Як діяти спеціалісту з охорони праці після нещасного випадку.

Дата: 26.05.2022 14:49

Як діяти спеціалісту з охорони праці

після нещасного випадку.

Державна служба України з питань охорони праці розробила та надіслала на погодження до Міністерства економіки України проект постанови КМУ «Деякі питання розслідування нещаних випадків в умовах воєнного (надзвичайного) стану.

Проектом акта передбачено удосконалення процедури проведення  розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися з працівниками під час виконання трудових  обов’язків  внаслідок воєнних (бойових) дій, зокрема, бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнувань особливо важливих об’єктів життєзабезпечення тощо.

У звязку з цим, чинний Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 року № 337, доповнено новим розділом « Процедура розслідування нещаних випадків в умовах дії режиму воєнного (надзвичайного стану.

Також удосконалено структуру акта за формою Н – 1, зменшено кількісний склад комісії із спеціального розслідування нещасних випадків та її обов’язки, а також спрощено процес оформлення документів за результатами її роботи.

Крім того, запроваджена можливість дистанційного засідання комісії з розслідування нещасного випадку з використанням засобів конференц-зв’язку, а також підписання протоколів та актів членами комісії і затвердження їх керівником органу, що утворив спеціальну комісію, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису.

Страховий експерт з охорони праці           В.Чаплінський