За реагуванням окружної прокуратури, дітям-сиротам громади будуть нараховані та виплачені кошти.

  • 97

Кам'янець-Подільською окружною прокуратурою виявлено факт неналежного виконання однією з ОТГ району, вимог ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо не нарахування та не виплати випускникам навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразової грошової допомоги в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. 

Встановлено, що у 2020-2022 роках загальноосвітні навчальні заклади Дунаєвецької територіальної громади закінчили 5 випускників із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на обліку в службі,  однак виплати не отримали.

Реагуючи на вказане порушення, з метою захисту інтересів, окружна прокуратура 20.03.2023 звернулася до суду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 07.06.2023 задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, визнано протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування, та зобов’язано нарахувати та виплати кошти дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування на загальну суму 73 тис.грн.