тис. грн та 176,7 тис. грн інших джерел власних надходжень бюджетних установ.

Крім того, до спеціального фонду надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у сумі 59,9 тис. гривень.

Видатки спеціального фонду селищного бюджету протягом 2025 року виконано в загальній сумі 5 562,6 тис. грн, що становить 89,7 % до уточнених річних призначень.

 

2. Показники економічного розвитку регіону

Протягом 2025 року робота Смотрицької селищної ради зосереджувалася на виконанні заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію фінансових ресурсів для комплексного розвитку громади, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації.

Територія Смотрицької селищної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Смотрицька селищна територіальна громада утворена шляхом добровільного об’єднання Смотрицької селищної ради, Балинської, Лисогірської, Рудської та Старогутянської сільських рад.

До складу Смотрицької селищної територіальної громади входять населені пункти: селище Смотрич, с. Михівка, с. Криничани, с. Ріпинці, с. Балин, с. Балинівка, с. Лисогірка, с. Рудка та с. Стара Гута.

Мінімальна відстань від населених пунктів до адміністративного центру складає 2 км, максимальна – 21 км. Площа громади складає 155,96 кв. км. Загальна кількість мешканців громади – 5 672 особи, у тому числі дітей: дошкільного віку - 112, шкільного віку – 476, чоловіків – 2816, жінок – 2856. Порівняно з 2021 роком кількість населення зменшилось на 462 особи.

На території громади зареєстровано 52 юридичних особи та 107 фізичних осіб-підприємців.

В промисловості найбільшу питому вагу займає добувна промисловість. Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами є ПП «ВКП «Нігинсахкампром» та ТОВ «Кононівський елеватор».

В галузевій структурі сільського господарства по всіх категоріях господарств рослинництво становить 82 %, тваринництво – 18 %.

Торгівельні послуги надають 26 функціонуючих торгових точок, у тому числі 20 магазинів, 6 закладів громадського харчування, крім того здійснюють діяльність 5 аптек.

Територія громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.

На даний час населені пункти, які входять до складу громади, забезпечуються сполученням з колишнім районним центром м. Дунаївці 3 автобусними маршрутами, з районним центром м. Кам’янець – Подільським - 1 автобусними маршрутами та 2 автобусними маршрутами з обласним центром м. Хмельницьким. У 2 населених пунктах громади відсутнє транспортне сполучення (одне з них найменше – с. Ріпинці, друге примикає до селища Смотрич).

Дорожне покриття доріг до населених пунктів білощебеневе та чорне шосе (з деформацією та ямковістю).

За рахунок бюджету  громади на її території функціонують:

6 закладів охорони здоров'я, а саме: 3 фельдшерсько-акушерських пункти, 2 амбулаторії та 1 станція постійного базування швидкої допомоги;

7 закладів освіти, а саме: 2 ліцеї, 1 гімназія, 2 дошкільних навчальних заклади та 1 заклад позашкільної освіти;

8 закладів культури (будинки культури, клуби та бібліотеки).

В громаді функціонує місцева пожежна охорона.

У 2025 році продовжувалась робота по енергозбереженню. Зокрема, за кошти селищного бюджету проведено поточний ремонт вуличного освітлення з енергозберігаючими лампами.

Для облаштування ветеранського простору проведено капітальний ремонт приміщень першого поверху адміністративної будівлі Смотрицької селищної ради.

Спільно з Департаментом освіти і науки ОДА на співфінансування придбано шкільний автобус для Смотрицького ліцею ім. Мелетія Смотрицького.

Розпочато нове будівництво водозабірної свердловини в с. Балин.

Всі населені пункти громади підключені до мережі Інтернет. Найпоширеніші типи підключень – оптоволоконний Інтернет.

3. Доходи.

За 2025 рік до загального фонду селищного бюджету надійшло 48 806,9 тис. грн власних доходів, що становить 102,55 % до затвердженого плану на рік (план – 47 592,2 тис. грн), 111,63 % до минулорічних надходжень, які за 2024 рік склали 43 721,4 тис. грн та 170,6 % до 2021 року, обсяг яких становив 28 607,2 тис. гривень.

Основним джерелом дохідної частини бюджету Смотрицької селищної територіальної громади є податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого складає 63,2 % в загальній сумі надходжень власних податків та зборів. Податку на доходи фізичних осіб отримано 30 855,4 тис. грн або 103,2 % до планових призначень 2024 року (план – 29 902,4 тис. грн) або на 2 690,7 тис. грн більше відповідного показника попереднього року та на 14 187,7 тис. грн більше надходжень за 2021 рік.

Податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати порівняно з 2021 роком отримано більше на 9 813,2 тис. грн (станом на 01.01.2022 надійшло 11 482,9 тис. грн), з 2024 роком - отримано більше на 1 603,3 тис. грн (станом на 01.01.2025 надійшло 19 692,8 тис. грн) та на 573,1 тис. грн більше від уточнених планових призначень на 2025 рік (на 01.01.2026 надійшло 21 296,1 тис. грн). Основною причиною збільшення надходжень ПДФО порівняно з попереднім роком є те, ряд підприємств та приватних підприємців підняли розмір заробітної плати.

Податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата надійшло 9 152,4 тис. грн, що на 328,0 тис. грн більше ніж заплановано на 2025 рік, на 1 184,5 тис. грн більше надходжень за 2024 рік та на 4099,3 тис. грн більше надходжень за 2021 рік.

Податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування за 2025 рік надійшло на 25,7 тис. грн більше ніж заплановано, на 21,9 тис. грн більше надходжень 2024 року та на 40,7 тис. грн більше надходжень за 2021 рік.

Податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами надійшло 326,2 тис. грн, що на 26,2 тис. грн більше ніж заплановано на 2025 рік, на 118,9 тис. грн менше надходжень 2024 року. В 2021 році податок не застосовувався.

Станом на 01.01.2026 до бюджету Смотрицької селищної ТГ надійшло плати за землю у сумі 9593,0 тис. грн, що на 137,0 тис. грн більше від призначень на 2025 рік та на 1619,6 тис. грн більше надходжень за 2024 рік та на 2 991,6 тис. грн більше надходжень 2021 року.

 

ККД

План на 2025 рік

Факт на 01.01.2025

Факт на 01.01.2026

+,- до минулого року

+,- до плану

18010500

775,0

306,7

699,6

392,9

-75,4

18010600

5655,0

4596,7

6207,7

1611,0

552,7

18010700

300,0

241,3

336,6

95,3

36,6

18010900

2726,0

2828,7

2349,1

-479,6

-376,9

Разом:

9456,0

7973,4

9593,0

1619,6

137,0

Причиною збільшення надходжень по коду 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» порівняно з планом є те, що на 2025 рік збільшено розмір орендної плани на коефіцієнт індексації а також станом на 01.01.2026 є переплата орендної плати в загальній сумі 108,3 тис. гривень.

Причиною зменшення надходжень по коду 18010900 «Орендна плата з фізичних осіб» порівняно з планом є те, що орендар Бомк Й.В. зменшив оренду земельних ділянок на 298,0 га. Дані земельні ділянки передані в оренду ФГ «Бевуз» загальною площею 149,0 га. та ФГ «Фортуна Агро плюс» загальною площею 149,0 га.

Єдиного податку надійшло 6 922,9 тис. грн, що на 102,8 тис. грн більше від уточнених планових призначень на 2025 рік, на 2648,5 тис. грн більше до надходжень 2021 року та на 839,1 тис. грн більше від надходжень попереднього року. Основною причиною збільшення надходжень в звітному році до попереднього є переплата в сумі 206,9 тис. грн, збільшення мінімальної заробітної плати та збільшення надходжень єдиного податку від платників 4 групи оподаткування.

За 2025 рік від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом надходження склали 14,9 тис. грн, що на 1,6 тис. грн менше від бюджетних призначень на 2025 рік, на 10,4 тис. грн менше надходжень 2021 року та на 1,0 тис. грн менше надходжень 2024 року.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виконаний на 97,3%, надходження склали 537,2 тис. грн. Порівняно до 2021 року надходження збільшились на 173,9 тис. грн, до попереднього року зменшились на 71,6 тис. грн. Основною причиною зменшення надходжень в звітному році до попереднього року є податковий борг від фізичних осіб  в сумі 225,8 тис. грн, а саме:

  • По коду 18010100 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості» бюджетні призначення виконані на 112,9%, їх надійшло 2,5 тис. грн. Платником даного податку є АТ «Хмельницькобленерго».
  • По коду 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості» бюджетні призначення виконані на 88,4 %, тобто при  планових призначеннях 120,0 тис. грн надійшло 106,1 тис. грн. Причиною недовиконання бюджетних призначень є податковий борг в сумі 149,2 тис. гривень.
  • По коду 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» виконання склало 75,99%, за звітний рік надійшло 121,6 тис. грн при планових призначень 160,0 тис. грн. Причиною недовиконання бюджетних призначень є податковий борг в сумі 76,6 тис. гривень.
  •  По коду 18010400 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» бюджетні призначення виконані на 113,7%, і надійшло 307,1 тис. грн. Найбільшими платниками даного податку є ТОВ «Кононівський Елеватор», ТОВ «АГРОСНАБ–АВ», АТ "Хмельницькобленерго".

Акцизного податку надійшло на суму 467,6 тис. грн, або на 37,6 тис. грн більше до планових призначень, на 64,8 тис. грн більше надходжень 2021 року та на 7,1 тис. грн менше до надходжень за попередній рік.

Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) за 2025 рік надійшло 12,1 тис. грн, що на 16,4 тис. грн менше ніж за 2021 рік та на 55,1 тис. грн менше ніж за 2024 рік.

Рентної плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування надійшло 31,4 тис. грн, що на 11,4 тис. грн більше від бюджетних призначень на 2025 рік, на 16,0 тис. грн більше ніж за 2021 рік та на 30,0 тис. грн більше ніж за 2024 рік.

Рентної плати за користування надрами за 2025 рік надійшло 139,5 тис. грн, що на 20,5 тис. грн більше планових призначень, на 63,5 тис. грн більше ніж за 2021 рік та на 68,1 тис. грн більше ніж за 2024 рік. Найбільшим платником рентної плати за надра є ПП «ВКП «Нігинсахкампром», яке за 2025 рік збільшив об’єм виробництва щебня.

Плати за надання адміністративних послуг поступило 15,2 тис. грн при плані 15,0 тис. грн, порівняно з 2021 роком зменшилась на 1,3 тис. грн а з попереднім роком надходження збільшились на 3,4 тис. гривень.

Державного мита надійшло в сумі 0,3 тис. грн, що на 0,1 тис. грн менше в порівнянні з 2024 роком.

Коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютні цінності і грошові кошти, власники яких невідомі, надійшло 1,1 тис. грн, що на 0,7 тис. грн менше порівняно з попереднім роком.

Інших надходжень (ККД 21080000) до загального фонду надійшло 55,1 тис. грн, що на 10,1 тис. грн більше планових призначень.

Інших надходжень (КД 24060300) до загального фонду надійшло 21,2 тис. грн, що на 233,2 тис. грн менше в порівнянні з попереднім роком.

До спеціального фонду селищного бюджету Смотрицької селищної територіальної громади надійшло доходів без офіційних трансфертів в сумі 1 619,0 тис. грн, а саме: 365,6 тис. грн плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, що на 131,4 тис. грн більше планових призначень, на 20,1 тис. грн більше ніж у 2021 році та на 5,6 тис. грн менше у порівняні з 2024 роком; надійшло 16,8 тис. грн екологічного податку, що на 9,2 тис. грн менше планових призначень, на 4,9 тис. грн менше ніж у 2021 році та на 5,4 тис. грн менше у порівняні з 2024 роком; інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 176,7 тис. грн та кошти від продажу землі – 1 059,9 тис. гривні.

Смотрицькою селищною територіальною громадою в 2025 році надано пільг по платі за землю в сумі 264,8 тис. грн. Дані пільги надані бюджетним установам з метою зменшення навантаження на місцеві бюджети.

 

4. Видатки та заборгованість

У період воєнного стану для забезпечення безперебійного функціонування установ та закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств та задоволення життєво необхідних потреб жителів територіальних громад Урядом України визначені особливості формування та виконання місцевих бюджетів. Фінансування видатків здійснювалося відповідно до уточненого розпису бюджету громади з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», пропозицій головного розпорядника, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

На 2025 рік в бюджеті Смотрицької селищної територіальної громади були передбачені видатки по загальному та спеціальному фондах в загальній сумі 80 892,9 тис. грн, виконано в сумі 76 403,9 тис. грн за рахунок отриманих селищним бюджетом доходів, трансфертів з державного бюджету та вільних залишків коштів, що утворились станом на 01 січня 2025 року (за 2024 рік видатки становили 69 021,5 тис. грн, за 2023 рік - 61 136,4 тис. грн, за 2022 рік - 53 265,1 тис. гривень).

Обсяг фінансування видатків загального фонду селищного бюджету за 2025 рік склав 70 841,4 тис. грн, або 94,8 % виконання до уточнених призначень на звітний рік (за 2024 рік - 62 979,9 тис. грн, за 2023 рік - 56 404,2 тис. грн, за 2022 рік - 51 474,7 тис. гривень).

Видатки на оплату праці з нарахуваннями по загальному фонду селищного бюджету використано в сумі 46 818,08 тис. грн, або 97,9 % до уточнених призначень (проти 42 768,06 тис. грн за 2024 рік, 37 096,8 тис. грн - за 2023 рік, 38 239,9 тис. грн - за 2022 рік). У тому числі видатки на заробітну плату становлять 38 626,9 тис. грн, або 98,0 % до уточнених призначень (за 2024 рік - 35 167,3 тис. гривень).

Видатки на енергоносії, спожиті бюджетними установами, по загальному фонду профінансовано на загальну суму 4 003,4 тис. грн, або 73,8 % до уточнених річних призначень (за 2024 рік - 3 402,0 тис. грн, за 2023 рік - 3 152,2 тис. грн, за 2022 рік - 2 923,1 тис. грн). У тому числі за природний газ проведена оплата в сумі 2 207,7 тис. грн або 71,2 % до річних призначень (проти 1 866,4 тис. грн за 2024 рік), за електроенергію оплачено 1 704,0 тис. грн проти 1 440,7 тис. грн за попередній рік.

Обсяг фінансування видатків спеціального фонду селищного бюджету за звітний рік становить 5 562,6 тис. грн при запланованих 6 200,9 тис. грн, тобто 89,7 % виконання до уточнених призначень на звітний рік (проти 6 041,5 тис. грн за 2024 рік, 4 732,2 тис. грн за 2023 рік та 1 790,4 тис. грн за 2022 рік).

Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2026 відсутня, всі проблемні платежі, в основному по оплаті предметів та інвентаря для Збройних сил України, проведені в останні бюджетні дні року. Дебіторська заборгованість також відсутня.

Наявний фінансовий ресурс дозволив забезпечити:

- своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ з нарахуваннями;

- оплату за спожиті бюджетними установами та організаціями селищної ради енергоносії та комунальні послуги;

- оплату видатків на придбання продуктів харчування та медикаментів;

- фінансування інших видатків, що забезпечують виконання своїх функцій бюджетними установами;

- а також видатки, спрямовані з селищного бюджету на підтримку сил оборони та безпеки, виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави, реалізації заходів територіальної оборони та захисту безпеки населення територіальної громади.

Державне управління

На організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності селищної ради та її апарату із загального фонду бюджету спрямовано 14 446,8 тис. грн, або 95,4 % до уточнених бюджетних призначень (у 2024 році було використано 12 267,7 тис. грн, у 2023 році - 10 170,2 тис. грн, у 2022 році - 8 624,5 тис. грн). Решту коштів у загальній сумі 702,8 тис. грн повернуто до селищного бюджету, як економію.

Із загального обсягу витрат на забезпечення діяльності селищної ради та її апарату на оплату праці та нарахування направлено 12 526,6 тис. грн або 99,7 % до уточнених річних призначень (проти 10 634,78 тис. грн за 2024 рік, 8 646,3 тис. грн - за 2023 рік та 7 206,9 тис. грн - за 2022 рік). У тому числі на заробітну плату використано 10 369,5 тис. грн (8 789,6 тис. грн за 2024 рік) або 99,7 % до уточнених річних призначень, на нарахування на оплату праці видатки склали 2 157,1 тис. грн (за 2024 рік - 1 845,2 тис. гривень).

Для оплати комунальних послуг та енергоносіїв по селищній раді направлено 541,4 тис. грн, що становить 58,3 % до уточнених річних призначень (проти 381,1 тис. грн за 2024 рік, 449,7 тис. грн за 2023 рік). У тому числі на оплату електроенергії направлено 327,8 тис. грн (221,3 тис. грн – за 2024 рік), оплату природного газу – 213,6 тис. грн (за 2024 рік - 159,8 тис. гривень).

Видатки на заробітну плату працівникам та за спожиті енергоносії оплочено повністю.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря використано 954,4 тис. грн (за попередній 2024 рік - 446,7 тис. грн) або 91,4 % до уточнених річних призначень. Було придбано канцтовари, витратні матеріали для комп’ютерної техніки та оргтехніки; фарби та інші будівельні і господарські матеріали; паливно-мастильні матеріали, запасні частини і шини до автомобіля; захищені носії особистих ключів та інше.

На оплату послуг (крім комунальних) направлено 383,1 тис. грн проти 304,4 тис. грн за 2024 рік (або 69,2 %) – послуги з оплати програмних продуктів, мережі інтернат, адвокатські та юридичні послуги, з технічного обслуговування автомобіля, газопроводів і систем опалення і т.п. Інші поточні видатки – 41,3 тис. грн (навчання та інше) проти 237,9 тис. грн за попередній рік.

Кредиторська та дебіторська заборгованість станом на 01.01.2026 відсутня.

 

  Освіта

На утримання діючої мережі установ освіти та виконання програм і заходів у галузі «Освіта» за 2025 рік по загальному та спеціальному фондах профінансовано видатки у загальній сумі 37 853,1 тис. грн проти 38 283,6 тис. грн за попередній рік, 31 350,4 тис. грн за 2023 рік та 22 505,8 тис. грн за 2022 рік.

У тому числі по загальному фонду бюджету видатки становили 36 361,8 тис. грн або 94,2 % до уточнених річних бюджетних призначень (34 864,3 тис. грн - за 2024 рік, 30 766,3 тис. грн - за 2023 рік). Решту коштів у загальній сумі 2 252,4 тис. грн повернуто до державного та селищного бюджетів, як економію.

Видатки селищного бюджету на освіту здійснювалися за рахунок:

освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 16 644,9 тис. гривень;

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти  у сумі 2 237,0 тис. гривень;

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами - у сумі 28,0 тис. гривень;

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти - передбачено у сумі 258,3 тис. гривень);

дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – передбачено на звітний рік у сумі 351,7 тис. грн та 295,2 тис. грн вільних залишків з попереднього року;

місцевого бюджету – 18 799,1 тис. грн (за попередній рік було 17 192,7 тис. грн, за 2023 рік - 15 761,6 тис. гривень).

По оплаті праці та нарахуваннях на неї  видатки профінансовано у загальній сумі 31 382,2 тис. грн, або 97,4 % до уточнених планових призначень (порівняно з 29 372,6 тис. грн за 2024 рік, 25 818,2 тис. грн за 2023 рік та 27 192,8 тис. грн за 2022 рік). У т.ч. на заробітну плату направлено 25 887,6 тис. грн проти 24 142,5 тис. грн за 2024 рік.

Фінансування вказаних видатків дало змогу повністю забезпечити виплату заробітної плати працівникам галузі відповідно до законодавчо встановлених розмірів на основі Єдиної тарифної сітки, матеріальної допомоги на оздоровлення, щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам; доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер (за вислугу років, за престижність праці, за класне керівництво, за шкідливі умови праці), а також доплат педагогічним працівникам та інших виплат.

Видатки на харчування учнів із загального фонду профінансовано у сумі 564,76 тис. грн, що становить 80,9% до уточнених бюджетних призначень, значні обсяги коштів були використані зі спеціального фонду бюджету (за 2024 рік витрачено 937,4 тис. грн, за 2023 рік - 626,1 тис. грн, за 2022 рік - 311,4 тис. грн). З них за рахунок місцевого бюджету видатки становили 412,6 тис. грн, за рахунок субвенції з державного бюджету для харчування учнів закладів загальної середньої освіти - 152,2 тис. гривень.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв профінансовано у сумі 2 909,4 тис. грн, або 69,9 % до уточнених бюджетних призначень (за 2024 рік було 2 640,4 тис. грн, за 2023 рік - 2 338,6 тис. грн, за 2022 рік - 2 030,4 тис. гривень). Оплата за спожиті енергоносії та комунальні послуги здійснена в повному обсязі.

Видатки на оплату послуг (відмінних від комунальних) по загальному фонду становлять 332,9 тис. грн (382,8 тис. грн – за 20204 рік, 595,0 тис. грн - за 2023 рік).

На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря по загальному фонду профінансовано сумі 1 164,2 тис. грн, що становить 79,2 % до уточнених бюджетних призначень (за 2024 рік було 1 530,2 тис. гривень).

Передбачені кошти дали можливість забезпечити у повному обсязі заробітну плату, оплату спожитих енергоносіїв та послуг, придбання необхідних предметів та матеріалів.

Кредиторська та дебіторська заборгованість по освіті в загальному на кінець 2025 року відсутня.

Зі всіх видатків на сферу освіти найбільше займають видатки на заклади загальної середньої освіти, (КПКВК 0111021 та 0111031). Всього використано із загального фонду разом 29 935,9 тис. грн, що становить 95,2 % до уточнених планових призначень (проти 28 660,9 тис. грн за попередній рік, 25 600,7 тис. грн за 2023 рік). З них на оплату праці і нарахування на заробітну плату видатки становлять 25 802,2 тис. грн, що становить 98,6 % до уточнених бюджетних призначень (за попередній рік оплата праці з нарахуваннями становила 23 945,4 тис. грн, за 2023 рік - 21 252,8 тис. грн). У т.ч. на заробітну плату направлено 21 294,6 тис. грн проти 19 678,0 тис. грн за 2024 рік).

У тому числі:

Видатки освітньої субвенції з державного бюджету склали 16 644,9 тис. грн, які використано повністю (за 2024 рік було 17 454,7 тис. грн, за 2023 рік - 14 987,9 тис. гривень);

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснено доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти (КПКВК 0111600 – по 1 тис. грн в І півріччі 2025 року, потім по 2 тис. грн у ІІ півріччі, яких не було в попередньому році) на суму 2 040,8 тис. грн при передбачених 2 237,0 тис. грн, в результаті чого невикористані 196,2 тис. грн повернуто до державного бюджету.

Для надання освіти особам з особливими освітніми потребами за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам як надання державної підтримки (КЕКВ 1200) використано всі кошти в сумі 28,0 тис. грн, з них на заробітну плату, КЕКВ 2111 - 23,0 тис. грн, нарахування на оплату праці – 5,0 тис. грн. У 2024 році з державного бюджету надійшло 30,3 тис. грн, у 2023 році - 16,8 тис. гривень.

На харчування із загального фонду бюджету всього використано 382,0 тис. грн, що становить 76,7 % до уточнених бюджетних призначень (560,9 тис. грн за 2024 рік, 476,4 тис. грн - за 2023 рік). У тому числі використано 152,2 тис. грн за рахунок субвенції з державного бюджету для забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти із передбачених 258,3 тис. грн та в зв’язку з невикористанням всіх коштів 106,15 тис. грн повернуто до державного бюджету.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв видатки склали 2 396,7 тис. грн або 80,1 % до уточнених бюджетних призначень проти 2 248,4 тис. грн за 2024 рік і 1 753,0 тис. грн за 2023 рік. У т.ч. за електроенергію (КЕКВ 2273) оплачено 709,4 тис. грн, за природний газ - 1 631,7 тис. гривень.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря із загального фонду направлено 1 109,8 тис. грн, що становить 80,0 % до уточнених бюджетних призначень проти 1 405,6 тис. грн за попередній рік. У тому числі профінансовано придбання: паливо-мастильних матеріалів, автозапчастин, шин для шкільних автобусів; пального для генераторів, миючих та дезінфікуючих засобів, канцелярських товарів, придбання морозильної камери для харчоблоку, LED освітлення в класи Смотрицького ліцею ім. М. Смотрицького, фарби, цемент та інших предметів і матеріалів.

Видатки на оплату послуг (відмінних від комунальних) всього становлять 236,5 тис. грн проти 313,0 тис. грн за попередній рік (зокрема, ремонти та заміна запчастин, здійснення технічного огляду та оформлення страхових полюсів для шкільних автобусів, повірка вогнегасників, послуги по підготовці до опалювального періоду, проведення мікробіологічних аналізів питної води, реєстрація установчих документів, виготовлення документів на освіту і т.п.).

Видатки на дошкільні заклади по загальному фонду бюджету становлять 3 874, 0 тис. грн, або 86,2 % до уточнених планових призначень проти 3 747,4 тис. грн за 2024 рік.

З них на оплату праці і нарахування на заробітну плату направлено 3 123,7 тис. грн, що до уточнених бюджетних призначень становить 91,4 % (за попередній рік використано 3 050,9 тис. грн, за 2023 рік - 2 573,0 тис. грн). З них на заробітну плату, використано 2 582,4 тис. грн, за 2024 рік - 2 523,8 тис. гривень).

На харчування із загального та спеціального фондів – 182,7 тис. грн або 91,4 % до уточнених бюджетних призначень (за 2024 рік - 189,9 тис. грн, за 2023 рік - 149,7 тис. гривень).

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв видатки становлять 450,8 тис. грн, що становить 61,3 % до уточнених бюджетних призначень (проти 355,0 тис. грн за попередній рік, 558,7 тис. грн – за 2023 рік). У т.ч. за природний газ оплачено 277,1 тис. грн, за електроенергію – 144,5 тис. гривень.

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар (із загального фонду) профінансовано на суму 41,8 тис. грн проти 115,1 тис. грн за попередній рік, 56,1 тис. грн – за 2023 рік. Придбано фарбу, миючі та дезінфікуючі засоби, рукомийники, баки для води та інше оснащення). Оплата послуг (відмінних від комунальних) становить 74,9 тис. грн (за 2024 рік було 36,5 тис. грн, за 2023 рік - 34,0 тис. гривень). Забезпечено послуги по підготовці до опалювального періоду, проведення мікробіологічних аналізів питної води, встановлення дитячих каруселей ігрового комплексу.

Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (КУ «Смотрицька дитяча музична школа») направлено кошти в сумі 2 551,9 тис. грн, що становить 91,8 % до уточнених планових призначень (за попередній рік використано 2 456,1 тис. грн).

У тому числі видатки на оплату праці і нарахування на заробітну плату становлять 2 455,9 тис. грн або 93,9 % до уточнених бюджетних призначень (за попередній рік - 2 376,3 тис. грн, за 2023 рік - 1 992,4 тис. гривень). З них на заробітну плату направлено 2 010,5 тис. грн проти 1 940,7 тис. грн за попередній рік.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 61,9 тис. грн порівняно з 37,0 тис. грн - за 2024 рік і 26,9 тис. грн - за 2023 рік. У т.ч. за природний газ оплачено 51,6 тис. грн, за електроенергію– 10,3 тис. гривень.

Видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря в загальному становили 12,5 тис. грн проти 9,4 тис. грн за попередній рік (за 2023 рік - 37,3 тис. гривень). У звітному році кошти направлені на придбання будівельних та лакофарбових матеріалів, миючі та господарчі засоби для господарських потреб, бензин для генератора та інше.

Оплата послуг (відмінних від комунальних) здійснена на суму 21,5 тис. грн (за попередній рік - 33,3 тис. гривень) – оплата послуг інтернету, підготовка до опалювального сезону.

Охорона здоров’я

По галузі «Охорона здоров’я» направлялися кошти на первинну медичну допомогу населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги на виконання заходів Програми розвитку та підтримки КНП «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік». Із загального фонду селищного бюджету за 2025 рік направлено комунальному підприємству субсидії та поточних трансфертів (в сумі 1 218,8 тис. грн або 84,0 % до уточнених річних бюджетних призначень (за попередній рік було 1 270,4 тис. грн, за 2023 рік - 1 086,9 тис. грн).

Зекономлені кошти у сумі 231,7 тис. грн повернуто до селищного бюджету.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

На фінансування галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення населення» протягом 2025 року всього по загальному фонду спрямовано 1 425,7 тис. грн, або 92,9 % до уточнених річних призначень, тоді як за 2024 рік видатки складали 1 169,3 тис. грн, за 2023 рік - 887,6 тис. гривень.

Видатки здійснювалися на фінансування наступних програм соціального захисту населення:

Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки (виплата матеріальної допомоги на поховання; виплата грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування, одноразові виплати онкохворим і т.п.) – направлено кошти в загальній сумі 317,7 тис. гривень. Із них на:

компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті використано 5,2 тис. грн, що становить 52,3 % до річних бюджетних призначень (за попередній рік було 2,5 тис. грн, за 2023 рік - 10,7 тис. гривень).

виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги на професійній основі - 132,3 тис. грн або 91,8 % до річних бюджетних призначень;

інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму 180,2 тис. гривень.

Із загального обсягу коштів на інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення направлено на інші програми:

Програма підтримки хворих нефрологічного профілю на 2025 рік – використано 24,0 тис. гривень;

Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилось 18 років на 2024-2026 роки – 22,8 тис. грн (проти 1,8 тис. грн за попередній рік);

Програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь у антитерористичній операції, в російсько-українській війні та членів їх сімей на 2022-2024 роки – направлено коштів на загальну суму 659,5 тис. грн проти 471,0 тис. грн за 2024 рік та 244,0 тис. грн за 2023 рік, з них виплати:

учасникам АТО та російсько-української війни (по 2 тис. грн) – 218,0 тис. грн, за 2024 рік було 150,0 тис. гривень,

військовослужбовцям на лікування та/або реабілітацію після поранення (по 12 тис. грн) – 348,0 тис. грн, за 2024 рік було 204,0 тис. гривень,

придбання твердого палива сім’ям загиблих воїнів (по 5,5 тис. грн) – для 7 сімей 38,5 тис. грн, за 2024 рік було 4 сім’ї на суму 22,0 тис. гривень,

військовослужбовцям, які повернулися з полону (1 особа) – 20,0 тис. грн, за 2024 рік було 2 особи на суму 50,0 тис. гривень;

поховання загиблих воїнів (по 15,0 тис. грн) – 1 особа - 15,0 тис. грн (у 2024 році було 3 особи на суму 45,0 тис. гривень).

На Програму забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Смотрицької селищної ради на 2025 рік (КПКВК 0113230) в селищному бюджеті кошти не були передбачені.

Також до селищного бюджету надійшла субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України – в розрахунку на 1 фахівця на січень-серпень 2025 року в сумі 245,72 тис. грн, з яких використано 234,95 тис. грн, а залишок невикористаної субвенції у сумі 10,76 тис. грн у вересні повернуто до бюджету Управління ветеранської політики ОВА (у 2024 році на листопад-грудень було передбачено 51,2 тис. грн, які повністю використані).

Культура і мистецтво

Видатки на утримання закладів культури протягом 2025 року по загальному фонду склали 1 606,7 тис. грн або 87,8 % до уточнених річних призначень (за попередній рік - 1 462,8 тис. грн, за 2023 рік - 1 450,4 тис. гривень).

Оплату праці і нарахування на заробітну плату працівникам закладів культури профінансовано на загальну суму 1 310,4 тис. грн або 95,6 % до уточнених річних призначень (за 2024 рік - 1 261,3 тис. грн, за 2023 рік - 1 180,3 тис. грн), з них заробітна плата становить 1 069,8 тис. грн 1 023,4 тис. грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 178,1 тис. грн або 70,7 % до річних призначень (за 2023 рік - 104,8 тис. грн, за 2023 рік - 98,0 тис. грн). У т.ч. на оплату електроенергії використано 144,3 тис. грн (92,1 тис. грн було за 2024 рік) і на – 33,9 тис. гривень.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря профінансовано кошти в сумі 80,2 тис. грн, на придбання обладнання і предметів довгострокового користування (із спеціального фонду) - 23,3 тис. грн (за попередній рік було 129,3 тис. гривень).

Кошти у загальній сумі 571,3 тис. грн не використано та повернуто до селищного бюджету.

У тому числі видатки на:

  • Забезпечення діяльності бібліотек видатки становлять 548,2 тис. грн або 88,3 % до уточнених річних призначень (за 2024 рік - 479,6 тис. грн за 2023 рік - 524,8 тис. грн).

На оплату праці і нарахування на заробітну плату видатки становлять 408,0 тис. грн або 97,4 % до річних призначень (за 2024 рік - 403,4 тис. грн, за 2023 рік - 422,7 тис. грн), з них заробітна плата становить 334,14 тис. грн (330,7 тис. грн – за попередній рік). Комунальні послуги та енергоносії оплачено в сумі 125,5 тис. грн (за попередній рік – у сумі 60,6 тис. грн, за 2023 рік - 63,4 тис. грн). На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря направлено 7,4 тис. грн, оплату послуг – 7,3 тис. гривень.

  • Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, центрів дозвілля та інших клубних закладів направлено 1 000,1 тис. грн або 87,9 % до уточнених річних призначень (порівняно за 2024 рік було 911,4 тис. грн, за 2023 рік - 925,5 тис. гривень).

Видатки на оплату праці і нарахування на заробітну плату становлять 902,4 тис. грн або 94,8 % (проти 857,9 тис. грн за попередній рік та 757,7 тис. грн за 2023 рік), з них заробітна плата становить 735,7 тис. грн (за попередній рік - 692,7 тис. грн). На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 52,7 44,2 тис. грн (за 2024 рік - 44,2 тис. грн, за 2023 рік - 34,6 тис. грн). На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря – 14,4 проти 5,1 тис. грн за попередній рік (придбано принтер, мікрофони), на оплату послу – 30,6 тис. грн (проведено технічне обстеження Смотрицького будинку культури для з’ясування обставин просідання стін та тріщин, оплата послуг мережі інтернет).

У 2025 році також на інші заходи в галузі культури на придбання подарунків, квітів, грамот для відзначення державних свят та інших заходів використано 58,4 тис. грн при плані 72,0 тис. грн (за 2024 рік - 71,9 тис. гривень).

Дебіторська та кредиторська заборгованість по галузі культури відсутня.

 

Фізична культура і спорт

На фінансування по галузі фізична культура і спорт видатки за звітний рік становили 132,9 тис. грн, що становить 66,6 % до річних призначень (за 2024 рік було 187,7 тис. грн, за 2023 рік - 157,5 тис. гривень).

Зокрема, на підтримку фізкультурно-спортивної діяльності направлено 27,5 тис. грн (заробітна плата з нарахуваннями), або лише 32,2 % до річних призначень проти 114,9 тис. грн за 2024 рік та 79,1 тис. грн за 2023 рік, що обумовлено відсутністю до кінця року інструктора по спорту.

На 2025 рік продовжено надання субвенції з обласного бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України», видатки на які разом із співфінансуванням з місцевого бюджету становили в сумі 105,4 тис. грн (заробітна плата з нарахуваннями), або 92,3 % до річних призначень, субвенція по яких повністю використана протягом квітня - грудня звітного року (за 2024 рік було 72,8 тис гривень).

Дебіторська та кредиторська заборгованість по цій сфері діяльності відсутня.

Житлово-комунальне господарство

На житлово-комунальне господарство використано всього по загальному фонду 12 563,5 тис. грн або 99,0 % до уточнених річних призначень (за 2024 рік було 8 494,1 тис. грн, за 2023 рік 8 612,8 тис. гривень).

Видатки здійснювалися на виконання заходів Програми благоустрою населених пунктів Смотрицької об’єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки по таких напрямках:

Інша діяльність, пов`язана з експлуатацією об`єктів житлово-комунального господарства, як субсидії та поточні трансферти комунальному підприємству Смотрицької селищної ради «Добробут», для фінансової підтримки підприємства на загальну суму 10 585,0 тис. грн або 100,0 % до уточнених річних призначень (за попередній рік - 6 849,5 тис. грн, за 2023 рік - 6 163,8 тис. гривень). Із зазначених загальних видатків направлено кошти на заробітну плату соціальним працівникам, на оплату енергоносіїв, зокрема електроенергії, яка використовується для водопостачання населення, паливо-мастильні матеріали, інші господарські витрати. Також було передбачено та використано кошти 1 880,0 тис. грн на поточний ремонт водопровідних мереж по населених пунктах громади, зокрема по с. Рудка.

Організація благоустрою населених пунктів – на загальну суму 1 978,5 тис. грн, що становить 93,7 % до річних призначень (за 2024 рік було 1 644,6 тис. гривень).

З них на оплату праці і нарахування на заробітну плату працівників по благоустрою направлено 722,2 тис. грн або 96,7 % до річних призначень (за 2024 рік - 647,0 тис. грн, за 2023 рік - 681,3 тис. грн), з них заробітна плата становить 591,1 тис. грн. проти 529,0 тис. грн за 2024 рік.

На енергоносії, у т. ч. електроенергії на вуличне освітлення населених пунктів громади використано – 367,9 тис. грн або 86,6 % до річних призначень (за 2024 рік - 264,0 тис. грн, за 2023 рік - 253,9 тис. гривень).

На придбання предметів, обладнання та інвентаря для забезпечення благоустрою використано 326,9 тис. грн (226,2 тис. грн – у 2024 році). При цьому в 2025 році профінансовано кошти на придбання матеріалів на благоустрій громади (придбання газонокосарки, повітродувки, флагштоків, вказівників населених пунктів, металопродукції для перильної огорожі сходової доріжки, вапна, лакофарбових виробів, комплектуючих та мастил для безопил і бензокос і т.п.),

Також направлено кошти на оплату послуг в загальній сумі 561,5 тис. грн - на поточний ремонт вуличного освітлення населених пунктів, завершення благоустрою Алеї Слави, послуги з благоустрою території обеліску загиблим воїнам, з поточного ремонту елементів благоустрою - перильної огорожі сходової доріжки та інше.

Дебіторська та кредиторська заборгованість по галузі житлово-комунального господарства відсутня.

Економічна діяльність

На утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури комунальної власності, із загального фонду бюджету використано 727,9 тис. грн або 98,4 % до уточнених річних призначень (за попередній рік - 976,7 тис. грн, за 2023 рік - 1 878,8 тис. грн). Протягом року здійснено оплату послуг за перевезення щебеню та грейдерування доріг по населених пунктах громади на загальну суму 494,9 тис. грн по зрівнянню з попереднім роком – на 395,1 тис. грн; придбано дорожнього матеріалу на суму 233,0 тис. грн (за 2024 рік - 587,6 тис. грн, за 2023 рік - 270,3 тис. гривень).

Інша діяльність

Протягом 2025 року на іншу діяльність із загального фонду бюджету профінансовано кошти в сумі 971,9 тис. грн або 91,5% до уточнених річних призначень (за 2024 рік було 1 627,4 тис. грн, за 2023 рік було 730,3 тис. гривень).

У тому числі на утримання місцевої пожежної охорони видатки становлять 855,4 тис. грн або 97,3 % до річних призначень (за попередній рік - 718,8 тис. грн, за 2013 рік - 679,2 тис. грн). Із них на оплату праці і нарахування на заробітну плату працівників склали 743,9 тис. грн або 97,6 % (за 2024 рік було 684,5 тис. грн, за 2023 рік було 618,3 тис. грн), з них заробітна плата становить 600,0 тис. грн проти 546,1 тис. грн за попередній рік. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 13,0 тис. грн (11,7 тис. грн за попередній рік).

В зв’язку із продовженням повномасштабного вторгнення рф нашу країну в 2025 році залишаються видатки на заходи та роботи з територіальної оборони. Їх профінансовано в сумі 107,0 тис. грн або 87,0 % до уточнених річних призначень проти 143,7 тис. грн за попередній рік та 47,1 тис. грн за 2023 рік. За ці кошти були придбані та передані предмети, матеріали та обладнання для військових частин, які зверталися до селищної ради щодо надання допомоги – акумулятор, автозапчастини та шини до автомобілів.

В бюджеті селищної громади також були передбачен10,0 тис. грн на заходи з мобілізаційної підготовки населення, тобто на придбання конвертів для відправлення повісток військовозобов’язаним громади, з яких використано 9,5 тис. гривень.

Резервний фонд

У селищному бюджеті на 2025 рік було передбачено 50,0 тис. грн на резервний фонд. Виділення коштів з резервного фонду селищного бюджету не проводилось у зв’язку з відсутністю необхідності виділення таких коштів.

Видатки спеціального фонду

Видатки спеціального фонду селищного бюджету протягом 2025 року виконано в загальній сумі 5 562,6 тис. грн, що становить 89,7 % до річних призначень та 92,1 % до попереднього року (6 041,5 тис. гривень).

На державне управління капітальні видатки становили на загальну суму 1 128,5 тис. грн проти 365,3 тис. грн за попередній рік. З них проведено капітальний ремонт інших об`єктів – ремонт другої частини першого поверху приміщення селищної ради під Ветеранський простір - на загальну суму 917,9 тис. грн, благодійні внески, подарунки предметів і матеріалів для оснащення Ветеранського простору прийнято на баланс в сумі 141,3 тис. грн (принтер, телевізор, меблі та інше), обладнання і предметів довгострокового користування (принтер та інше) на суму 69,3 тис. грн. Решту коштів у загальній сумі 2,1 тис. грн повернуто до селищного бюджету, як економію.

Значна сума коштів спеціального фонду бюджету в звітному році направлена на заклади освіти, де видатки склали в загальній сумі 1491,3 тис. грн проти 3 419,3 тис. грн за попередній рік, 584,1 тис. грн за 2023рік.

Видатки по спеціальному фонду селищного бюджету становили:

за рахунок селищного бюджету – 544,2 тис. грн (2 982,9 тис. грн за попередній рік);

за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 765,5 тис. грн (436,3 тис. грн за попередній рік), а саме:

- субвенція місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти НУШ на придбання обладнання для класів – 253,6 тис. грн (на попередній рік було передбачено 235,0 тис. грн, та 212,1 тис. гривень);

- на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 452,4 тис. грн, які перейшли з попереднього року як вільні залишки на початок 2025 року;

- для проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 59,5 тис. гривень.

На продукти харчування за рахунок власних надходжень від батьківської плати за обіди дітей дошкільного віку, які відвідують дитячі садки, та учнів загальноосвітніх закладів використано 464,9 тис. грн, що значно більше попереднього року - 139,0 тис. грн та 2023 року - 139,3 тис. грн), з них у загальноосвітніх закладах  – 344,4 тис. грн проти 117,1 тис. грн за попередній рік.

Крім того, використано 435,8 тис. грн за рахунок субвенції з державного бюджету для забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти (за попередній рік - 186,7 тис. грн по загальному фонду).

На придбання обладнання і предметів довгострокового користування по галузі освіти витрачено 484,9 тис. грн (проти 2 558,3 тис. грн за попередній рік, коли був придбаний мікроавтобус для перевезення учнів Балинського ліцею). У т. ч. за рахунок:

місцевого бюджету – 243,6 тис. гривень;

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання заходів, спрямованих на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа`  – 241,3 тис. грн. Були придбані інтерактивні дошки та панелі в класи для 1 гімназії і 2 ліцеїв громади.

На капітальні видатки використано по закладах:

загальної середньої освіти на придбання предметів і матеріалів – 9,2 тис. грн за рахунок власних надходжень, тобто батьківської плати, на обладнання і предметів довгострокового користування – 26,0 тис. грн, на капітальний ремонт інших об’єктів – 45,0 тис. гривень;

дошкільної освіти - 179,8 тис. грн (придбано телевізор та дитячий ігровий комплекс);

спеціалізованої освіти мистецькими школами – 11,0 тис. грн та 19,1 тис. грн за рахунок власних надходжень, тобто батьківської плати.

На сферу охорони здоров’я на спеціалізовану стаціонарну медичну допомогу населенню направлено 37,7 тис. грн як співфінансування придбання спеціалізованої рентгенівської машини з метою обслуговування населення громад області.

По сфері культури всього капітальні видатки за звітний рік склали 55,0 тис. грн, у т. ч. по діяльності бібліотек - придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 49,8 тис. грн (за попередній рік було 23,3 тис. грн, за 20203 рік - 102,9 гривень), по діяльності палаців i будинків культури, клубів – 3,7 тис. грн на придбання предметів і матеріалів за рахунок власних надходжень.

На житлово-комунальне господарство направлено 1 007,8 тис. грн або 60,8 % до затвердженого річного плану (проти 1 103,0 тис. грн за 2014 рік). У т. ч. основна сума коштів – 920,7 тис. грн витрачена на заходи, пов’язані з поліпшенням питної води, тобто оплачено більшу частину коштів по будівництву водозабірної свердловини по вул. Квітковій в с. Балин, на яку проєктно-кошторисну документацію на суму 67,5 тис. грн виготовлено у 2024 році.

На організацію благоустрою населених пунктів направлено 87,1 тис. грн на придбання обладнання і предметів довгострокового користування – дитячої ігрової площадки для встановлення в с. Балинівка.

Також були використані кошти на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки в с. Балин в сумі 5,5 тис. грн проти 17,4 тис. грн в с. Балинівка за попередній рік.

По іншій діяльності всього використано 422,5 тис. грн. Основна сума коштів направлена на заходи та роботи з територіальної оборони – 378,2 тис. грн, на обладнання і предметів довгострокового користування для придбання та передачі військовим частинам, які звертаються до територіальної громади (транспортний засіб, зарядна станція і т.п.).

По охороні та раціональному використанню природних ресурсів використано 44,3 тис. грн на придбання зелених насаджень за рахунок екологічного податку та місцевого бюджету (25,0 тис. грн – за попередній рік).

Капітальні видатки на міжбюджетні трансферти за 2025 рік становлять 1 402,1 тис. грн. У тому числі на субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів склали 280,0 тис. грн – для військових частин НГУ та ЗСУ. На інші субвенції з місцевого бюджету направлено 1 122,1 тис. грн, з них 972,1 тис. грн співфінансування на придбання шкільного автобуса з місцями для маломобільних груп населення для перевезення учнів Смотрицького ліцею ім. Мелетія Смотрицького, 150,0 тис грн для КНП Дунаєвецької міської ради «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня» на співфінансування у придбані біохімічного аналізатора для військових та військовозобов’язаних.

5. Фінансування

Станом на 01 січня 2026 року на рахунках селищного бюджету утворилися вільні залишки коштів в загальній сумі 6 193,5 тис. грн, у тому числі по:

Загальному фонду – 5 704,5 тис. грн, з них:

  • котловий рахунок – 5 560,0 тис. гривень,
  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 144,5 тис. гривень,

       Спеціальному фонду – 489,0 тис. грн, з них:

  • залишки коштів бюджету розвитку – 288,1 тис. гривень,
  • залишки коштів екологічного податку – 126,7 тис. гривень,
  • кошти від втрат с/г і л/г виробництва – 18,9 тис. гривень,
  • залишки коштів від інших надходжень – 55,3 тис. гривень.

На вкладних (депозитних) рахунках у банках кошти спеціального фонду селищного бюджету не розміщувалися.

7. Міжбюджетні трансферти

Міжбюджетних трансфертів загального фонду отримано у сумі 22 483,77 тис. грн, з яких використано 22 013,78 тис. грн (на 2024 рік було передбачено 21 233,369 тис. грн, а використано 20 720,418 тис. грн). З них:

  • базова дотація – 2 385,5 тис. грн (на 2024 рік - 2 639,7 тис. гривень);
  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 16 644,9 тис. грн, яка використана повністю (на 2024 рік - 17 454,7 тис. гривень);
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти – 2 237,0 тис. грн (на 2024 рік не було передбачено), використано в звітному році 2 040,78 тис. грн, повернуто до державного бюджету 196,22 тис. гривень;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти надійшло 258,3 тис. грн (в 2024 році - 383,6 тис. грн), використано 152,15 тис. грн (в 2024 році - 186,673 тис. грн), повернуто до державного бюджету 106,15 тис. грн (в 2024 році - 196,927 тис. гривень);
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 28,0 тис. грн (на 2024 рік було 29,051 тис. гривень);
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» передбачено 253,6 тис. грн, з яких використано 241,3 тис. грн, до державного бюджету повернуто 12,33 тис. грн. По зрівнянню з 2024 роком була передбачена субвенція з місцевого бюджету за рахунок державного бюджету у сумі 235,037 тис. грн та використано 224,2 тис. гривень;
  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 351,7 тис. грн (на 2024 рік - 366,1 тис. грн), на кінець року залишилося невикористаними 144,52 тис. грн (на кінець 2024 року - 295,187 тис. гривень),
  • субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 79,06 тис. грн – використані повністю (на 2024 рік - 72,761 тис. гривень),
  • субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  передбачено на січень-серпень 2025 року у сумі 245,72 тис. грн, з яких використано 234,95 тис. грн, до обласного бюджету повернуто 10,77 тис. грн (на листопад грудень 2024 року було передбачено 51,192 тис. гривні).

По спеціальному фонду отримано субвенцію на суму 59,5 тис. грн проти 452,4 тис. грн у попередньому році. У тому числі:

  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 59,5 тис. гривень.

Міжбюджетні трансферти іншим бюджетам по загальному фонду селищного бюджету передбачено в загальній сумі 1 412,9 тис. грн проти 1 434,085 тис. грн на 2024 рік. Протягом 2025 року видатки всього становили 1 385,4 тис. грн або 98,1% до уточнених річних призначень (за 2024 рік – 1 424,39 тис. гривень).

Органам державного управління інших рівнів на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів в бюджеті селищної ради передбачалися поточні трансферти у загальній сумі 773,0 тис. грн проти 995,0 тис. грн на 2024 рік. За звітний 2025 рік їх профінансовано у сумі 754,83 тис. грн або 97,7 % (за 2024 рік - 984,19 тис. грн). У тому числі на виконання наступних місцевих програм:

Програми підтримки розвитку ветеранської справи у Кам’янець-Подільському районі Смотрицькою селищною радою на 2025 рік передбачено та профінансовано 10,0 тис. гривень;

Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки для Дунаєвецького відділу управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільської райдержадміністрації на 2025 рік передбачено 25,0 тис. грн, з них профінансовано 15,0 тис. гривень;

Програми підтримки Збройних Сил України на 2025 рік передбачено та профінансовано субвенцію у сумі 70,0 тис. гривень;

Комплексної програми профілактики злочинності, охорони публічної безпеки та порядку на території Смотрицької селищної ради Кам’янець - Подільського району Хмельницької області на 2023-2025 роки передбачено та профінансовано у 2025 році 200,0 тис. гривень;

Програма підтримки Смотрицькою селищною територіальною громадою державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2025 рік передбачено та профінансовано 63,0 тис. гривень;

Програма підтримки діяльності органів виконавчої влади Смотрицькою селищною радою на 2025 рік Кам’янець-Подільській районній військовій адміністрації передбачено та профінансовано 100,0 тис. гривень;

Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Смотрицької селищної ради на 2021-2025 роки 2-му державному пожежно-рятувальному загону ГУ ДСНС України у Хмельницькій області на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря передбачено та профінансовано 100,0 тис. грн, з них повернуто в зв’язку з неповним використанням 5,1 тис. гривень;

Програми "Безпечна громада" на 2023-2025 роки Управлінню превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області на 2025 рік передбачено та профінансовано 120,0 тис. грн, з них повернуто в зв’язку з неповним використанням 3,1 тис. гривень;

Програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на території Смотрицької селищної об’єднаної територіальної громади на 2023-2027 роки відділенню поліції № 2 Кам’янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області передбачено та профінансовано 50,0 тис. гривень;

Програма фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки передбачено та профінансовано у 2025 році 35,0 тис. гривень.

На підставі звернень структурних підрозділів підпорядкування інших рівнів було передбачено передати в 2025 році інших субвенцій з місцевого бюджету по загальному фонду передбачено поточні трансферти в загальній сумі 639,3 тис. грн, протягом звітного року профінансовано 630,6 тис. грн (у попередньому році профінансовано 440,2 тис. грн із передбачених 479,1 тис. гривень).

Зокрема, обласному бюджету для Балинського ВПУ № 36 на виконання Програми "Забезпечення харчування здобувачів освіти ВПУ №36 с. Балин Хмельницької області, що знаходиться на території Смотрицької селищної територіальної громади, на 2025-2027 роки" передбачено та спрямовано у 2025 році 100,0 тис. гривень;

районному бюджету Кам’янець-Подільського району у зв’язку з низькою спроможністю районного бюджету (відсутністю фінансового ресурсу та власних надходжень до районного бюджету) з селищного бюджету передбачено та спрямовано кошти в сумі 50,0 тис. гривень;

бюджету Дунаєвецької міської територіальної громади передано на утримання об’єктів спільного користування по загальному фонду бюджету було передбачено кошти у загальній сумі 489,9 тис. грн, профінансовано 480,6 тис. грн, у тому числі:

КУ Дунаєвецької м/ради «Інклюзивно-ресурсний центр» передбачено та спрямовано 20,0 тис. гривень;

КУ Дунаєвецької м/ради «Трудовий архів» у 20205 році спрямовано всю передбачену суму субвенції в обсязі 117,9 тис. грн проти 95,21 тис. грн у 2024 році;

КУ Дунаєвецької м/ради «Міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Ластівка» передбачено 52,0 тис. грн, з яких профінансовано 42,7 тис. грн (на 2024 рік було передбачено 78,875 тис. грн, з них видатки склали 39,988 тис. гривень);

КНП Дунаєвецької міської ради «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня» для придбання матеріалів на ремонт хірургічного та травматологічного відділення з метою забезпечення доступності та інклюзивності для потреб військовослужбовців, які проходять лікування, передбачено та профінансовано 300,0 тис. гривень.

По спеціальному фонду селищного бюджету субвенції з місцевого бюджету органам державного управління інших рівнів на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів за 2025 рік становлять 280,0 тис. грн як капітальні трансферти – по Програмі підтримки Збройних Сил України Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік.

Інші субвенції з місцевого бюджету - обласному бюджету з селищного бюджету передбачено кошти у загальній сумі 1 367,0 тис. грн на придбання шкільного автобуса для Смотрицького ліцею ім. Мелетія Смотрицького та 150,0 тис. грн - бюджету Дунаєвецької міської територіальної громади для КНП ДМР «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня» на співфінансування у придбані біохімічного аналізатора для військових та військовозобов’язаних (на 2024 рік було передбачено 1 137,1 тис. грн., використано 164,5 тис. гривень).

 

Начальник фінансового відділу

Смотрицької селищної ради                                                                      Олег АТАМАНЧУК