Реєстрація на НМТ

  • 29

Фото без опису

 

14 березня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті майбутніх вступників до закладів вищої освіти.

Під час реєстрації вступник має вибрати четвертий предмет НМТ з додаткового блоку – українська література, географія, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

Також вступнику необхідно обрати населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2024 року.

Які документи знадобляться для реєстрації на НМТ?

Для реєстрації знадобиться паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ.

Важливо: зазначаючи дані документа, що посвідчує особу, зауважуйте, що паспортні документи громадян України, термін дії яких закінчився в період дії воєнного стану, залишаються чинними, тож можна зареєструватися за наявною ІD-карткою.

Також під час реєстрації необхідним є документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).

Окрім того, необхідно мати документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Вибір категорії вступника

Під час реєстрації вступникам потрібно буде вказати свою категорію.

Випускник минулих років –особа, яка вже має повну загальну середню освіту, тобто має відповідний документ: свідоцтво про повну загальну середню освіту або атестат.

Наприклад, якщо ви навчаєтеся на 3 чи 4 курсі коледжу, але вже маєте документ про освіту, то вибирайте категорію «випускник минулих років», а у відповідному полі завантажуйте саме сканкопію / фотокопію свого свідоцтва про освіту.

Якщо ж ви навчаєтеся в школі / гімназії / ліцеї або на 1 чи 2 курсі коледжу або закладу професійної (професійно-технічної освіти) і лише цього року здобудете повну загальну середню освіту – указуйте категорію «випускник поточного року» і вибирайте з переліку свій заклад освіти.

Вашим документом, що підтверджує інформацію про рівень здобутої освіти, є довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закладу освіти)».

Учасники НМТ, які перебувають за кордоном
Якщо ви продовжуєте дистанційно навчатися в українському закладі і саме в ньому здобудете цьогоріч повну загальну середню освіту – під час реєстрації не вибирайте категорії «у закордонному закладі освіти», натомість з переліку виберіть «у закладі освіти України» і завантажте довідку з місця навчання про здобуття освіти у вітчизняному закладі.

Під час реєстрації вказують, що навчаються в закордонному закладі освіти, лише ті вступники, які саме в закордонному закладі освіти здобудуть цьогоріч повну загальну середню освіту.

Якщо ви цьогоріч здобудете середню освіту за кордоном, а не в Україні, – завантажте копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання, у якій буде зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закордонного закладу освіти)».

Вибір четвертого предмета
Обов’язковим етапом під час заповнення реєстраційної форми є вибір із запропонованих переліків навчального предмета на вибір, з якого вступник бажає пройти тестування.

Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків по два предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Інші опції
Учасник НМТ під час реєстрації має вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де планує перебувати в дні проведення НМТ та складати іспит. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Також учасник за потреби матиме змогу вибрати мову, якою бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, історії України, біології, географії, фізики або хімії.

Внесення змін

До 15 квітня вступник зможе внести зміни до власної інформації про:

назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі у тестуванні є Сертифікат НМТ. Його можна сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження реєстрації вступника. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Реєстрація на НМТ триватиме до 11 квітня.