Повернуто майже пів мільйона бюджетних коштів

За втручання Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до ОТГ повернуто майже пів мільйона

бюджетних коштів

За результатами розгляду позовної заяви окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування про стягнення з постачальника  близько пів мільйона гривень, які останній зайво отримав із бюджету, Господарським судом Хмельницької області задоволено позов та прийнято рішення про визнання недійсними додаткових угод, а також стягнення коштів в дохід держави.

Встановлено, що між управлінням освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради та товариством укладено договір про поставку електричної енергії, у подальшому сторони уклали декілька додаткових угод, якими було збільшено ціну за товар та зменшено його обсяги, в результаті чого  отримувачем безпідставно надміру сплачено бюджетні кошти на суму 431 тис.грн.

Однак, укладення таких додаткових угод щодо збільшення ціни на товар та зменшення його кількості, за відсутності визначених Законом підстав для цього, робить результат купівлі електроенергії невизначеним і тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Наразі, рішення суду виконано реально, 09.05.2024  органу місцевого самоврядування району повернуто кошти  в сумі 431 тис. гривень.