Наказ №19/2024 «Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025 – 2027 роки до проекту селищного бюджету на 2025 рік»
Тип документу: | Наказ |
Дата: | 07.10.2024 |
Автор: | Олег АТАМАНЧУК |
Номер документу: | 19/2024 |
Назва документу: | Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025 – 2027 роки до проекту селищного бюджету на 2025 рік |
СМОТРИЦЬка СЕЛИЩна РАДа
фінансовий відділ СМотрицької селищної ради
вул. Героїв Небесної Сотні, 8, селище Смотрич, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область, 32423, е-mail: smotrich_fin_vid@ukr.net, код ЄДРПОУ 43915226
НАКАЗ
07 жовтня 2024 року Смотрич № 19/2024
Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025 – 2027 роки до проекту селищного бюджету на 2025 рік
Відповідно до частини 3 статті 75 Бюджетного кодексу України, наказів Міністерства фінансів України від 21 грудня 2022 року № 450 “Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2023 року за № 322/39378, від 17 липня 2015 року № 648 «Про затвердження типових форм бюджетних запитів для формування місцевих бюджетів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 серпня 2015 року за № 957/27402 (зі змінами) та з метою підготовки проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з підготовки бюджетних запитів на 2025 – 2027 роки до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік (додається).
2. Довести даний наказ до головного розпорядника коштів бюджету селищної територіальної громади для використання в роботі.
3. Цей наказ набирає чинності з моменту його оприлюднення на офіційному веб-сайті Смотрицької селищної ради.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник відділу Олег АТАМАНЧУК
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Наказ начальника фінансового відділу Смотрицької селищної ради
від 07 жовтня 2024 року № 19/2024
ІНСТРУКЦІЯ
з підготовки бюджетних запитів на 2025 - 2027 роки
до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади
на 2025 рік
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до статті 75, частини 4 статті 751 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 № 252 “Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану”, наказів Міністерства фінансів України від 21.12.2022 № 450 “Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.02.2023 за № 322/39378, від 17.07.2015 № 648 “Про затвердження типових форм бюджетних запитів для формування місцевих бюджетів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.2015 за № 957/27402, від 20.09.2017 № 793 “Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету” (зі змінами), і визначає механізм розрахунку показників проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади (далі – селищного бюджету) на плановий бюджетний 2025 рік та наступні за плановим два бюджетні періоди – 2026-2027 роки, а також встановлює порядки складання, розгляду та аналізу бюджетних запитів.
1.2. Головний розпорядник бюджетних коштів (далі - головний розпорядник) організовує та забезпечує підготовку бюджетного запиту і подає його до фінансового відділу Смотрицької селищної ради (далі – фінансовий відділ).
1.3. Бюджетний запит складається з використанням автоматизованої системи ведення місцевих бюджетів (далі - АІС «Місцеві бюджети») за такими формами:
Бюджетний запит на 2025 - 2027 роки загальний (Форма 2025-1) згідно Додатка 1;
Бюджетний запит на 2025 - 2027 роки індивідуальний (Форма 2025-2) згідно Додатка 2;
Бюджетний запит на 2025 – 2027 роки додатковий (Форма 2025-3) згідно Додатка 3.
Форми бюджетного запиту заповнюються послідовно: показники Форми 2025-1 є підставою для заповнення Форми 2025-2, після їх заповнення, в разі необхідності, заповнюється Форма 2025-3.
1.4. Бюджетні запити подаються фінансовому відділу в паперовій та електронній формі.
Бюджетний запит в електронній формі подається через інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA». Засоби кваліфікованого електронного підпису або кваліфікованої електронної печатки застосовуються для кожної із форм бюджетного запиту окремо.
Головний розпорядник забезпечує відповідність бюджетного запиту, складеного в АІС «Місцеві бюджети», бюджетному запиту, поданому фінансовому відділу.
Разом з бюджетним запитом головний розпорядник подає необхідну для здійснення фінансовим відділом аналізу бюджетного запиту детальну інформацію щодо визначення наведених у бюджетних запитах обсягів видатків, а також підтвердні документи та матеріали, за формами, доведеними фінансовим відділом.
1.5. Головний розпорядник:
- забезпечує подання бюджетних запитів в електронній формі до Міністерства фінансів України через ІАС “LOGICA” (відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 30.08.2021 № 488 “Про затвердження Порядку обміну інформацією між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні” (зі змінами));
- розміщує бюджетні запити на своїх офіційних сайтах або оприлюднює їх в інший спосіб (на виконання вимог статті 28 Бюджетного кодексу України).
1.6. Бюджетний запит складається на середньостроковий період (плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди) з урахуванням запровадження організаційних, фінансових (у тому числі граничних обсягів видатків/надання кредитів загального фонду селищного бюджету на плановий бюджетний період (далі – граничні обсяги) та індикативних прогнозних показників обсягів видатків/надання кредитів загального фонду селищного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди (далі – індикативні прогнозні показники)) та інших обмежень, яких зобов’язані дотримуватися усі розпорядники бюджетних коштів у процесі підготовки бюджетних запитів.
1.7. Граничні обсяги та індикативні прогнозні показники розраховуються фінансовим відділом на основі:
- прогнозу економічного і соціального розвитку України на плановий бюджетний період та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на наступні за плановим два бюджетні періоди;
- основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період;
- прогнозу сільського бюджету на відповідні бюджетні періоди.
Граничний обсяг видатків загального фонду бюджету доводиться до головного розпорядника в цілому, що дає можливість головному розпоряднику здійснити розподіл граничного обсягу за бюджетними програмами з урахуванням пріоритетних напрямів своєї діяльності. В першу чергу має бути враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, придбання медикаментів та продуктів харчування та на проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання, природний газ та послуги зв’язку, які споживають бюджетні установи.
У зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який продовжено на наступні 90 днів до 7 лютого 2025 року.
Виклики, що стоять перед Україною у воєнний час, вимагають від усіх учасників бюджетного процесу надзвичайно зваженого і продуманого підходу до визначення напрямів витрачання бюджетного ресурсу.
Під час складання проєкту селищного бюджету на 2025 рік, а також бюджетних запитів на 2025-2027 роки, необхідно формувати цілі, відповідно до цілей і пріоритетів, визначених прогнозними і програмними документами економічного та соціального розвитку, а також ураховувати інші стратегічні рішення, прийняття яких викликано воєнним часом. Зокрема:
- підтримка Збройних сил України та всіх захисників України, національної безпеки і оборони та заходів правового режиму воєнного стану;
- ліквідація наслідків збройної агресії, проведення відновлюваних робіт на об’єктах інфраструктури громади;
- підтримка закладів охорони здоров’я, що надають медичні та реабілітаційні послуги особам, постраждалим внаслідок збройної агресії;
- підготовка об’єктів критичної інфраструктури та інших об’єктів комунальної власності до опалювального сезону, об’єктів укриття, об’єктів освітніх закладів до навчального року;
- забезпечення соціальними послугами жителів громади та внутрішньо-переміщених осіб;
- інші видатки для забезпечення життєдіяльності громади;
- дотримання вимог Бюджетного та Податкового кодексів України з урахуванням прийнятих законодавчих змін.
1.8. Розрахунок граничних обсягів та індикативних прогнозних показників здійснюється з урахуванням:
- прогнозних обсягів доходів селищного бюджету;
- доведених Міністерством фінансів України обсягів трансфертів з державного бюджету;
- розміру прожиткового мінімуму та рівня його забезпечення;
- розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівників І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Єдина тарифна сітка);
- прогнозних цін на енергоносії та тарифів на оплату комунальних послуг, індексів споживчих цін;
- необхідності передбачення нових (порівняно з поточним бюджетним періодом) першочергових видатків, у тому числі тих, що мають періодичний характер;
- необхідності оптимізації витрат головного розпорядника, у тому числі шляхом концентрації ресурсів на пріоритетних напрямах діяльності, скорочення непершочергових та виключення неефективних витрат тощо.
1.9. Інформація, яка включається до бюджетного запиту, має характеризувати направленість дій головного розпорядника на досягнення цілей державної політики, визначених у Бюджетній декларації, через реалізацію визначених ним бюджетних програм. Головний розпорядник забезпечує узгодженість стратегічного та бюджетного планування шляхом визначення набору заходів та результативних показників бюджетних програм, які є необхідними та достатніми для виконання показників досягнення цілей селищної територіальної громади в середньостроковій перспективі.
Бюджетний запит містить інформацію про усі бюджетні кошти, використані головним розпорядником у попередньому році і які він планує використати у поточному році та у середньостроковому періоді, та усі бюджетні програми, які реалізовані, реалізуються та пропонуються до реалізації у відповідному бюджетному періоді.
1.10. Усі вартісні показники у формах наводяться у гривнях, без копійок.
Бюджетний запит містить показники загального фонду селищного бюджету (далі - загальний фонд) та спеціального фонду селищного бюджету (далі - спеціальний фонд).
1.11. Для заповнення форм бюджетного запиту використовуються показники надходжень селищного бюджету, видатків селищного бюджету (далі - видатки) та надання кредитів з місцевого бюджету (далі - надання кредитів):
звіту про виконання селищного бюджету за 2023 рік (далі - звіт за попередній бюджетний період) - для зазначення показників за попередній бюджетний період;
рішення селищної ради про селищний бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2024 рік з відповідними показниками розпису селищного бюджету, зі змінами (далі - план на поточний бюджетний період) - для зазначення показників на поточний бюджетний період, якщо інше не передбачено інструкціями, які доводяться фінансовим відділом до головного розпорядника;
розраховані на середньостроковий період 2025 - 2027 роки відповідно до положень розділу III цієї Інструкції, - для зазначення показників на середньостроковий період.
1.12. Показники доходів і фінансування селищного бюджету, видатків та надання кредитів за попередній та на поточний бюджетні періоди мають відповідати кодам класифікації доходів бюджету, класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету з урахуванням змін, внесених до відповідної бюджетної класифікації.
1.13. Разом з бюджетним запитом головний розпорядник подає потрібну для здійснення фінансовим відділом аналізу бюджетного запиту інформацію, до складу якої, в тому числі, входять:
розрахунки показників, включених до бюджетного запиту, в тому числі щодо капітальних видатків, із зазначенням факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів, визначених з урахуванням галузевих особливостей;
інформація щодо врахування ґендерного аспекту під час формування бюджетних показників;
підтвердні документи (у разі потреби);
перелік бюджетних програм, здійснення заходів за якими у плановому бюджетному періоді потребуватиме розроблення порядків використання коштів селищного бюджету або внесення змін до раніше затверджених, з наведенням суті нових порядків або змін до чинних.
Фінансовий відділ відповідно до частини першої статті 34 Бюджетного кодексу України доводить до головного розпорядника форми, за якими складається інформація, що подається разом з бюджетним запитом.
Інформація до бюджетного запиту подається до фінансового відділу в електронній або паперовій формі у порядку подання бюджетного запиту відповідно до пункту 1.5 цього розділу.
Інформація до бюджетного запиту в електронній формі подається у форматі PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення).
1.14. Бюджетні запити та інформація до них подаються головним розпорядником до фінансового відділу у термін до 20 листопада 2024 року.
Головний розпорядник забезпечує своєчасність, достовірність та зміст поданих до фінансового відділу бюджетного запиту та інформації, що подається разом з ним.
1.15. У разі подання головним розпорядником бюджетного запиту, складеного з порушенням вимог цієї Інструкції, фінансовий відділ протягом трьох робочих днів з дня його отримання повідомляє головному розпоряднику про необхідність доопрацювання такого бюджетного запиту. Доопрацьований з використанням АІС «Місцеві бюджети» бюджетний запит головний розпорядник подає до фінансового відділу протягом трьох робочих днів з дати надходження зауваження у порядку подання бюджетного запиту відповідно до пункту 1.5 цього розділу.
1.16. Головний розпорядник забезпечує уточнення бюджетних запитів з використанням АІС «Місцеві бюджети», у тому числі з урахуванням прийнятих Кабінетом Міністрів України рішень щодо доопрацювання проєкту закону про Державний бюджет України.
II. Розрахунок граничних показників Мінфіном
2.1. Загальні граничні показники та граничні показники головному розпоряднику під час підготовки проекту селищного бюджету можуть бути уточнені фінансовим відділом з урахуванням:
змін основних показників економічного і соціального розвитку територіальної громади та макропоказників економічного розвитку України на середньостроковий період (у разі наявності таких змін);
розподілу державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію інвестиційних проектів територіальної громади відповідно до статті 33-1 Бюджетного кодексу України;
прийнятих нормативно-правових актів, які впливають на показники селищного бюджету у середньостроковому періоді;
очікуваних та/або фактичних надходжень спеціального фонду бюджету за обґрунтованим поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету;
прийнятих управлінських рішень.
2.2. Граничні показники відповідному головному розпоряднику фінансовий відділ доводить загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду.
Разом з граничними показниками до головного розпорядника фінансовий відділ доводить інструкції, які можуть запроваджувати додаткові фінансові обмеження, організаційні та інші вимоги.
Зокрема, прогнозні розміри прожиткового мінімуму та рівня забезпечення прожиткового мінімуму на 2025—2027 роки встановлено на рівні 2024 року.
У 2025 - 2027 роках прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2 920 гривень,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до шести років — 2 563 гривні;
дітей віком від шести до 18 років — 3 196 гривень;
працездатних осіб — 3 028 гривень;
осіб, які втратили працездатність, — 2 361 гривню.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у 2025—2027 роках у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:
для працездатних осіб — 55 відсотків;
для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю — 100 відсотків;
для дітей — 140 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Розмір мінімальної заробітної плати у 2025—2027 роках становитиме 8 000 гривень, що забезпечить досягнутий рівень гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році.
Оплата праці працівників бюджетної сфери здійснюватиметься на основі посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами), що залишається на рівні грудня 2024 року – 3 195 гривень.
Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) прогнозовано очікується:
в 2025 році – 109,5 відсотка,
в 2026 році - 110,4 відсотка,
в 2027 році - 105,9 відсотка.
III. Розрахунок видатків та надання кредитів
і розподіл граничних показників головним розпорядником
3.1. Розрахунок видатків / надання кредитів і розподіл граничних показників, доведених фінансовим відділом, за бюджетними програмами здійснюються головним розпорядником з використанням підходів, які застосовуються під час підготовки бюджетної пропозиції, визначених Інструкцією з підготовки пропозицій до Бюджетної декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21 липня 2022 року № 207, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 04 серпня 2022 року за № 882/38218, та з урахуванням факторів, визначених пунктом 2.1 розділу II цієї Інструкції.
Обсяг видатків або надання кредитів за бюджетною програмою визначається як сума коштів за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету.
Детальні розрахунки в межах коду економічної класифікації видатків здійснюються з урахуванням факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів.
Показники спеціального фонду можуть бути уточнені головним розпорядником з урахуванням очікуваних та/або фактичних надходжень спеціального фонду бюджету.
3.2. Головний розпорядник включає до бюджетних запитів показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проектів (у разі наявності проєктно-кошторисної документації) та на підставі розрахунків обсягу витрат і вигод щодо реалізації таких інвестиційних проектів, обсяги довгострокових зобов’язань за енергосервісом, довгострокових зобов’язань у рамках державно-приватного партнерства на відповідні бюджетні періоди та/або підписаного договору з іноземними державами, іноземними фінансовими установами, міжнародними фінансовими організаціями.
При визначенні обсягу видатків або надання кредитів за бюджетними програмами, що забезпечують реалізацію інвестиційних програм (проектів), ураховується необхідність:
першочергового забезпечення ресурсами інвестиційних програм (проектів), реалізація яких розпочалася у минулих бюджетних періодах або розпочинається у поточному бюджетному періоді;
виконання інвестиційних програм (проектів), які реалізовуються в рамках діючих обласних/районних/державних цільових програм;
виконання положень договорів (контрактів) щодо надання кредитів (у разі наявності таких).
3.3. Обсяг капітальних видатків визначається, враховуючи запланований обсяг робіт згідно з проектно-кошторисною документацією, ступінь будівельної готовності об’єктів, кількість наявного обладнання та предметів довгострокового користування та ступінь їх фізичного і морального зношення. Фактори, що можуть враховуватися при визначенні обсягу капітальних видатків, головним розпорядником визначаються самостійно з урахуванням галузевих особливостей. Вартість товарів (робіт, послуг) має забезпечувати раціональне та економне використання бюджетних коштів.
3.4. Обсяг надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди визначається на підставі нормативно-правових актів, якими передбачено надання таких кредитів, з урахуванням положень договорів (контрактів), включаючи договори між головним розпорядником та позичальником тощо, та необхідності повного завершення розпочатих позичальником робіт (здійснення виплат), що передбачені такими угодами (договорами) та в межах граничних обсягів та індикативних прогнозних показників доведених фінансовим відділом до головних розпорядників.
3.5. За результатами розрахунків сума видатків та/або надання кредитів загального фонду за усіма бюджетними програмами на відповідний бюджетний період порівнюється із граничним обсягом видатків та індикативними прогнозними показниками.
У разі якщо розрахований обсяг видатків та/або надання кредитів загального фонду перевищує граничний обсяг та індикативні прогнозні показники, додаткові видатки та/або надання кредитів (сума перевищення) включаються у Форму - 3 за умови, що такі видатки нормативно-правовими актами визначені пріоритетними.
3.6. Обсяг видатків та/або надання кредитів спеціального фонду визначається головним розпорядником самостійно відповідно до нормативно-правових актів, які передбачають утворення і використання спеціального фонду.
3.7. Розрахунок надходжень спеціального фонду здійснюється відповідно до положень пункту 17 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 (зі змінами).
Розрахунок надходжень спеціального фонду на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди здійснюється з урахуванням фактичних надходжень у попередньому та поточному бюджетних періодах.
ІV. Порядок заповнення Форми 2025-1
4.1. Форма 2025-1 призначена для наведення узагальнених показників діяльності головного розпорядника і розподілу граничного обсягу та індикативних прогнозних показників за бюджетними програмами.
4.2. У Формі 2025-1 зазначаються:
- мета діяльності головного розпорядника, яка спрямована на реалізацію завдань у відповідній галузі (сфері діяльності),
- розподіл граничного обсягу та індикативних прогнозних показників за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм.
Інформація, що наводиться у Формі 2025-1, має у повній мірі характеризувати діяльність головного розпорядника, охоплювати всі сфери, у яких він забезпечує реалізацію державної політики, висвітлювати найбільш суспільно значущі результати його діяльності та враховувати відповідні показники діяльності відповідальних виконавців, робота яких організовується та координується відповідним головним розпорядником.
4.3. У пункті 1 зазначається найменування головного розпорядника, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету місцевих бюджетів, затвердженої наказом Мінфіну від 20.09.2017 № 793 "Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів" (зі змінами), код за ЄДРПОУ, код бюджету.
4.4. У пункті 2 зазначається мета діяльності головного розпорядника, яка визначає основне його призначення і роль у реалізації державної, регіональної (місцевої) політики у відповідній галузі (сфері діяльності) на відповідній території та має формуватися з урахуванням таких критеріїв:
чітке формулювання та лаконічне викладення;
спрямованість на досягнення певного результату;
охоплення всіх галузей (сфер діяльності) діяльності головного розпорядника.
У пункті 3 зазначаються цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів місцевого бюджету і показники їх досягнення на плановий рік та на наступні за плановим два бюджетні періоди.
4.5. У пункті 4 зазначається розподіл граничних показників бюджету та надання кредитів з бюджету загального фонду місцевого бюджету на плановий рік та індикативних прогнозних показників на наступні за плановим два бюджетні періоди за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм:
у графах 1-3 зазначаються коди Програмної, Типової програмної, Функціональної класифікації видатків кредитування місцевих бюджетів (Типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевих бюджетів затверджено наказом Мінфіну від 20.09.2017 № 793; КФК визначено наказом Мінфіну від 20.09.2017 № 793);
у графі 4 - відповідальний виконавець бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (визначається головним розпорядником коштів);
у графі 5 (звіт) - касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 6 (затверджено) - бюджетні асигнування загального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період з урахуванням змін;
у графах 7-9 (проект, прогноз) - розподіл граничного обсягу витрат та індикативних прогнозних показників на плановий рік та наступні за плановим два бюджетні періоди (цифри у рядку «Усього» у графах 7-9 не повинні перевищувати доведені граничні обсяги та індикативні прогнозні показники);
у графі 10 – номер цілі державної політики.
4.6. У пункті 5 наводиться розподіл граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету спеціального фонду місцевого бюджету на плановий рік та індикативних прогнозних показників на наступні за плановим два бюджетні періоди за бюджетними програмами та відповідальними виконавцями бюджетних програм:
у графах 1-3 зазначаються коди Програмної, Типової програмної, Функціональної класифікації видатків кредитування місцевих бюджетів;
у графі 4 - відповідальний виконавець бюджетної програми та найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів;
у графі 5 (звіт) - касові видатки або надання кредитів спеціального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 6 (затверджено) - бюджетні асигнування спеціального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період з урахуванням змін;
у графах 7 - 9 (проект, прогноз) - розподіл граничного обсягу витрат та індикативних прогнозних показників на плановий рік та наступні за плановим два бюджетні періоди;
у графі 10 - номер цілі державної політики.
V. Порядок заповнення Форми 2025-2
5.1. Форма 2025-2 призначена для наведення детальної інформації з обґрунтуваннями щодо показників, передбачених за кожною бюджетною програмою.
Форма 2025-2 заповнюється за кожною бюджетною програмою окремо.
5.2. При заповненні Форми 2025-2:
- доходи та фінансування спеціального фонду наводяться відповідно за класифікацією доходів бюджету та класифікацією фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання (класифікація доходів, фінансування та кредитування бюджету, економічна класифікація затверджені наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11 "Про бюджетну класифікацію");
- повернення кредитів до спеціального фонду – за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів у розрізі кодів класифікації кредитування бюджету: 4120, 4220;
- видатки – за кодами економічної класифікації видатків бюджету: 2110, 2120, 2210, 2220, 2230, 2240, 2250, 2260, 2270, 2281, 2282, 2400, 2610, 2620, 2630, 2700, 2800, 3110, 3120, 3130, 3140, 3150, 3160, 3210, 3220, 3230, 3240; 9000;
- надання кредитів з бюджету – за кодами класифікації кредитування бюджету: 4110, 4210. (Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів затверджена наказом Мінфіну від 20.09.2017 № 793).
При цьому за однією бюджетною програмою передбачаються або тільки видатки з подальшою їх деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету, або тільки надання кредитів з подальшою їх деталізацією за класифікацією кредитування бюджету.
5.3. У пунктах 1-3 зазначаються:
у пункті 1 – найменування головного розпорядника і код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, код за ЄДРПОУ.
у пункті 2 – найменування відповідального виконавця бюджетної програми, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
у пункті 3 – код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, код бюджету.
5.4. У пункті 4 зазначаються:
у підпункті 1 - мета бюджетної програми та строки її реалізації (мета бюджетної програми визначена у Типовому переліку бюджетних програм по відповідній галузі, який затверджено наказом відповідного галузевого міністерства чи спільним наказом Мінфіну та галузевого міністерства);
у підпункті 2 - завдання бюджетної програми. Завдання головного розпорядника передбачають визначення етапів та шляхів досягнення мети головного розпорядника за допомогою найбільш ефективних методів та оптимальних рішень. Завдання мають відповідати таким критеріям:
зв'язок з метою діяльності головного розпорядника;
оцінювання за допомогою показників результату;
чітко сформульовані, конкретні та реалістичні.
Кількість завдань, як правило, не повинна перевищувати трьох.
Мета, завдання бюджетної програми, напрями використання бюджетних коштів визначаються відповідно до Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2002 року № 1098, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 21 січня 2003 року за № 47/7368 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14 січня 2008 року № 19).
у підпункті 3 - надається перелік нормативно-правових актів (закони України, укази Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, рішення сесії обласної ради, рішення сесії та виконкому селищної ради), на підставі яких головний розпорядник пропонує бюджетну програму до виконання у середньостроковому періоді (з посиланням на конкретні статті (пункти) нормативно-правового акта).
До переліку включаються виключно ті нормативно-правові акти, якими визначено, що заходи, які пропонуються в рамках бюджетної програми, здійснюються за рахунок коштів селищного бюджету.
5.5. У пункті 5 зазначаються усі надходження для виконання бюджетної програми.
У рядку «Надходження із загального фонду бюджету» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 5 та рядку «Надходження із загального фонду бюджету» у графах 3, 7 підпункту 2 пункту 5 проставляються показники, наведені у графах 5, 6, 7, 8, 9 пункту 3 Форми-1 у рядку «УСЬОГО» відповідної бюджетної програми.
Показники спеціального фонду зазначаються за кожним видом надходжень:
1) власні надходження бюджетних установ:
плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (код класифікації доходів бюджету 25010100);
надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності (код класифікації доходів бюджету 25010200);
плата за оренду майна бюджетних установ (код класифікації доходів бюджету 25010300);
надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) (код класифікації доходів бюджету 25010400);
благодійні внески, гранти та дарунки (код класифікації доходів бюджету 25020100);
кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів (код класифікації доходів бюджету 25020200).
2) інші надходження спеціального фонду, визначені частиною першою статті 69-1 Бюджетного кодексу України;
3) повернення кредитів до бюджету, які відображаються зі знаком «–» (у розрізі класифікації кредитування бюджету).
Загальний обсяг надходжень спеціального фонду за попередній бюджетний період (рядок «УСЬОГО») розраховується як сума усіх вищезазначених надходжень та різниці між залишками бюджетних коштів на початок бюджетного періоду (код класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання 602100) та на кінець бюджетного періоду (код класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання 602200).
У графі 4 підпункту 1 пункту 5 (звіт) зазначаються надходження спеціального фонду для виконання видатків відповідно до звіту за попередній бюджетний період.
У графі 8 підпункту 1 пункту 5 (затверджено) – надходження спеціального фонду для виконання видатків на поточний бюджетний період.
У графі 12 підпункту 1 пункту 5 (проект) – надходження спеціального фонду для виконання видатків на плановий бюджетний період.
У графах 4 та 8 підпункту 2 пункту 5 (прогноз) – надходження спеціального фонду для виконання видатків на наступні за плановим два бюджетні періоди.
У графах 5, 9, 13 підпункту 1 пункту 5 та графах 5, 9 підпункту 2 пункту 5 зазначаються показники надходжень спеціального фонду в частині бюджету розвитку.
5.6. У пункті 6 зазначаються видатки (підпункт 1) або надання кредитів (підпункт 2) на плановий бюджетний період та видатки (підпункт 3) або надання кредитів (підпункт 4) на наступні за плановим два бюджетні періоди за економічною класифікацією видатків бюджету або класифікацією кредитування бюджету:
у графі 3 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (звіт) зазначаються касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (звіт) – касові видатки або надання кредитів спеціального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (затверджено) – бюджетні асигнування загального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період з урахуванням змін;
у графі 8 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (затверджено) – бюджетні асигнування спеціального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період з урахуванням змін;
у графі 11 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (проект) – видатки або надання кредитів загального фонду на плановий бюджетний період, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графі 12 підпунктів 1 та 2 пункту 6 (проект) – видатки або надання кредитів спеціального фонду, які передбачаються на плановий бюджетний період, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графах 3 і 7 підпунктів 3 та 4 пункту 6 (прогноз) – видатки або надання кредитів загального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції;
у графах 4 і 8 підпунктів 3 та 4 пункту 6 (прогноз) – видатки або надання кредитів спеціального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди, розраховані відповідно до розділу ІІ цієї Інструкції.
у графах 5, 9, 13 підпунктів 1 та 2, графах 5, 9 підпунктів 3 та 4 пункту 6 зазначаються показники видатки або надання кредитів спеціального фонду в частині бюджету розвитку.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпунктів 1 та 2 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 3 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми і показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 5 Форми 2025-2.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 3 і 7 підпунктів 3 та 4 пункту 6 повинні дорівнювати показникам у графах 8 і 9 пункту 3 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми і показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3 і 7 підпункту 2 пункту 5 Форми 2025-2.
5.7. У пункті 7 зазначаються видатки або надання кредитів за напрямами використання бюджетних коштів за загальним та спеціальним фондами, виконання яких забезпечує реалізацію бюджетної програми (Напрями використання бюджетних коштів - дії (заходи), що спрямовуються на досягнення мети та забезпечують виконання завдань в межах коштів, передбачених на виконання бюджетної програми).
У підпункті 1 пункту 7 зазначаються видатки або надання кредитів за попередній, поточний та на плановий бюджетний період за напрямами використання бюджетних коштів:
у графі 3 (звіт) - касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 4 (звіт) - касові видатки або надання кредитів спеціального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 (затверджено) - бюджетні асигнування загального фонду на поточний бюджетний період, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графі 8 (затверджено) - бюджетні асигнування спеціального фонду, затверджені розписом на поточний бюджетний період;
у графі 11 (проект) – видатки або надання кредитів загального фонду на плановий бюджетний період;
у графі 12 (проект) - видатки або надання кредитів спеціального фонду на плановий бюджетний період;
у графах 5, 9, 13 - видатків спеціального фонду в частині бюджету розвитку.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 7 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 3 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 5 Форми 2025-2, а також показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 1 пункту 6 та рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7, 11 підпункту 2 пункту 6 Форми 2025-2.
Показники у рядку "УСЬОГО" у графах 4, 8, 12 підпункту 1 пункту 7 Форми 2025-2 повинні дорівнювати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 4 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 8, 12 підпункту 1 пункту 5 Форми 2025-2, а також показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 8, 12 підпункту 1 пункту 6 та рядку «УСЬОГО» у графах 4, 8, 12 підпункту 2 пункту 6 Форми 2025-2.
У підпункті 2 пункту 7 зазначаються видатки або надання кредитів у наступних за плановим двох бюджетних періодах в розрізі напрямів використання коштів:
у графах 3, 7 (прогноз) - видатки або надання кредитів загального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди;
у графах 4, 8 (прогноз) - видатки або надання кредитів спеціального фонду на наступні за плановим два бюджетні періоди;
у графах 5, 9 (прогноз) - видатки спеціального фонду в частині бюджету розвитку.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7 підпункту 2 пункту 7 Форми 2025-2 повинні дорівнювати показникам у графах 8, 9 пункту 3 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7 підпункту 2 пункту 5 Форми 2025-2, а також показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 3, 7 підпунктів 3 та 4 пункту 6 Форми 2025-2.
Показники у рядку "УСЬОГО" у графах 4, 8 підпункту 2 пункту 7 Форми 2025-2 повинні дорівнювати показникам у графах 8, 9 пункту 4 Форми 2025-1 для відповідної бюджетної програми, показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 8 підпункту 2 пункту 5 Форми 2025-2, а також показникам у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 8 підпунктів 3 та 4 пункту 6 Форми-2.
При визначені напрямів використання бюджетних коштів та розподілі видатків за кодами економічної класифікації видатків бюджету необхідно враховувати, що економічна класифікація видатків бюджету впорядковує витрати за економічними характеристиками операцій, а напрями використання бюджетних коштів передбачають конкретні дії (заходи), спрямовані на досягнення певного результату, і можуть містити декілька таких операцій.
З метою забезпечення порівнянності показників на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди із показниками поточного бюджетного періоду у пункті 7 Форми 2025-2 перелік напрямів використання бюджетних коштів визначається відповідно до переліку, що використовувався головним розпорядником при підготовці бюджетних запитів на плановий бюджетний період.
Для нових бюджетних програм напрями використання бюджетних коштів визначаються головним розпорядником самостійно.
Напрями використання бюджетних коштів за спеціальним фондом повинні узгоджуватися з напрямами використання бюджетних коштів за загальним фондом.
5.8. У пункті 8 наводяться результативні показники бюджетної програми за попередній, поточний, плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Результативні показники бюджетної програми визначаються з дотриманням Типового переліку результативних показників бюджетних програм місцевих бюджетів у галузі «Державне управління», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 червня 2023 року № 322, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29 червня 2023 року за № 1097/40153, Загальних вимог до визначення результативних показників бюджетних програм, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 10 грудня 2010 року № 1536, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 року за № 1353/18648 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 червня 2015 року № 553), з урахуванням примірних переліків результативних показників бюджетних програм, визначених спільними наказами Мінфіну і галузевих міністерств та наказами галузевих міністерств.
Кількість результативних показників обумовлюється специфікою бюджетної програми та має задовольнити потреби аналізу виконання бюджетної програми, тобто головні розпорядники застосовують ті результативні показники, які найкраще характеризують ступінь досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми.
Для бюджетних програм, що реалізуються протягом декількох років, результативні показники бюджетної програми не повинні суттєво змінюватися за своїм змістом порівняно із результативними показниками, передбаченими паспортом відповідної бюджетної програми на поточний рік, за умов: незмінності завдань бюджетної програми та напрямів використання коштів.
У графі «Джерело інформації» підпунктів 1 та 2 пункту 8 зазначаються найменування статистичних збірників, звітності та обліку, що ведуться головним розпорядником, інших видів джерел інформації, які підтверджують достовірність наведених результативних показників бюджетних програм.
5.9. У пункті 9 наводиться структура видатків на оплату праці за попередній, поточний, плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди. У пункті 9 наводиться структура видатків на оплату праці за бюджетними періодами:
1) обов’язковi виплати, у тому числi:
за тарифами та посадовими окладами, передбаченими дiючими умовами оплати працi;
надбавки та доплати, якi носять обов'язковий характер;
iндексацiя грошових доходiв;
2) стимулюючі доплати та надбавки, у тому числi:
доплати та надбавки працiвникам за високi досягнення у працi, за виконання особливо важливої роботи або за складність та напруженiсть у роботi;
доплати за виконання обов'язкiв тимчасово вiдсутнiх працівників;
доплати за суміщення професiй (посад) або збiльшення обсягу виконуваних робiт;
інші доплати та надбавки, які носять необов’язковий характер;
3) премii;
4) допомога на оздоровлення при наданнi щорiчної вiдпустки;
5) щорiчна грошова винагорода педпрацiвникам за сумлiнну працю i зразкове виконання обов’язків;
6) матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, тощо.
В останньому рядку пункту 9 додатково наводяться видатки на оплату праці штатних одиниць за загальним фондом, що враховані також у спеціальному фонді.
5.10. У пункті 10 наводиться чисельність працівників, зайнятих у бюджетних установах, в розрізі переліку категорій працівників згідно з штатним розписом та фактично зайнятими посадами:
у графах 3, 5, 7, 9 зазначається кількість затверджених штатних одиниць у штатних розписах;
у графах 4, 6, 8, 10 – кількість фактично зайнятих штатних одиниць в попередньому бюджетному періоді, а в поточному бюджетному періоді – станом на 01 жовтня поточного року (останню звітну дату поточного бюджетного періоду перед розробкою бюджетного запиту);
у графах 11–16 – чисельність працівників бюджетних установ на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Кількість штатних одиниць та фактично зайнятих посад, які утримуються за рахунок видатків загального фонду або спеціального фонду, наводиться окремо. У разі якщо згідно з чинним законодавством працівники, що отримують основну заробітну плату за рахунок загального фонду, отримують додаткову заробітну плату зі спеціального фонду або працюють за сумісництвом в підрозділі, що утримується зі спеціального фонду, чисельність таких працівників проставляється і по загальному, і по спеціальному фондах, а також додатково в останньому рядку «штатні одиниці за загальним фондом, що враховані у спеціальному фонді», у графах 5, 6, 9, 10, 12, 14 і 16.
Показники чисельності повинні узгоджуватися з відповідними показниками видатків у підпунктах 1 та 3 пункту 6 та пункті 9.
5.11. У пункті 11 наводяться місцеві програми, які виконувалися в межах бюджетної програми у попередньому бюджетному періоді, виконуються у поточному і будуть виконуватися у плановому (підпункт 1) та наступних за плановим двох бюджетних періодах (підпункт 2):
у графі 2 підпунктів 1 та 2 зазначається назва місцевої програми;
у графі 3 підпунктів 1 та 2 – дата та назва нормативно-правового акта, яким затверджена місцева програма.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 5, 7, 8, 10, 11 підпункту 1 пункту 11 не мають перевищувати відповідні показники у графах 3, 4, 7, 8, 11 і 12 підпунктів 1 та 2 пункту 6.
Показники у рядку «УСЬОГО» у графах 4, 5, 7 і 8 підпункту 2 пункту 11 не мають перевищувати відповідні показники у графах 3, 4, 7 і 8 підпунктів 3 та 4 пункту 6.
5.12. У пункті 12 наводиться інформація про об’єкти будівництва, реконструкції та реставрації виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, які виконуються в межах бюджетної програми за рахунок коштів бюджету розвитку, у розрізі років:
у графах 1, 2, 3 зазначається найменування об'єкта відповідно до проектно-кошторисної документації, строк його реалізації, загальна кошторисна вартість;
у графах 4, 6, 8, 10, 12 – видатки спеціального фонду, що спрямовувалися у попередньому році, спрямовуються у поточному році та будуть спрямовуватися у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах;
у графах 5, 7, 9, 11, 13 – рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду (тобто готовність об’єкта будівництва до введення в експлуатацію за умови спрямування у бюджетному періоді коштів бюджету розвитку).
5.13. У пункті 13 наводиться аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів загального фонду у попередньому бюджетному періоді, очікувані результати у поточному бюджетному періоді та обґрунтування необхідності передбачення видатків або надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Також надається інформація щодо змін мережі, штатів та контингентів та заходів, які вживалися по приведенню її у відповідність із фінансовими ресурсами. (Аналіз здійснюється на підставі інформації, наведеної у пунктах 8-10).
5.14. У пункті 14 наводиться аналіз управління зобов’язаннями у попередньому і поточному бюджетних періодах та пропозиції щодо приведення зобов’язань на плановий бюджетний період до граничного обсягу до граничного обсягу видатків або надання кредитів загального фонду на плановий бюджетний період.
У підпунктах 1 та 2 пункту 14 зазначається кредиторська заборгованість за загальним фондом за попередній бюджетний період, а також можлива кредиторська заборгованість за загальним фондом на кінець поточного бюджетного періоду:
у графі 3 підпункту 1 пункту 14 – бюджетні асигнування, затверджені розписом за попередній бюджетний період з урахуванням внесених змін до розпису;
у графі 4 підпункту 1 пункту 14 – касові видатки або надання кредитів загального фонду відповідно до звіту за попередній бюджетний період. Ці показники мають відповідати показникам, наведеним у графі 3 підпункту 1 пункту 6 або у графі 3 підпункту 2 пункту 6;
у графах 5 та 6 підпункту 1 пункту 14 – кредиторська заборгованість загального фонду на початок та кінець минулого бюджетного періоду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 підпункту 1 пункту 14 – зміна кредиторської заборгованості загального фонду протягом попереднього бюджетного періоду;
у графах 8 та 9 підпункту 1 пункту 14 – кредиторська заборгованість, яка у попередньому бюджетному періоді погашена за рахунок коштів загального та спеціального фондів відповідно;
у графі 10 підпункту 1 пункту 14 – бюджетні зобов’язання, у тому числі погашені (касові видатки) та непогашені (кредиторська заборгованість на кінець попереднього бюджетного періоду).
Графи 3, 4, 8 підпункту 2 пункту 14 мають відповідати:
графа 3 підпункту 2 пункту 14 – графі 7 підпункту 1 пункту 6 (бюджетні асигнування, затверджені розписом на поточний бюджетний період);
графа 4 підпункту 2 пункту 14 – графі 6 підпункту 1 пункту 14 (кредиторська заборгованість загального фонду на кінець минулого бюджетного періоду відповідно до звіту за минулий бюджетний період);
графа 8 підпункту 2 пункту 14 – графі 11 підпункту 1 пункту 6 (видатки бюджету на плановий бюджетний період).
У графах 5, 6, 10, 11 підпункту 2 пункту 14 наводиться сума кредиторської заборгованості, яку в поточному та плановому бюджетних періодах планується погасити за рахунок коштів загального та спеціального фондів відповідно.
У графах 7 і 12 підпункту 2 пункту 14 наводиться розрахунок очікуваних зобов’язань за видатками (різниця між затвердженими призначеннями на поточний бюджетний період (обсягом видатків на плановий бюджетний період) та кредиторською заборгованістю на початок відповідного бюджетного періоду).
Наведена у підпунктах 1 та 2 пункту 14 інформація призначена для здійснення аналізу ефективності управління головним розпорядником своїми зобов’язаннями в попередньому, поточному та на планові бюджетні періоди по загальному фонду в розрізі економічної класифікації видатків бюджету (касові видатки, стан погашення кредиторської заборгованості загального фонду, тенденцію щодо змін заборгованості по заробітній платі та заходи щодо приведення мережі і чисельності у відповідність до передбачених асигнувань), а також розробки заходів з приведення своїх зобов’язань на плановий бюджетний період у відповідність до обсягів видатків на плановий бюджетний період.
У підпункті 3 пункту 14 зазначається дебіторська заборгованість загального фонду за попередній бюджетний період, а також очікувана дебіторська заборгованість загального фонду на кінець поточного бюджетного періоду:
у графі 3 – бюджетні асигнування, затверджені розписом за попередній бюджетний період з урахуванням всіх внесених змін до розпису;
у графі 4 – касові видатки або надання кредитів відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графах 5 і 6 – дебіторська заборгованість загального фонду на початок та кінець попереднього бюджетного періоду відповідно до звіту за попередній бюджетний період;
у графі 7 – очікувана дебіторська заборгованість загального фонду на кінець планового бюджетного періоду;
у графах 8 і 9 – причини виникнення дебіторської заборгованості загального фонду та вжиті заходи щодо її погашення відповідно.
У підпункті 4 пункту 14 зазначаються конкретні пропозиції до заходів з упорядкування зобов’язань загального фонду у плановому бюджетному періоді із визначенням термінів їх проведення та розрахунками щодо результатів від впровадження цих заходів, а також пояснення щодо управління зобов’язаннями загального фонду у попередньому та поточному бюджетних періодах.
5.15. У пункті 15 наводяться:
основні підходи до розрахунку власних надходжень бюджетних установ на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди;
основні підходи до розрахунку інших надходжень спеціального фонду, включаючи кошти, що залучаються для реалізації інвестиційних програм (проектів) та від повернення кредитів до бюджету;
нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими надано повноваження на отримання власних надходжень бюджетних установ та інших надходжень спеціального фонду, включаючи кошти, що залучаються для реалізації інвестиційних програм (проектів) та від повернення кредитів до бюджету, та визначено напрями їх використання;
пояснення джерел утворення надходжень спеціального фонду та основні напрями їх використання;
аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів спеціального фонду у попередньому бюджетному періоді, та очікувані результати у поточному бюджетному періоді;
показники, які характеризують обсяг видатків або надання кредитів спеціального фонду на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди (мережа, штати, контингенти, що обслуговуються спеціальними підрозділами бюджетних установ за рахунок власних надходжень тощо, - порівняно із звітом за попередній бюджетний період та планом на поточний бюджетний період).
5.16. Інформація, наведена у Формі 2025-2, використовується для формування паспорта бюджетної програми відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 року за № 1103/25880.
VІ. Порядок заповнення Форми 2025-3
6.1. Форма 2025-3 призначена для представлення та обґрунтування пропозицій щодо додаткових поточних та капітальних видатків та/або надання кредитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
Дана форма заповнюється лише після заповнення Форми 2025-1 і Форми 2025-2 у разі якщо витрати, які розраховані, виходячи з пріоритетності та обґрунтованості потреб, перевищують граничний обсяг та індикативні прогнозні показники.
6.2. Пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків та надання кредитів розглядаються фінансовим відділом в межах балансу бюджету селищної територіальної громади.
6.3. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника та код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
6.4. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця бюджетної програми, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
6.5. У пункті 3 зазначаються код програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, код бюджету.
6.6. У пункті 4 наводяться додаткові кошти на поточні та капітальні витрати та інформація про зміни результативних показників бюджетної програми у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах у разі передбачення додаткових коштів, а також можливі наслідки, у разі якщо додаткові кошти не будуть передбачені, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
Підпункти 1 та 2 пункту 4 заповнюються за кожною бюджетною програмою.
У першій таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються додаткові витрати на плановий бюджетний період (у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету).
Показники у графах 3, 4, 5 підпункту 1 пункту 4 повинні відповідати показникам у графах 5, 6, 7 пункту 3 Форми 2025-1 за відповідними бюджетними програмами.
У графі 7 першої таблиці підпункту 1 пункту 4 наводяться обґрунтування необхідності та розрахунки додаткових витрат на плановий бюджетний період, а також надається інформація про вжиті головним розпорядником заходи щодо економії бюджетних коштів.
У графах 2, 3, 4 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються найменування результативних показників бюджетної програми (показників затрат, продукту, ефективності та якості), їх одиниці виміру та відповідне джерело інформації, які мають відповідати графам 2, 3, 4 підпункту 1 пункту 8 Форми 2025-2.
У графі 5 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються результативні показники, які передбачається досягти у плановому бюджетному періоді в межах граничного обсягу.
У графі 6 другої таблиці підпункту 1 пункту 4 зазначаються зміни (збільшення/зменшення) зазначених результативних показників у разі передбачення додаткових коштів у плановому бюджетному періоді.
Також необхідно зазначити про наслідки, які можуть настати у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у плановому році, та альтернативні заходи, які доцільно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
У першій таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються додаткові витрати на наступні за плановим два бюджетні періоди (у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету):
у графах 3, 5 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються індикативні прогнозні показники, які повинні відповідати показникам у графах 8 та 9 пункту 3 Форми 2025-1 за відповідними бюджетними програмами;
у графах 4 і 6 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначається сума збільшення індикативних прогнозних показників;
у графі 7 першої таблиці підпункту 2 пункту 4 наводяться обґрунтування необхідності та розрахунки додаткових коштів загального фонду.
У графах 2, 3, 4 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються результативні показники (показників затрат, продукту, ефективності та якості), що характеризують виконання бюджетної програми у наступних за плановим двох бюджетних періодах, їх одиниці виміру та відповідне джерело інформації, які мають відповідати графам 2, 3, 4 підпункту 2 пункту 8 Форми 2025-2.
У графах 5 і 7 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються результативні показники, які передбачається досягти у наступних за плановим двох бюджетних періодах в межах індикативних прогнозних показників на відповідний бюджетний період.
У графах 6 і 8 другої таблиці підпункту 2 пункту 4 зазначаються зміни (збільшення/зменшення) зазначених результативних показників у разі виділення додаткових видатків у відповідних бюджетних періодах.
Також необхідно зазначити про наслідки, які можуть настати у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у плановому році, та альтернативні заходи, які доцільно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми.
В останньому рядку „ВСЬОГО” підпунктів 1 та 2 пункту 4 зазначається загальна сума додаткових коштів за всіма бюджетними програмами.
Начальник фінансового відділу
Смотрицької селищної ради Олег АТАМАНЧУК
до Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025-2027 роки до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
(пункт 1.3 розділу I)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 2025 - 2027 РОКИ загальний (Форма 2025-1)
до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
___Смотрицька селищна рада_______ |
_____________ |
____________ |
_____2253500000_____ (код бюджету) |
2. Мета діяльності головного розпорядника коштів місцевого бюджету.
_____________________________________________________________________________________
3. Цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів місцевого бюджету, і показники їх досягнення
Одиниця виміру |
2023 рік |
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Ціль державної політики 1 |
||||||
Ціль державної політики 2 |
||||||
4. Розподіл граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету загального фонду місцевого бюджету на 2025 - 2027 роки за бюджетними програмами:
5. Розподіл граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету спеціального фонду місцевого бюджету на 2025 - 2027 роки за бюджетними програмами:
Додаток 2
до Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025-2027 роки до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
(пункт 1.3 розділу I)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 2025 – 2027 РОКИ індивідуальний (Форма 2025-2)
до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
1. |
____ Смотрицька селищна рада _____ (найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
_______________________________ (код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
__________________ (код за ЄДРПОУ) |
||
2. |
________________________________________________________ (найменування відповідального виконавця) |
_______________________________ (код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
__________________ (код за ЄДРПОУ) |
||
3. |
______________ (код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
______________ (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
___________________________ (код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) |
______________________________ (найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету) |
____2253500000____ (код бюджету) |
4. Мета та завдання бюджетної програми на 2025 - 2027 роки:
1) мета бюджетної програми, строки її реалізації;
2) завдання бюджетної програми;
3) підстави реалізації бюджетної програми.
5. Надходження для виконання бюджетної програми:
1) надходження для виконання бюджетної програми у 2023 - 2025 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
||||||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
Надходження із загального фонду бюджету |
|
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
|
Власні надходження бюджетних установ (розписати за видами надходжень) |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Інші надходження спеціального фонду |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
Повернення кредитів до бюджету |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) надходження для виконання бюджетної програми у 2026 - 2027 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||||
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
Надходження із загального фонду бюджету |
|
x |
|
|
|
x |
|
|
|
Власні надходження бюджетних установ (розписати за видами надходжень) |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
Інші надходження (розписати за видами надходжень) |
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
Повернення кредитів до бюджету |
x |
|
|
|
x |
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. Витрати за кодами Економічної класифікації видатків / Класифікації кредитування бюджету:
1) видатки за кодами Економічної класифікації видатків бюджету у 2023 – 2025 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
|||||||||
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом |
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) надання кредитів за кодами Класифікації кредитування бюджету у 2023 – 2025 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
|||||||||||
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
Спеціаль-ний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (11 + 12) |
|
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3) видатки за кодами Економічної класифікації видатків бюджету у 2026 – 2027 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||||
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
4) надання кредитів за кодами Класифікації кредитування бюджету у 2026 – 2027 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
7. Витрати за напрямами використання бюджетних коштів:
1) витрати за напрямами використання бюджетних коштів у 2023 – 2025 роках:
(грн)
№ з/п |
Напрями використання бюджетних коштів |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
|||||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) витрати за напрямами використання бюджетних коштів у 2026 – 2027 роках:
(грн)
№ з/п |
Напрями використання бюджетних коштів |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||||
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (3 + 4) |
загальний |
спеціальний фонд |
у тому числі бюджет розвитку |
разом (7 + 8) |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
8. Результативні показники бюджетної програми:
1) результативні показники бюджетної програми у 2023 – 2025 роках:
(грн)
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (5 + 6) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (8 + 9) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (11 + 12) |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) результативні показники бюджетної програми у 2026 – 2027 роках:
(грн)
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||
загальний |
спеціальний |
разом (5 + 6) |
загальний |
спеціальний |
разом (8 + 9) |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Структура видатків на оплату праці:
(грн)
Найменування |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
|||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у тому числі оплата праці штатних одиниць за загальним фондом, що враховані також |
x |
|
x |
|
|
|
|
|
x |
|
10. Чисельність зайнятих у бюджетних установах:
№ з/п |
Категорії |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (план) |
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
|||||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
||||||
затвер-джено |
фактично зайняті |
затвер-джено |
фактично зайняті |
затвер-джено |
фактично зайняті |
затвер-джено |
фактично зайняті |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
з них: штатні одиниці |
x |
x |
|
|
x |
x |
|
|
x |
|
x |
|
x |
|
11. Місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми:
1) місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми у 2023 – 2025 роках:
(грн)
№ з/п |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Коли та яким документом затверджена |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (4 + 5) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (7 + 8) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (10 + 11) |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) місцеві/регіональні програми, які виконуються в межах бюджетної програми у 2026 – 2027 роках:
(грн)
№ з/п |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Коли та яким документом затверджена |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (4 + 5) |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом (7 + 8) |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
12. Об’єкти, які виконуються в межах бюджетної програми за рахунок коштів бюджету розвитку у 2023 – 2027 роках:
(грн)
Найменування об’єкта відповідно до проектно-кошторисної документації |
Строк реалізації об’єкта |
Загальна вартість об’єкта |
2023 рік (звіт) |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
|||||
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
спеціальний фонд (бюджет розвитку) |
рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, % |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13. Аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів загального фонду бюджету у 2023 році, очікувані результати у 2024 році, обґрунтування необхідності передбачення витрат на 2025 – 2027 роки.
14. Бюджетні зобов’язання у 2023 – 2025 роках:
1) кредиторська заборгованість місцевого бюджету у 2023 році:
(грн)
Код |
Найменування |
Затверджено з урахуванням змін |
Касові видатки/ надання кредитів |
Кредиторська заборгованість на початок минулого бюджетного періоду |
Кредиторська заборгованість на кінець минулого бюджетного періоду |
Зміна кредиторської заборгованості (6 – 5) |
Погашено кредиторську заборгованість за рахунок коштів |
Бюджетні зобов’язання (4 + 6) |
|
загального фонду |
спеціального |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
2) кредиторська заборгованість місцевого бюджету у 2024 – 2025 роках:
(грн)
Код |
Найменування |
2024 рік |
2025 рік |
||||||||
затверджені призначення |
кредиторська заборгованість на початок поточного бюджетного періоду |
планується погасити кредиторську заборгованість |
очікуваний |
граничний обсяг |
можлива кредиторська заборгованість на початок планового бюджетного періоду |
планується погасити кредиторську заборгованість |
очікуваний обсяг взяття поточних зобов’язань (8 – 10) |
||||
загального фонду |
спеціального фонду |
загального фонду |
спеціального фонду |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3) дебіторська заборгованість у 2023 – 2024 роках:
(грн)
Код Економічної класифікації видатків бюджету/ код Класифікації кредитування бюджету |
Найменування |
Затверджено з урахуванням змін |
Касові видатки/ надання кредитів |
Дебіторська заборгованість |
Дебіторська заборгованість |
Очікувана дебіторська заборгованість |
Причини виникнення заборгованості |
Вжиті заходи щодо погашення заборгованості |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
4) аналіз управління бюджетними зобов’язаннями та пропозиції щодо упорядкування бюджетних зобов’язань у 2025 році.
15. Підстави та обґрунтування видатків спеціального фонду на 205 рік та на 2026 – 2027 роки за рахунок надходжень до спеціального фонду, аналіз результатів, досягнутих внаслідок використання коштів спеціального фонду бюджету у 2023 році, та очікувані результати у 2024 році.
Керівник установи |
_______________________ (підпис) |
|
_________________________________________________ (прізвище та ініціали) |
Керівник фінансової служби |
_______________________ (підпис) |
|
_________________________________________________ (прізвище та ініціали) |
{Форма в редакції Наказу Міністерства фінансів № 617 від 17.07.2018; із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 743 від 05.09.2018, № 908 від 15.11.2018, № 336 від 07.08.2019}
до Інструкції з підготовки бюджетних запитів на 2025-2027 роки до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
(пункт 1.3 розділу I)
БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ
НА 2025 – 2027 РОКИ додатковий (Форма 2025 - 3)
до проєкту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
1. |
_____ Смотрицька селищна рада ____________ (найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
__________________________ (код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
__________ (код за ЄДРПОУ) |
||
2. |
_______________________________________________ (найменування відповідального виконавця) |
______________________ (код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер в системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету) |
_________ (код за ЄДРПОУ) |
||
3. |
__________ (код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
____________ (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету) |
______________ (код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) |
______________________ (найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету) |
__2253500000_ (код бюджету) |
4. Додаткові витрати місцевого бюджету:
1) додаткові витрати на 2025 рік за бюджетними програмами:
(грн)
Код Економічної класифікації видатків бюджету/ |
Найменування |
2023 рік |
2024 рік (затверджено) |
2025 рік (проект) |
Обґрунтування необхідності додаткових коштів на 2025 рік |
|
граничний |
необхідно додатково (+) |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Зміна результативних показників, які характеризують виконання бюджетної програми, у разі передбачення додаткових коштів
№ |
Найменування |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
2025 рік (проект) у межах |
2025 рік (проект) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Наслідки у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у 2025 році, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
|
2) додаткові витрати на 2025 – 2027 роки за бюджетними програмами:
(грн)
Код |
Найменування |
2025 рік (прогноз) |
2026 рік (прогноз) |
Обґрунтування необхідності |
||
індикативні прогнозні показники |
необхідно додатково (+) |
індикативні прогнозні показники |
необхідно додатково (+) |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Зміна результативних показників бюджетної програми у разі передбачення додаткових коштів:
№ з/п |
Найменування |
Одиниця |
Джерело інформації |
2025 рік (прогноз) у межах доведених індикативних прогнозних показників |
2025 рік (прогноз) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
2026 рік (прогноз) у межах доведених індикативних прогнозних показників |
2026 рік (прогноз) зміни у разі передбачення додаткових коштів |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Наслідки у разі, якщо додаткові кошти не будуть передбачені у 2025 – 2027 роках, та альтернативні заходи, яких необхідно вжити для забезпечення виконання бюджетної програми
УСЬОГО |
|
|
|
|
|
|
Керівник установи |
_____________________ |
|
_______________________________________________ |
Керівник фінансової служби |
_____________________ |
|
_______________________________________________ |
{Форма в редакції Наказу Міністерства фінансів № 617 від 17.07.2018; із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 743 від 05.09.2018, № 336 від 07.08.2019}