Наказ №13/2025 "Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетних пропозицій до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади"

  • 136

 

СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ СМОТРИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

вул. Героїв Небесної Сотні, 8,  селище Смотрич, Кам’янець-Подільський район,  Хмельницька область, 32423, е-mail: smotrich_fin_vid@ukr.net,  код  ЄДРПОУ 43915226

 

НАКАЗ

 

11 серпня 2025 року   Смотрич        № 13/2025


 

Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетних пропозицій до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади 

 

Керуючись статтями 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування, відповідно до абзацу другого частини першої статті 751 Бюджетного Кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від 06 жовтня 2023 року № 534 «Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції» (із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2023 р. за № 1842/40898, з метою визначення організаційно-методологічних засад складання бюджетних пропозицій до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на середньостроковий період 2026 - 2028 роки

 

НАКАЗУЮ: 

 

1. Затвердити Інструкцію щодо підготовки бюджетної пропозиції до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 - 2028 роки з додатками (додається). 

2. Довести Інструкцію та форми бюджетної пропозиції до головного розпорядника коштів для використання в роботі під час підготовки бюджетної пропозиції до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026 - 2028 роки. 

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на веб-сайті Смотрицької селищної ради. 

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.



 

Начальник відділу Олег АТАМАНЧУК

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом начальника фінансового відділу Смотрицької селищної ради

від 11 серпня 2025 року № 13/2025


 

ІНСТРУКЦІЯ

щодо підготовки бюджетної пропозиції 

до прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади 

на 2026 - 2028 роки

 

І. Загальні положення

1. Інструкція щодо підготовки бюджетної пропозиції до прогнозу бюджету Смотрицької селищної ради (далі - Інструкція) розроблена відповідно до абзацу другого частини першої статті 751 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс), наказу Міністерства фінансів України від 06.10.2023 № 534 «Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2023 р. за № 1842/40898, від 14.05.2025 № 251 «Про затвердження Змін до Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції» (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 травня 2025 року за № 834/44240, на виконання розділу ІІ Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади та пункту 8 Плану заходів щодо складання прогнозу бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (Додаток 1 до Регламенту), затвердженого рішенням виконавчого комітету Смотрицької селищної ради від 16 червня 2025 року № 68, згідно розділу 3 Положення про фінансовий відділ Смотрицької селищної ради, затверджене рішенням першої сесії восьмого скликання від 24.11.2020 № 14-1/2020.

2. Ця Інструкція визначає основні положення про розрахунок орієнтовних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету Смотрицької селищної територіальної громади (далі – бюджет селищної територіальної громади або селищний бюджет) головному розпоряднику бюджетних коштів на середньостроковий період, встановлює порядок складання та аналізу бюджетної пропозиції.

3. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України (далі - Кодекс) та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес.

Процес формування бюджетної пропозиції здійснюється учасниками бюджетного процесу відповідно до бюджетного законодавства.

4. Документи, визначені цією Інструкцією, складаються з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи «LOGICA» та подаються до фінансового відділу Смотрицької селищної ради (далі - фінансовий відділ) на електронних та паперових носіях за такими формами:

• Орієнтовні граничні показники видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету головному розпоряднику бюджетних коштів на 2026 −2028 роки (додаток 1); 

• Бюджетна пропозиція селищного бюджету на 2026 - 2028 роки загальна (Форма БП-1) (далі - Форма БП-1) (додаток 2);

• Бюджетна пропозиція на 2026 - 2028 роки індивідуальна (Форма БП-2) (далі - Форма БП-2) (додаток 3);

Бюджетна пропозиція на 2026 - 2028 роки додаткова (Форма БП-3) (далі - Форма БП-3) (додаток 4);

• Показники міжбюджетних трансфертів (іншим місцевим бюджетам), які передбачаються в прогнозі селищного бюджету, на 2026−2028 роки (додаток 5); 

• Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на 2026 − 2028 роки (додаток 6); 

• Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій головному розпоряднику бюджетних коштів на 2026 − 2028 роки (додаток 7);

• Обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади (додаток 8).

5. Усі вартісні показники у документах, визначених цією Інструкцією, наводяться у гривнях, з округленням до цілого числа.

6. У формі орієнтовних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету селищної територіальної громади зазначається розподіл орієнтовних граничних показників видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету на середньостроковий період.

7. У формі орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій зазначається розподіл орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій на середньостроковий період.

8. У формах бюджетної пропозиції до Прогнозу бюджету селищної територіальної громади зазначаються дані:

за попередній бюджетний період (звіт) - дані річного звіту за попередній бюджетний період 2024 року, наданого органами Казначейства (далі - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період);

на поточний бюджетний період (затверджено) - показники, затверджені розписом селищного бюджету на поточний бюджетний період 2025 року (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому) (далі - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період);

на середньостроковий період (план) - показники за видами надходжень, видатків та надання кредитів з селищного бюджету на плановий 2026 рік та наступні за плановим два бюджетні періоди 2027, 2028 роки, визначених на основі орієнтовних граничних показників видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету, які є основою для складання прогнозу селищного бюджету та проєкту рішення про бюджет селищної територіальної громади на наступний бюджетний період (далі - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період).

9. У формах, визначених цією Інструкцією, зазначаються код та найменування селищного бюджету: бюджет Смотрицької селищної територіальної громади (код бюджету 22535000000) - відповідно до Довідника місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2009 року № 1539 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 лютого 2024 року № 98) (далі — код бюджету);

видів надходжень селищного бюджету - відповідно до Класифікації доходів бюджету, Класифікації фінансування бюджету за типом кредитора, Класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, та відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування селищного бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781) (у частині повернення кредитів до селищного бюджету);

видатків та надання кредитів з селищного бюджету - відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781), Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, Економічної класифікації видатків бюджету та Класифікації кредитування бюджету, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11;

головного розпорядника бюджетних коштів - відповідно до Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793, та установчих документів.

 

II. Основні положення щодо розрахунку орієнтовних 

граничних показників

1. Фінансовий відділ на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку Смотрицької селищної територіальної громади (далі - селищної територіальної громади) на середньостроковий період, Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, особливостей складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України, Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади до 2027 року, аналізу виконання селищного бюджету у попередніх та поточному бюджетних періодах:

здійснює прогнозування доходів селищного бюджету з урахуванням вимог Податкового та Бюджетного кодексів України (на основі даних ГУ Державної податкової служби України у Хмельницькій області, інших органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету селищної територіальної громади), у тому числі показників міжбюджетних трансфертів, обсягів фінансування селищного бюджету, повернення кредитів до селищного бюджету;

розраховує загальні орієнтовні граничні показники видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету на середньостроковий період та орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій (далі - орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій);

розподіляє між головними розпорядниками бюджетних коштів (далі - головний розпорядник) орієнтовні граничні показники видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету на середньостроковий період (далі - орієнтовні граничні показники);

розробляє інструкції з підготовки бюджетних пропозицій та інші форми, відповідно до яких складається та подається інформація разом з бюджетною пропозицією;

доводить до головного розпорядника орієнтовні граничні показники, Інструкцію з підготовки бюджетних пропозицій та інші форми.

2. Орієнтовні граничні показники доводяться фінансовим відділом до головного розпорядника загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, затвердженою цією Інструкцією (додаток 1), та із зазначенням окремо обсягів:

видатків за загальним фондом, джерелом яких є трансферти з державного та інших місцевих бюджетів;

видатків за спеціальним фондом із зазначенням джерела їх надходжень;

надання кредитів із загального фонду;

надання кредитів із спеціального фонду.

3. Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій доводиться фінансовим відділом структурним підрозділам селищної ради, що забезпечую реалізацію повноважень у відповідних сферах економічного розвитку селищної територіальної громади, загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, затвердженою цією Інструкцією (додаток 6), із зазначенням окремо обсягів:

коштів селищного бюджету, у тому числі:

співфінансування заходів щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій;

міжбюджетних трансфертів з державного бюджету;

міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів;

місцевих запозичень;

інших джерел.

4. Фінансовий відділ доводить до головного розпорядника обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період, з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади, схваленого Місцевою інвестиційною радою (додаток 8).

 

 

ІІІ. Складання, розгляд та аналіз пропозицій до прогнозу бюджету

1. Бюджетна пропозиція складається головним розпорядником на середньостроковий період (плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди) з урахуванням положень цієї Інструкції, а також містить інформацію за попередній та поточний бюджетні періоди.

2. Головний розпорядник організовує та забезпечує складання бюджетної пропозиції і подає її до фінансового відділу з використанням форм, визначених цією Інструкцією.

3. Форми бюджетної пропозиції заповнюються послідовно: Форма БП-2 заповнюється на підставі показників Форми БП-1 і лише після заповнення зазначених форм та за потреби заповнюється Форма БП-3. В окремих пунктах форм зазначається необхідна кількість показників, визначена головним розпорядником.

4. Джерелами інформації для заповнення форм бюджетної пропозиції є: Державна стратегія регіонального розвитку України, план заходів з Державної стратегії регіонального розвитку України, Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки (оновлена редакція), затверджена рішення сесії обласної ради від 26.06.2025, діючих галузевих програм розвитку Смотрицької селищної територіальної громади, у т.ч. у сфері гендерної рівності та кліматичної політики;

аналізу соціально-економічного та культурного розвитку селищної територіальної громади;

цільові програми з інших питань місцевого самоврядування;

місцеві / регіональні програми розвитку;

середньострокові плани пріоритетних публічних інвестицій;

програми публічних інвестицій;

річний звіт про виконання селищного бюджету за попередній бюджетний період;

інформація про досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик з показниками досягнення цілей за результатами попереднього бюджетного періоду;

звіти про виконання паспортів бюджетних програм за попередній бюджетний період;

розпис селищного бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому);

паспорти бюджетних програм на поточний бюджетний період;

прогноз селищного бюджету, схвалений у попередньому бюджетному періоді;

плани діяльності головного розпорядника на середньостроковий період (включаючи заходи щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій);

прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України;

основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку селищної територіальної громади;

Бюджетна декларація на 20265 - 2028 роки;

особливості складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України;

інструкція з підготовки бюджетних пропозицій фінансового відділу;

інша інформація, визначена фінансовим відділом;

5. З метою зіставлення показників за бюджетними програмами у разі змін у структурі бюджетних програм головного розпорядника звітні показники за попередній бюджетний період та показники поточного бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, що формується у пропозиції до прогнозу бюджету на середньостроковий період згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, затвердженої Мінфіном.

6. У разі, якщо бюджетна програма не передбачається на середньостроковий період:

показники за бюджетною програмою поточного бюджетного періоду зазначаються окремим рядком у формі БП-1;

показники за бюджетною програмою попереднього бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету поточного бюджетного періоду, а у разі, якщо бюджетної програми у поточному бюджетному періоді не передбачено, то такі показники зазначаються окремим рядком у формі БП-1.

7. Разом з бюджетною пропозицією головний розпорядник подає необхідні для здійснення фінорганом аналізу документи та матеріали, до складу яких входять:

розрахунки показників, включених до бюджетної пропозиції, зокрема щодо капітальних видатків, із зазначенням факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів, визначених з урахуванням галузевих особливостей;

інформацію щодо врахування гендерного підходу та кліматичних пріоритетів під час формування бюджетних показників з метою реалізації відповідних завдань і цілей на регіональному/місцевому рівні;

обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади за формою, наведеною в додатку 8 до цієї Інструкції. 

8. У разі передбачення у бюджетних пропозиціях, поданих головним розпорядником, надання міжбюджетних трансфертів іншим місцевим бюджетам фінансовий відділ у триденний строк з дня отримання таких бюджетних пропозицій повинен надіслати обсяги таких міжбюджетних трансфертів на середньостроковий період іншим фінорганам за формою, наведеною у додатку 5 до цієї Інструкції, для врахування ними під час складання прогнозу місцевого бюджету.

9. Фінансовий відділ здійснює аналіз отриманих від головного розпорядника бюджетних пропозицій щодо відповідності загальним орієнтовним граничним показникам, дотримання доведених фінансовим відділом фінансових обмежень, організаційних та інших вимог, визначених цією Інструкцією.

10. Фінансовий відділ вживає заходів для усунення розбіжностей з головним розпорядником щодо показників, що містяться у бюджетних пропозиціях (шляхом проведення погоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).

11. За результатами вжитих заходів, у разі наявності інформації щодо отримання міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів, фінансовий відділ доводить до головного розпорядника уточнені орієнтовні граничні показники, відповідно до яких головний розпорядник коштів має надати уточнену бюджетну пропозицію у терміни, визначені фінансовим відділом.

12. Головний розпорядник забезпечує відповідність бюджетної пропозиції, складеної з використанням IAC «LOGICA», бюджетній пропозиції, поданій на паперових носіях до фінансового відділу. 

13. Інформація, що міститься у бюджетних пропозиціях головного розпорядника, є основою для складання прогнозу селищного бюджету.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

14. Під час формування видаткової частини на 2026-2028 роки слід враховувати:

Соціальні стандарти:

Розміри мінімальної заробітної плати:

з 1 січня 2026 року – 8 688 гривень;

з 1 січня 2027 року – 9 374 гривні;

з 1 січня 2028 року – 10 059 гривень.

Розміри посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

з 1 січня 2026 року – 3 470 гривень;

з 1 січня 2027 року – 3 744 гривні;

з 1 січня 2028 року – 4 018 гривень.

Індексація заробітної плати має здійснюватися в межах фонду оплати праці. Обчислення індексу споживчих цін для індексації заробітної плати має здійснюватися наростаючим підсумком, починаючи з 01 січня відповідного року, який приймається за 1 або 100%. Сума індексації, яка склалася у грудні попереднього року, у січні наступного року не нараховується.

Видатки на оплату енергоносіїв (КЕКВ 2270) розраховувати за фактично спожиті натуральні показники за період з 01.07.2024 по 30.06.2025, згідно діючих тарифів станом на 01 липня 2025 року.

Головний розпорядник має уникати формального підходу під час складання бюджетної пропозиції і формувати характеристики бюджетних програм відповідно до наказів Мінфіну від 29.12.2002 № 1098 «Про паспорти бюджетних програм» зі змінами та від 10.12.2010 № 1536 «Про результативні показники бюджетної програми».

Головний розпорядник під час підготовки бюджетних пропозицій на 2026 - 2028 роки має дотримуватися принципу сурової економії та пріоритетності видатків.

 

IV. Заповнення Форми БП-1

1. У Формі БП-1 наводиться інформація про досягнення цілей державної політики за рахунок коштів загального та спеціального фондів у межах орієнтовних граничних показників на середньостроковий період, доведених фінансовим відділом та розрахованих головним розпорядником надходжень спеціального фонду.

Інформація, що наводиться у Формі БП-1, повною мірою повинна характеризувати діяльність головного розпорядника та охоплювати всі сфери, у яких він забезпечує формування та/або реалізацію державної політики, висвітлювати найбільш суспільно значущі результати його діяльності та враховувати відповідні показники діяльності відповідальних виконавців бюджетних програм, а також відображати вплив реалізованих заходів на якість життя населення селищної територіальної громади, в тому числі дітей та молоді.

2. У пункті 1 зазначається найменування головного розпорядника коштів селищного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.

3. У пункті 2 зазначається мета діяльності головного розпорядника, яка має відповідати його повноваженням, визначеним законодавством, а також функціям і завданням, закріпленим в установчих документах.

4. У пункті 3 наводиться перелік цілей державної політики у сферах діяльності, реалізацію яких забезпечує головний розпорядник коштів, зокрема таких, що враховують гендерний підхід та кліматичні пріоритети, а також показники їх досягнення за рахунок коштів загального та спеціального фондів разом:

у графах 1, 2 - порядковий номер та найменування цілі державної політики;

у графі 3 - одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графі 4 - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 5 - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 6, 7, 8 - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

У разі, якщо на середньостроковий період не передбачаються цілі державної політики, досягнення яких здійснюється в межах бюджетних програм поточного бюджетного періоду та/або здійснювалося в межах бюджетних програм попереднього бюджетного періоду, такі цілі повинні включатися із зазначенням показників їх досягнення на відповідні бюджетні періоди.

Не виділяються окремими рядками цілі державної політики поточного та попереднього бюджетних періодів, які по суті є тотожними до цілей на середньостроковий період (змінено їх формулювання), а показники їх досягнення аналогічні показникам досягнення цілей на середньостроковий період.

У разі зміни формулювання цілі державної політики у цьому пункті наводиться ціль у редакції, що передбачається на середньостроковий період.

Цілі державної політики мають:

відповідати пріоритетним цілям, визначеним стратегічними та програмними документами, актами законодавства та іншими нормативно-правовими актами, планами діяльності головного розпорядника на середньостроковий період;

спрямовуватися на досягнення певного результату;

оцінюватися за допомогою показників досягнення цілей;

давати розуміння кінцевого результату діяльності головного розпорядника у відповідній сфері або чітко визначати напрям руху змін, спрямованих на покращення ситуації або вирішення проблем у сфері діяльності.

Не допускаються під час визначення цілей такі формулювання, як «реалізація державної політики», «забезпечення діяльності», «виконання зобов’язань».

Кількість цілей державної політики не має перевищувати п’яти. Одна ціль державної політики може виконуватися в межах декількох бюджетних програм.

Для кожної цілі державної політики необхідно визначити показники її досягнення.

Показники досягнення цілей визначаються як інтегровані показники, що враховують результати, отримані за рахунок реалізації усіх або декількох бюджетних програм.

Показники досягнення цілей виконавчих органів місцевих рад повинні характеризувати досягнення та зрушення, що відбулися на території селищної територіальної громади, а також їх вплив на добробут і якість населення.

Показники досягнення цілей мають:

бути кількісно вимірюваними та реалістичними;

характеризувати прогрес у досягненні цілей державної політики у середньостроковому періоді;

характеризувати стан та зміни у сфері діяльності головного розпорядника;

надавати можливість відстеження досягнення цілей державної політики у динаміці та порівнянності показників досягнення цілей за роками;

висвітлювати ефект, який отримують економіка, суспільство та населення  селищної територіальної громади завдяки діяльності головного розпорядника;

перевірятися та підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.

Під час визначення показників досягнення цілей державної політики необхідно враховувати усі витрати головного розпорядника на відповідну сферу діяльності, включаючи міжбюджетні трансферти.

Кількість показників досягнення однієї цілі має бути мінімальною, як правило, не має перевищувати трьох, але достатньою для висвітлення досягнення відповідної цілі.

Показники досягнення цілей, визначені для однієї цілі державної політики, не повинні дублюватися для іншої.

Для показників досягнення цілей, що потребують методологічних роз’яснень їх змісту, головному розпоряднику необхідно розробити методику їх розрахунку.

5. У пункті 4 наводиться інформація щодо обсягів та структури видатків і надання кредитів за усіма бюджетними програмами.

У підпункті 4.1 зазначаються відповідальні виконавці бюджетних програм і видатки та надання кредитів за бюджетними програмами за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - номер цілі державної політики, визначеної у пункті 3 цієї форми;

у графах 2, 3, 4 - код відповідної класифікації видатків та кредитування бюджету;

у графі 5 - найменування відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету;

у графі 6 (2024 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 7 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 8 - 10 (2026-2028 роки (план)) - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

6. Загальний обсяг видатків та надання кредитів (рядок «УСЬОГО, у тому числі:») дорівнює сумі видатків та надання кредитів за відповідними виконавцями та дорівнює сумі за усіма бюджетним програмами за загальним та спеціальним фондами.

У разі якщо реалізація бюджетної програми не передбачається у середньостроковому періоді, здійснюється співставлення показників відповідно до пункту 6 розділу ІІІ цієї Інструкції.

У підпункті 4.2 зазначається пояснення щодо запропонованих головним розпорядником основних змін у структурі видатків та надання кредитів за бюджетними програмами на середньостроковий період порівняно із поточним бюджетним періодом.

7. У пункті 5 наводиться інформація щодо відмінностей показників на перший та другий роки середньострокового періоду, включених до бюджетної пропозиції, від показників на другий та третій роки середньострокового періоду, передбачених прогнозом селищного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.

У підпункті 5.1 наводиться інформація щодо обсягів видатків та надання кредитів, цілі державної, регіональної та місцевої політик та показники їх досягнення:

у графі 1 - найменування цілей державної,- регіональної та місцевої політик та показників їх досягнення;

у графі 2 – одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графах 3, 6 - показники видатків / надання кредитів, передбачені прогнозом селищного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді;

у графах 4, 7 - показники видатків / надання кредитів, включені до пропозиції до прогнозу селищного бюджету;

у графах 5, 8 розраховується відхилення показників видатків / надання кредитів, включених до бюджетної пропозиції, від відповідних показників прогнозу селищного бюджету, схваленого в попередньому бюджетному періоді.

У підпункті 5.2 зазначається пояснення відмінностей показників, включених до бюджетної пропозиції, від відповідних показників прогнозу селищного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.

 

V. Заповнення Форми БП-2

1. У Формі БП-2 наводиться детальна інформація за кожною бюджетною програмою, що пропонується до виконання у середньостроковому періоді.

2. Форма БП-2 складається за кожною бюджетною програмою окремо, крім бюджетних програм, які:

не передбачаються на середньостроковий період;

резервного фонду селищного бюджету.

Інформація, що наводиться у Формі БП-2, узгоджується з інформацією, наведеною у Формі БП-1.

3. У разі, якщо повноваження на виконання функцій, завдань або надання послуг передано відповідно до законодавства від одного головного розпорядника до іншого головного розпорядника, головному розпоряднику, який включає до бюджетної пропозиції показники за відповідною бюджетною програмою на середньостроковий період, під час заповнення Форми БП-2 необхідно навести інформацію та показники бюджетної програми за попередні бюджетні періоди з урахуванням паспортів відповідної бюджетної програми та звітів про їх виконання, інших документів, оприлюднених або переданих в установленому законодавством порядку, забезпечуючи послідовність та сумісність цієї інформації та показників.

4. Мета, завдання та напрями бюджетної програми визначаються відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 року за № 1103/25880, мають відповідати цілям державної, регіональної та місцевої політик у відповідній сфері діяльності, у тому числі у сфері гендерної рівності та кліматичної стійкості, та показникам їх досягнення, наведеними у пункті 3 Форми БП-1».

5. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.

6. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця бюджетної програми, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.

7. У пункті 3 зазначаються найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, а також код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету.

8. У пункті 4 зазначаються ціль, мета, завдання та законодавчі підстави реалізації бюджетної програми:

у підпункті 4.1 - ціль державної, регіональної та місцевої політик;

у підпункті 4.2 - мета бюджетної програми;

у підпункті 4.3 - завдання бюджетної програми;

у підпункті 4.4 - підстави для реалізації бюджетної програми.

9. У пункті 5 зазначаються усі надходження для виконання бюджетної програми, підстави та обґрунтування надходжень спеціального фонду.

Надходження загального фонду зазначаються з урахуванням міжбюджетних трансфертів, доведених у загальних орієнтовних граничних показниках.

У підпункті 5.1 зазначаються надходження для виконання бюджетної програми за результатами звітного бюджетного періоду, на поточний бюджетний період та на середньостроковий бюджетний період.

Показники, зазначені у рядку «загальний фонд, у тому числі:» у графах 3-7 підпункту 5.1, повинні відповідати показникам, зазначеним у рядку «загальний фонд» у графах 6-10 підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 за відповідною бюджетною програмою.

Під час заповнення підпункту 5.1 у частині власних надходжень бюджетних установ головний розпорядник керується частиною четвертою статті 13 Кодексу. Власні надходження бюджетних установ визначаються головним розпорядником за наявності підстави, про яку необхідно зазначити під час заповнення підпункту 5.2.

Повернення кредитів до бюджету відображаються зі знаком «-».

У разі, якщо за бюджетною програмою плануються надходження за спеціальним фондом, про це зазначається у підпункті 5.2 і навести:

нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими надано повноваження на отримання надходжень спеціального фонду;

основні підходи до розрахунку власних надходжень бюджетних установ, інших надходжень спеціального фонду на середньостроковий період.

Загальний обсяг надходжень спеціального фонду за звітний бюджетний період (рядок «спеціальний фонд, у тому числі:») розраховується як сума усіх вищезазначених надходжень.

Загальний обсяг надходжень для виконання бюджетної програми у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО, у тому числі:» розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд, у тому числі:») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд, у тому числі:»).

10. У пункті 6 зазначаються видатки (підпункт 6.1) або надання кредитів (підпункт 6.2) на середньостроковий бюджетний період за загальним та спеціальним фондами у розрізі Економічної класифікації видатків бюджету або Класифікації кредитування бюджету:

у графах 1, 2 підпунктів 6.1, 6.2 - коди Економічної класифікації видатків бюджету / коди Класифікації кредитування бюджету та їх найменування;

у графі 3 підпунктів 6.1, 6.2 (2024 рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 підпунктів 6.1, 6.2 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5, 6, 7 підпунктів 6.1, 6.2 (2026-2028 роки (план)) - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.2, повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «загальний фонд» підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «загальний фонд, у тому числі:» підпункту 5.1 пункту 5 Форми БП-2.

Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.2, повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд:» підпункту 5.1 пункту 5 Форми БП-2.

Під час заповнення підпункту 6.1 необхідно відображати видатки у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету.

Під час заповнення підпункту 6.2 показники надання кредитів доцільно відображати за кодами Класифікації кредитування бюджету 4110, 4210.

11. У пункті 7 зазначаються обсяги видатків або надання кредитів за кожним напрямом використання бюджетних коштів за загальним та спеціальним фондами, виконання яких забезпечує реалізацію бюджетної програми:

у графах 1, 2 зазначаються порядковий номер та напрям використання бюджетних коштів;

у графі 3 (2024 рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5, 6, 7 (2026-2028 роки (план)) - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

12. У пункті 8 наводяться показники міжбюджетних трансфертів.

У підпункті 8.1 наводиться обсяг міжбюджетних трансфертів, які отримуються з інших бюджетів (державного та місцевих), окремо за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - код Класифікації доходу бюджету / код бюджету;

у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - надавача міжбюджетного трансферту;

у графі 3 (2024 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5, 6, 7 (2026-2028 роки (план)) - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі:» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

У підпункті 8.2 зазначається обсяг міжбюджетних трансфертів, які надаються іншим бюджетам (державному та місцевим), окремо за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - код бюджету;

у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - отримувача міжбюджетного трансферту;

у графі 3 (2024 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5, 6, 7 (2026-2028 роки (план)) - розподіл показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі:» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

VI. Заповнення Форми БП-3

1. Форма БП-3 використовується для представлення та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів, необхідних для виконання нормативно- правових актів під час реалізації бюджетних програм, але не забезпечених орієнтовними граничними показниками, або для реалізації нових заходів державної, регіональної та місцевої політик, зокрема у сфері гендерної рівності, кліматичної стійкості та соціальної справедливості, а також підвищенню якості життя населення селищної територіальної громади, які сприятимуть покращенню показників досягнення цілей державної політики та/або наближенню їх досягнення у часі.

Форма БП-3 заповнюється лише після заповнення Форми БП-1 і Форми БП-2 у разі, якщо витрати, розраховані з огляду на пріоритетність та обґрунтованість потреб, перевищують орієнтовні граничні показники.

2. Фінансовий відділ розглядає пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків та надання кредитів у межах ресурсних можливостей селищного бюджету в середньостроковому періоді.

3. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів селищного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.

4. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.

5. У пункті 3 наводяться обсяги додаткових коштів загального та спеціального фондів за бюджетними програмами у розрізі Економічної класифікації видатків бюджету або Класифікації кредитування бюджету, підстави та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів загального та спеціального фондів, у яких зазначається нормативно-правовий акт, виконання якого не забезпечено орієнтовними граничними показниками.

У графах 1, 2, 3 зазначаються коди Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету / Економічної класифікації видатків бюджету/ Класифікації кредитування бюджету, Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та Функціональної класифікації видатків бюджету, а також найменування бюджетної програми;

у графі 4 - найменування бюджетної програми;

у графах 5, 7, 9 ( 2026-2028 роки (план)) - обсяг коштів у межах орієнтовного граничного показника;

у графах 6, 8, 10 ( 2026-2028 роки (план)) - пропозиції щодо додаткового обсягу коштів.

Обсяг коштів за усіма бюджетними програмами наводиться у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету та Класифікації кредитування бюджету.

У рядку «УСЬОГО за бюджетними програмами, у тому числі:» у графах 5-10 зазначається загальний обсяг коштів за усіма бюджетними програмами у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету та Класифікації кредитування бюджету.

6. У пункті 4 наводиться інформація про зміну показників досягнення цілей у середньостроковому періоді у разі, якщо додаткові кошти буде враховано в орієнтовних граничних показниках.

У графах 1-3 зазначаються номер, найменування цілей державної політики, показники досягнення цілей, а також одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графах 4, 6, 8 (2026-2028 роки (план)) - показники в межах орієнтовного граничного показника. Показники досягнення цілей, зазначені у Формі БП-3, повинні відповідати показникам, включеним до граф 4-6 пункту 2 Форми БП-1;

у графах 5, 7, 9 (2026-2028 роки (план)) - показники досягнення цілей, які головний розпорядник передбачає досягти у середньостроковому періоді під час виконання бюджетних програм у цілому за рахунок коштів загального та спеціального фондів, у разі, якщо додаткові кошти загального та спеціального фондів буде враховано в граничному показнику видатків селищного бюджету та надання кредитів з селищного бюджету, який визначається у прогнозі селищного бюджету відповідному головному розпоряднику.

 

VIІ. Заповнення додатку «Обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Смотрицької селищної територіальної громади» (додаток 8) 

1. У додатку 8 «Обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Смотрицької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки» зазначається найменування головного розпорядника коштів селищного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету:

у графі 1 - порядковий номер;

у графі 2 - галузь (сектор), у т.ч. основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій з урахуванням схваленого середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади;

у графі 3 - найменування документу стратегічного планування (програмного документу) відповідно до якого передбачається здійснення публічних інвестицій у відповідній галузі (секторі);

у графі 4 - загальний обсяг публічних інвестицій в розрізі галузей (секторів);

у графі 5 - (2024 рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період (обсяг фактичних витрат, здійснених за публічними інвестиційними проектами та програмами публічних інвестицій, в рамках основних (пріоритетних) напрямів інвестування;

у графі 6 (2025 рік (затверджено)) - показники, затверджені на поточний бюджетний період (обсяг витрат у поточному році за публічними інвестиційними проектами та програмами публічних інвестицій, в рамках основних (пріоритетних) напрямів інвестування);

у графах 7 - 9 (2026-2028 роки (план)) - розподіл обсягу публічних інвестицій на середньостроковий бюджетний період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій селищної територіальної громади.




 

Начальник фінансового відділу 

Смотрицької селищної ради Олег АТАМАНЧУК














 

Підготувала:

Головний спеціаліст відділу

Тетяна ТИРАН

 

 

 

 

Додаток 1
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац другий пункту 3 розділу I)

Орієнтовні граничні показники
видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету
головному розпоряднику бюджетних коштів
на 20___–20___ роки

____________________________________________________

(найменування головного розпорядника коштів
місцевого бюджету)

_______________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

_________________

(код за ЄДРПОУ)

_________________

(код бюджету)

(грн)

Орієнтовні граничні показники

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

УСЬОГО видатків, у тому числі:

 

 

 

Загальний фонд, у тому числі за рахунок:

 

 

 

міжбюджетного трансферту

 

 

 

 

 

 

 

Спеціальний фонд, у тому числі за рахунок:

 

 

 

 

 

 

 

УСЬОГО надання кредитів, у тому числі:

 

 

 

загальний фонд

 

 

 

 

 

 

 

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник місцевого фінансового органу

(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)






 

{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 602 від 27.10.2023; в редакції Наказу Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}

 

 

 

 

Додаток 2
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац третій пункту 3 розділу I)

Бюджетна пропозиція місцевого бюджету на 20___–20___ роки загальна (Форма БП-1)

1.

_________________________________________________

(найменування головного розпорядника коштів
місцевого бюджету)

______________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

_________________

(код за ЄДРПОУ)

_________________

(код бюджету)

 

2. Мета діяльності головного розпорядника коштів місцевого бюджету 

_________________________________________________________________________________________________________________________

3. Цілі державної, регіональної та місцевої політик у відповідній сфері діяльності, формування та реалізацію яких забезпечує головний розпорядник коштів місцевого бюджету, та показники їх досягнення 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

№ з/п

Найменування

Одиниця виміру

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Ціль 1

1.1

показник досягнення цілі 1

           

1.2

показник досягнення цілі 1

           
               

2

Ціль 2

2.1

показник досягнення цілі 2

           

2.2

показник досягнення цілі 2

           
               

3

Ціль 3

1

2

3

4

5

6

7

8

3.1

показник досягнення цілі 3

           

3.2

показник досягнення цілі 3

           
               

 

4. Видатки / надання кредитів на 20___–20___ роки за бюджетними програмами:

4.1. Розподіл орієнтовних граничних показників видатків / надання кредитів на 20___–20___ роки за бюджетними програмами

(грн)

Номер цілі державної, регіональної та місцевої політик

Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету

Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету

Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету

Найменування відповідального виконавця,
найменування
бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету

20___ рік
(звіт)

20___ рік (затверджено)

20___ рік (план)

20___ рік (план)

20___ рік (план)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

×

×

×

×

Відповідальний виконавець 1

         
       

Бюджетна програма 1, у тому числі:

         

×

×

×

×

загальний фонд

         

×

×

×

×

спеціальний фонд,

         
       

Бюджетна програма 2, у тому числі:

         

×

×

×

×

загальний фонд

         

×

×

×

×

спеціальний фонд,

         

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

×

×

×

×

Відповідальний виконавець 2

         
       

Бюджетна програма 1, у тому числі:

         

×

×

×

×

загальний фонд

         

×

×

×

×

спеціальний фонд,

         
       

Бюджетна програма 2, у тому числі:

         

×

×

×

×

загальний фонд

         

×

×

×

×

спеціальний фонд,

         

×

×

×

×

УСЬОГО, у тому числі:

         

×

×

×

×

загальний фонд

         

×

×

×

×

спеціальний фонд,

         



 

4.2. Пояснення щодо запропонованих змін у структурі видатків та надання кредитів за бюджетними програмами та впливу цих змін на досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

5. Порівняння з показниками прогнозу місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді

5.1. Показники на перший та другий роки середньострокового періоду






 

Найменування

Одиниця виміру

20___ рік

20___ рік

затверджено прогнозом місцевого бюджету

включено до пропозиції до прогнозу місцевого бюджету

Відхилення +/–

затверджено прогнозом місцевого бюджету

включено до пропозиції до прогнозу місцевого бюджету

Відхилення +/–

1

2

3

4

5

6

7

8

Видатки / надання кредитів, 

УСЬОГО

             

у тому числі: загальний фонд

             

спеціальний фонд

             

Ціль 1

             

показник досягнення цілі 1

             

показник досягнення цілі 1

             
               

Ціль 2

             

показник досягнення цілі 2

             

показник досягнення цілі 2

             
               

 

5.2. Пояснення відмінностей від прогнозу місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Керівник установи —
головного розпорядника бюджетних коштів

____________________

(підпис)

__________________________________________________________

Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
 

{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 602 від 27.10.2023; в редакції Наказу Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}

 

 

Додаток 3
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац четвертий пункту 3 розділу I)

Бюджетна пропозиція на 20___–20___ роки індивідуальна (Форма БП-2)

1.

_______________________________________________

(найменування головного розпорядника коштів
місцевого бюджету)

_____________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

____________________

(код за ЄДРПОУ)

_____________________

(код бюджету)

2.

_______________________________________________

(найменування відповідального виконавця)

_____________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету і номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету)

____________________

(код за ЄДРПОУ)

 

3.

_______________________________________________

(найменування бюджетної програми згідно
з Типовою програмною класифікацією видатків
та кредитування місцевого бюджету)

______________________________________________

(код Програмної класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

____________________

(код Типової програмної класифікації видатків та кредитування
місцевого бюджету)

_____________________

(код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету)

 

4. Ціль державної, регіональної та місцевої політик, мета, завдання та законодавчі підстави реалізації бюджетної програми на 20___–20___ роки:

4.1. Ціль державної, регіональної та місцевої політик ___________________________________________________________________________

4.2. Мета бюджетної програми: _____________________________________________________________________________________________

4.3. Завдання бюджетної програми:

1) ______________________________________________________________________________________________________________________

2) ______________________________________________________________________________________________________________________

4.4. Підстави для реалізації бюджетної програми:

1) ______________________________________________________________________________________________________________________

2) ______________________________________________________________________________________________________________________

5. Надходження для виконання бюджетної програми:

5.1. Надходження для виконання бюджетної програми у 20___–20___ роках

(грн)

Код бюджетної класифікації

Найменування

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

×

УСЬОГО, у тому числі:

 

 

 

 

 

×

загальний фонд, у тому числі:

 

 

 

 

 

 

міжбюджетний трансферт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд, у тому числі:

 

 

 

 

 

 

міжбюджетний трансферт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

власні надходження бюджетних установ за видами надходжень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

повернення кредитів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2. Підстави та обґрунтування надходжень до спеціального фонду у 20__–20___ роках: 

_______________________________________________________________________________________________

6. Видатки / надання кредитів за кодами Економічної класифікації видатків бюджету / Класифікації кредитування бюджету:

6.1. Видатки за кодами Економічної класифікації видатків бюджету у 20__–20___ роках:

(грн)

Код Економічної класифікації видатків бюджету

Найменування

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

×

УСЬОГО, у тому числі:

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

 

6.2. Надання кредитів за кодами Класифікації кредитування бюджету у 20___–20___ роках:

(грн)

Код Класифікації кредитування бюджету

Найменування

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

4110

Надання внутрішніх кредитів

 

 

 

 

 

4210

Надання зовнішніх кредитів

 

 

 

 

 

×

УСЬОГО

 

 

 

 

 

 

7. Видатки / надання кредитів за напрямами використання бюджетних коштів у 20___–20___ роках:

(грн)

№ з/п

Напрями використання бюджетних коштів

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

1

Напрям використання бюджетних коштів 1, у тому числі:

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

2

Напрям використання бюджетних коштів 2, у тому числі:

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

×

УСЬОГО, у тому числі:

 

 

 

 

 

×

загальний фонд

 

 

 

 

 

×

спеціальний фонд

 

 

 

 

 

 

8. Показники міжбюджетних трансфертів

8.1. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів

(грн)

Код Класифікації доходу бюджету / Код бюджету

Найменування трансферту /
Найменування бюджету —
надавача міжбюджетного трансферту

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

I. Трансферти до загального фонду бюджету

 

Найменування трансферту 1

         
 

Найменування бюджету 1

         
 

Найменування бюджету 2

         

II. Трансферти до спеціального фонду бюджету

 

Найменування трансферту 1

         
 

Найменування бюджету 1

         
 

Найменування бюджету 2

         

×

УСЬОГО за розділами I, II, у тому числі:

         

1

2

3

4

5

6

7

×

загальний фонд

         

×

спеціальний фонд

         

 

8.2. Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам

(грн)

Код бюджету

Найменування трансферту / Найменування бюджету — отримувача міжбюджетного трансферту

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

 

I. Трансферти із загального фонду бюджету

 

Найменування трансферту 1

         
 

Найменування бюджету 1

         
 

Найменування бюджету 2

         
 

II. Трансферти зі спеціального фонду бюджету

 

Найменування трансферту 1

         
 

Найменування бюджету 1

         
 

Найменування бюджету 2

         
 

УСЬОГО за розділами I, II, у тому числі:

         
 

загальний фонд

         
 

спеціальний фонд

         

 

Керівник установи —
головного розпорядника бюджетних коштів

_____________________

(підпис)

____________________________________________________

Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ

{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 602 від 27.10.2023; в редакції Наказу Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}

 

Додаток 6
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац сьомий пункту 3 розділу I)

Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій
на 2026–2028 роки

_______________________________________________________________________________________________________________________

(найменування відповідального структурного підрозділу місцевої державної адміністрації, відповідної місцевої ради,
що забезпечує реалізацію повноважень у сфері економічного розвитку регіону (територіальної громади))

_________________

(код бюджету)

(грн)

Орієнтовні граничні показники

2026 рік
(план)

2027 рік
(план)

2028 рік
(план)

Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій, у тому числі за рахунок:

 

 

 

коштів місцевого бюджету, у тому числі:

 

 

 

співфінансування заходів щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій

 

 

 

міжбюджетних трансфертів з державного бюджету

 

 

 

міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів

 

 

 

місцевих запозичень

 

 

 

інших джерел

 

 

 

 

Керівник місцевого фінансового органу

(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)




 

{Інструкцію доповнено новим додатком згідно з Наказом Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}

 

 

 

 

Додаток 7
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац восьмий пункту 3 розділу I)

Обсяг
публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів
та програм публічних інвестицій головному розпоряднику бюджетних коштів
на 20___–20___ роки

_____________________________________________________

(найменування головного розпорядника коштів
місцевого бюджету)

_________________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

_________________

(код за ЄДРПОУ)

_________________

(код бюджету)

 

(грн)

з/п

Галузь (сектор),
у тому числі основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій

Загальний обсяг публічних інвестицій
в розрізі галузей (секторів)

у тому числі за роками:

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×

×

 

 

 

 

 

Керівник місцевого фінансового органу

(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)
 

{Інструкцію доповнено новим додатком згідно з Наказом Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}

 

 

Додаток 8
до Інструкції щодо підготовки
бюджетної пропозиції
(абзац дев’ятий пункту 3 розділу I)

Обсяг
публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану
пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 20___–20___ роки

__________________________________________________

(найменування головного розпорядника коштів
місцевого бюджету)

_____________________________________________________

(код Типової відомчої класифікації видатків
та кредитування місцевого бюджету)

_________________

(код за ЄДРПОУ)

_________________

(код бюджету)

 

(грн)

з/п

Галузь (сектор),
в тому числі основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій

Найменування документа стратегічного планування (програмного документа)

Загальний обсяг публічних інвестицій
у розрізі галузей (секторів)

У тому числі за роками:

20___ рік
(звіт)

20___ рік
(затверджено)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

20___ рік
(план)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×

×

×

 

 

 

 

 

 

 

Керівник установи —
головного розпорядника бюджетних коштів

_____________________

(підпис)

____________________________________________________

Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ

{Інструкцію доповнено новим додатком згідно з Наказом Міністерства фінансів № 251 від 14.05.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 290 від 05.06.2025}