Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році.

  • 142

Фото без опису

ДПС у Хмельницькій області

Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році.

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що з 01 січня 2023 року стартувала кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан та доходи (далі - податкова декларація) та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та мають право подати податкову декларацію для отримання податкової знижки.

Заповнену податкову декларацію слід подати за оновленою формою до 1 травня 2023 року громадянам, які отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України обов'язковому декларуванню підлягають:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);

- спадок від осіб, які не є сленами сім'ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.

Обов'язок громадянина подати річну податкову декларацію прописаний у Конституції України. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов'язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Звертаємо увагу, що для зпучності платників та спрощення процедури декларування доходів громадян на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі "ЕК для громадян" працює електронний сервіс "Декларація про майновий стан і доходи". За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

"Стратегічним напрямом роботи податкової служби є добровільне декларування доходів та добровільна сплата податкових зобов'язань. Надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів є одним із резервів наповнення місцевих бюджетів, внеском у розвиток нашої держави, особливо під час війни. Тож зробіть свій внесок в економічний захист та добробут нашої країни!" - закликають податківці Хмельниччини.

Сторінка ДПС у Хмельницькій області  https://m.facebook.com/100069240450362/posts/pfbid02QPoB2gobiBZgy7NspzX3H3KNmLAMJSx9D4JoT1ZkBeMLjcEiSnm6fp3qSdnZsULvl/?d=n