Проєкт рішення селищної ради №бн «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік (2253500000) код бюджету»

  • 52
Скликання: VIII
Сесія / комісія: 54
Тип документу: Проєкт рішення селищної ради
Дата: 09.12.2024
Автор: Бавровська Л.В.
Номер документу: бн
Назва документу: Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік (2253500000) код бюджету

 

   Фото без опису

СМОТРИЦЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

VIІI  скликання

ПРОЄКТ

  РІШЕННЯ

ПʼЯТДЕСЯТ  ЧЕТВЕРТОЇ  СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

00 грудня 2024 року Смотрич         № 0-54/2024

 

Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік

(2253500000)

код бюджету

 

Керуючись Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, відповідно до пункту 23 частини першої статті 26, статтей 59 та 61 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Смотрицька селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Визначити на 2025 рік:

доходи селищного бюджету у сумі 52 508 400 гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету - 52 248 200 гривень та спеціального фонду селищного бюджету - 260 200 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

видатки селищного бюджету у сумі 52 508 400 гривень, у тому числі видатки загального фонду селищного бюджету - 52 248 200 гривень та видатки спеціального фонду селищного бюджету - 260 200 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;

профіцит за загальним фондом селищного бюджету відсутній, дефіцит за спеціальним фондом селищного бюджету відсутній, згідно з додатком 2 до цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів селищного бюджету у розмірі 10 000 гривень за рахунок коштів залишку бюджету станом на 01 січня 2025 року, що становить 0,019 відсотка видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом;

резервний фонд селищного бюджету у розмірі 50 000 гривень, що становить 0,096 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів селищного бюджету на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.

3. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

4. Керуючись статтями 97, 101, 1032, 1033, 1036 Бюджетного кодексу України, у разі отримання з інших бюджетів та надання з селищного бюджету у міжсесійний період цільових субвенцій та дотацій розподіляти їх між головними розпорядниками коштів селищного бюджету, виходячи з фактичної потреби у коштах цільових субвенцій та дотацій, а також здійснювати перерозподіл видатків між головними розпорядниками селищного бюджету та бюджетними програмами (окремо за загальним та спеціальним фондами) згідно розпоряджень селищного голови за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку та подальшим затвердженням на сесії селищної ради.

5. На 2025 рік обсяги капітальних вкладень селищного бюджету у розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення не плануються.

6. Затвердити розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм на 2025 рік у сумі 7 136 125,0 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

7. Установити, що у загальному фонді селищного бюджету на 2025 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101 1032, 1033, 1036 Бюджетного кодексу України:

7.1. джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені статтею 72 Бюджетного кодексу України; 

7.2. джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені статтею 73 Бюджетного кодексу України. 

8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду селищного бюджету на 2025 рік:

8.1. у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України, з урахуванням доходів, визначених у частині 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, а також трансферти, визначені у статті 97 Бюджетного кодексу України;

8.2. у частині фінансування є надходження, визначені у частині 1 статті 71, у частині 2 статті 72 Бюджетного кодексу України.

8.3. у частині кредитування є надходження, визначені статтями 691, 71, 72, 74 Бюджетного кодексу України. 

9. Установити, що у 2025 році кошти, отримані до спеціального фонду місцевого бюджету згідно з статтею 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 70 Бюджетного кодексу України.

10. Визначити на 2025 рік (на період дії воєнного стану не застосовується) відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками селищного бюджету видатки загального фонду на:

- оплату праці працівників бюджетних установ (код 2110);

- нарахування на заробітну плату (код 2120);

- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 2220);

- забезпечення продуктами харчування (код 2230);

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 2270);

- соціальне забезпечення (код 2720);

- поточні трансферти місцевим бюджетам (код 2620).

11. Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надати повноваження Смотрицькій селищній раді в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів селищного бюджету на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду, а також шляхом придбання державних цінних паперів відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України.

12. Відповідно до вимог статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України у 2025 році надати повноваження фінансовому відділу Смотрицької селищної ради в особі начальника відділу, виступати одержувачем позик на покриття тимчасових касових розривів селищного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

13. Керуючись статтями 20, 28, 51, 77 Бюджетного кодексу України, зобов’язати головних розпорядників та розпорядників коштів місцевого бюджету:

13.1. забезпечити затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

13.2. забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами;

13.3. затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань; 

13.4. здійснювати управління бюджетними коштами у межах, встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

13.5. забезпечити доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства шляхом:

- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2025 року;

- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

13.6. забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань обґрунтованих лімітів споживання, затверджених у кошторисі.

14. Керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України, у процесі виконання селищного бюджету: 

14.1. За обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів дозволити фінансовому відділу Смотрицької селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисах у розрізі економічної класифікації видатків бюджету, а також у розрізі класифікації кредитування бюджету щодо надання кредитів; 

14.2. У разі необхідності фінансовим відділом Смотрицької селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів здійснюється перерозподіл видатків за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків, а також зміни розмірів та мети бюджетних призначень згідно розпоряджень селищного голови за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Смотрицької селищної ради та подальшим затвердженням на сесії. Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до селищного бюджету на 2025 рік. 

Забороняється без внесення змін до рішення сесії селищної ради про селищний бюджет збільшення/зменшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах бюджету на:

-розподіл вільного залишку бюджетних коштів на початок бюджетного року;

-збільшення дохідної частини селищного бюджету за рахунок перевиконання згідно із законодавством України; 

- передачу коштів із загального фонду до спеціального фонду селищного бюджету. 

15. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2025 року.

16. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

17. Забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.

18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Йосип БОМК). 




Селищний голова     Ігор ЯЛОХА




 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту рішення Смотрицької селищної ради 

від 00 грудня 2024 року № 0-54/2024 «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік»



 

І. Загальні положення

 

Проєкт селищного бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на наступний бюджетний період - 2025 рік сформований відповідно до вимог Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс), Закону України «Про правовий режим воєнного стану», проєкту Закону з урахуванням програмних документів стратегічного та макроекономічного спрямування, основними серед яких є: 

Бюджетна декларація на 2025–2027 роки, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 751 (далі – Бюджетна декларація); 

Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025–2027 роки, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 780; 

Стратегія реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1805-р; 

Національна стратегія доходів до 2030 року, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1218-р; 

План заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2024–2027 роки, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.03.2024 № 270-р;

План заходів з реалізації Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями на 2024–2028 роки, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2024 № 588-р.

Під час формування учасниками бюджетного процесу бюджетних запитів та проєкту селищного бюджету охоплено ключові програмні документи стратегічного значення у сфері регіонального та місцевого розвитку, зокрема: 

Державна стратегія регіонального розвитку на 2021–2027 роки (постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2024 № 940); 

регіональна стратегія розвитку Хмельницької області.

Структура доходів/надходжень, видатків/витрат та міжбюджетних трансфертів сформована з урахуванням положень Бюджетного та Податкового кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».

У процесі формування проєкту селищного бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік враховано, що: 

розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки залишаються на рівні грудня 2024 року і становить розмірі 8 000 грн та 3 195 грн відповідно; 

розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб залишається на рівні 2024 року; 

видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв запропоновано зберегти на рівні 2024 року; 

індексація грошових доходів має здійснюватися в межах фонду оплати праці; 

керівниками бюджетних установ під час складання бюджетних запитів забезпечено виконання вимог частини першої статті 51 Кодексу.

В умовах воєнного стану, з огляду на, зокрема, ті проблеми, які виникли у сфері міжбюджетних відносин (у частині визначення базової/реверсної дотацій) у попередніх бюджетних періодах і наявні в умовах сьогодення, постає потреба в диференційованому підході до здійснення горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій, зокрема у виокремленні певних особливостей, що прослідковуються у ключових параметрах, які є основоположними під час визначення у державному бюджеті місцевим бюджетам розрахункових показників базової/реверсної дотацій.

Негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації зазнали усі без виключення територіальні громади України.

Упродовж 2,5 року територіальні громади продовжують перебувати в різних соціально-економічних реаліях залежно, зокрема, й від географічного їх розташування; частина громад об’єктивно обмежена у своїх можливостях впливати на будь-які процеси соціального, економічного, демографічного та іншого, значущого для місцевого самоврядування, характеру; частина громад залишаються тимчасово окупованими.

За таких обставин, маючи правове регулювання, засноване на однакових підходах, зокрема щодо складу доходів загального фонду бюджетів територіальних громад, зберігаючи концептуальні аспекти самостійності, місцеві бюджети демонструють різні тенденції як у частині фінансового ресурсного забезпечення в цілому, так і у вихідних базових показниках доходів та видатків місцевих бюджетів, у тому числі за результатами виконання протягом поточного та попередніх звітних періодів.

Отже, розбіжності, що виникають у частині базових параметрів, які є основою горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування, зокрема в частині надходжень загальнодержавного податку – податку на доходи фізичних осіб, а також проблемні аспекти, пов’язані з чисельністю населення (відсутність реалістичних даних щодо кількості населення в розрізі територіальних громад станом на 01 січня поточного року та внутрішньо переміщених осіб), у підсумку призводять до викривлення системи міжбюджетного регулювання / міжбюджетних відносин у цілому, зокрема позбавляють можливості здійснення об’єктивного розрахунку міжбюджетних трансфертів (базової та реверсної дотацій).

У зв’язку з тим у 2025 році для бюджетів місцевого самоврядування, крім тимчасово окупованих територій, міжбюджетні відносини сформувалися з урахуванням таких особливостей: 

горизонтальне вирівнювання податкоспроможності (як виняток з положень пунктів 2 і 3 частини першої статті 98, пункту 2 частини першої статті 99 Кодексу), здійснено, зокрема з урахуванням очікуваних надходжень у 2024 році податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1 частини першої статті 64 Кодексу, з урахуванням вимог абзацу першого пункту 60 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу. 

Отже, горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів (базова дотація) на 2025 рік, розраховане за результатами надходження податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств за січень – серпень 2024 року, та очікується на уточнення його обсягів.

З метою підвищення якості надання освітніх послуг та ефективності використання коштів освітньої субвенції Мінфін запропонував МОН:

- розмежувати видатки освітньої субвенції для різних форм надання освіти: очної, дистанційної, екстернатної, сімейної, змішаної (поєднання очної і дистанційної), педагогічного патронажу, навчання із-за кордону; 

- здійснити обрахунок освітньої субвенції і припинити фінансування видатків освітньої субвенції з 01.09.2025 у школах з кількістю учнів менше 45, з 01.09.2026 – у школах з кількістю учнів менше 60; 

- здійснити перегляд показника «розрахункова наповнюваність класів» виключно на основі верифікованих даних контингенту учнів; 

- встановити мінімальну наповнюваність класів для учнів, які навчаються на дистанційній формі освіти та інше. 

Видатки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами для проведення психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять в інклюзивних класах (групах) закладів освіти залишаються на 2025 рік.

Під час складання проєкту селищного бюджету Смотрицької селищної територіальної громади керувалися: 

– наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами); 

– наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2015 № 648 «Про затвердження типових форм бюджетних запитів для формування місцевих бюджетів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.08.2015 за № 957/27402 (зі змінами); 

– наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» (зі змінами); 

– наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 «Про затвердження Типової форми рішення про місцевий бюджет», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.08.2018 за № 953/32405 (зі змінами); 

– іншими нормативно-правовими актами, які застосовуються під час складання проєкту місцевого бюджету.

При цьому враховано особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік, доведених листом Міністерства фінансів України від 30.08.2024 № 05110-08-6/25333, інших нормативно-правових актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, місцевих цільових програм, затверджених рішеннями сесій та виконавчого комітету Смотрицької селищної ради.

Показники бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік та розрахунки до нього розроблено згідно рішення Смотрицької селищної ради про встановлення на території громади місцевих податків і зборів та їх ставок, а також фактичне виконання дохідної частини бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за результатами 2022 – 2023 років (в співставних умовах), 10 місяців 2024 року та очікуваних надходжень 2024 року.

З метою посилення обороноздатності держави для відсічі збройної агресії рф та першочергового фінансування сектору безпеки та оборони податок на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, у 2025 році зараховуватиметься до державного бюджету.

В цілому, показник доходів місцевого бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік обраховано в сумі 57,26 млн. грн, у тому числі:

загальний фонд – 52,25 млн. грн

спеціальний фонд – 0,26 млн. гривень.

Видатки загального фонду селищного бюджету фінансуватимуться за рахунок:

  • власних доходів селищного бюджету, надходження яких у 2025 році прогнозуються в сумі 38 262,9 тис. гривень; 

 

Особливості складання розрахунків під час формування проекту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік 

 

  1. Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025-2027 роки: 

 

Показники

2025 рік

2026 рік

2027 рік

Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року), %

109,5

110,4

105,9

Індекс цін виробників промислової продукції (грудень до грудня попереднього року), %

111,1

112,4

107,8

 

  1. Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку та підвищення розмірів державних соціальних стандартів:

 

Показники

2025 рік

2026 рік

2027 рік

Розмір мінімальної заробітної плати, згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»:

                 з 1 січня, грн



 

8 000



 

8 000



 

8 000

Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

                  з 1 січня року (гривні)

 

3 195

 

3 195

 

3 195

 

  1. Розмір прожиткового мінімуму згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»:

 

Показники

2025 рік

2026 рік

2027 рік

З розрахунку на одну особу:

- з 1 січня, грн

 

2 920

 

2 920

 

2 920

для дітей віком до 6 років, грн

2 563

2 563

2 563

для дітей віком від 6 до 18 років, грн

3 196

3 196

3 196

для працездатних осіб, грн

3 028

3 028

3 028

Для осіб, які втратили працездатність, грн

2 361

2 361

2 361



 

ІІ. Соціально-економічний стан Смотрицької селищної  територіальної громади за січень-листопад 2024 року

 

У поточному році робота Смотрицької селищної ради зосереджувалася на виконанні заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію фінансових ресурсів, для комплексного розвитку громади, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації.

Територія Смотрицької селищної територіальної громади, згідно з адміністративно-територіальним устроєм України, входить до складу Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. 

До складу Смотрицької селищної  територіальної громади входять населені пункти: селище Смотрич, с. Михівка, с. Криничани, с. Ріпинці, с. Балин, с. Балинівка, с. Лисогірка, с. Рудка та с. Стара Гута.

Мінімальна відстань від населених пунктів до адміністративного центру складає 2 км, максимальна – 21 км. Площа громади складає 155,96 кв. км. Загальна кількість мешканців громади - 5861 осіб, у тому числі дітей: дошкільного віку - 216, шкільного віку – 518, чоловіків – 2900, жінок – 2961.

На території громади зареєстровано 52 юридичних осіб та 109 фізичних осіб-підприємців.

В промисловості найбільшу питому вагу займає добувна промисловість.

Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами є ПП «ВКП «Нігинсахкампром» та ТОВ «Кононівський елеватор».  

В галузевій структурі сільського

 господарства по всіх категоріях господарств рослинництво становить 82%, тваринництво – 18%.

Торгівельні послуги надають 26 функціонуючих торгових точок, у тому числі 20 магазинів, 6 закладів громадського харчування, крім того здійснюють діяльність 5 аптек. 

Територія  територіальної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.

На даний час населені пункти, які входять до складу громади забезпечуються сполученням з районним центром 3 автобусними маршрутами, у 2 населених пунктах громади відсутнє транспортне сполучення. 

Дорожні покриття доріг до населених пунктів з білощебеневих та чорного шосе (з деформацією та ямковістю).

За рахунок бюджету  громади на її території функціонують:

6 закладів охорони здоров'я, а саме: 3 фельдшерсько-акушерських пунктів, 2 амбулаторії та 1 станція постійного базування швидкої допомоги;

7 закладів освіти, а саме: 2 ліцеї, 2 гімназії, 2 дошкільних навчальних заклади та 1 заклад позашкільної освіти; 9 закладів культури.

В громаді функціонує місцева пожежна охорона.

У 2024 році продовжувалась робота по енергозбереженню. Зокрема, за кошти селищного бюджету проведено поточний ремонт вуличного освітлення з енергозберігаючими лампами. З метою економії використання газу закуплено новий газовий котел для Рудського ліцею, придбано енергозберігаючі панельні світильники для заміни освітлення у класах Смотрицької гімназії і т.п.

Всі населені пункти громади підключені до мережі Інтернет. Найпоширеніші типи підключень – оптоволоконний Інтернет.

 

ІІІ. ДОХОДИ СЕЛИЩНОГО БЮДЖЕТУ 

Доходи бюджету Смотрицької селищної територіальної громади по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2025 рік обраховані в сумі 38 497,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 38 262,9 тис. грн, по спеціальному фонду – 234,2 тис. гривень.

Прогнозні показники доходів загального фонду бюджету на 2025 рік, у порівнянні із очікуваними надходженнями у 2024 році, зменшено на 3 865,1 тис. грн або на 9,17% та становлять 38 262,9 тис. гривень.

 

Податок на доходи фізичних осіб

Основним платежем надходжень загального фонду бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 62,3% від прогнозного показника доходів загального фонду 2024 року.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України, зараховується до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки. Прогнозний показник ПДФО  розраховано в сумі 23 825,0 тис. гривень.

Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:

  • збереження єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб та відсотка зарахування податку до селищного бюджету (64%);
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • зарахування податку від доходів за паї до бюджету за місцем знаходження таких об’єктів оренди.
  • мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами.
  • податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців в 2025 році спрямований з місцевих бюджетів до спеціального фонду державного бюджету.

 

Розрахунок прогнозу надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, середньомісячної заробітної плати, а також бази та ставок оподаткування доходів фізичних осіб, передбачених нормами Податкового кодексу. 

Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по селищному бюджету на 2025 рік розраховані в сумі 23 825,0 тис. грн, що на 3 289,5 тис. грн менше очікуваних надходжень у 2024 році. 

 

Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік

тис. грн.

№ п/п

Показник

Надходження податку

1

Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2024 році (контингент)

 

27 114,5

2

Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5), в тому числі:

 

23 825,0

3

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

17 300,0

4

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата

6 170,0

5

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування

55,0

6

Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами

300,0

 

Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. Розрахунок здійснено з врахуванням фактичних надходжень ренти до селищного бюджету за 11 місяців 2024 року та відсотка відокремлення плати до бюджетів ОТГ – 37%: прогнозний показник на наступний рік становить 66,0 тис. гривень.

Розрахунок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім ренти за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) здійснено з врахуванням фактичних надходжень до селищного бюджету за 11 місяців 2024 року і становить 20,0 тис. гривень.  

Прогнозний показник рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення  становить 49,0 тис. гривень.

 

Акцизний податок розрахований в сумі 430,0 тис. грн, а саме: акциз з роздрібного продажу алкоголю та тютюну в сумі 210,0 тис. грн, частина акцизного податку з вироблених та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) – 220,0 тис. гривень. 

Планова сума надходжень розрахована, виходячи із середньомісячних надходжень 2024 року.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки запланований з урахуванням наступних умов: для юридичних осіб - мінімальна заробітна плата з 01.01.2025р.(8000,0 грн) та ставки, які діятимуть з 01.01.2025р.; для фізичних осіб податок нараховується за попередній рік, тобто врахована мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2024р (7100,0 грн.), та ставки, затверджені на 2024 рік.  Податок для фізичних осіб з об’єктів житлової нерухомості розрахований в сумі 120,0 тис. грн, з нежитлової – 160,0 тис. грн: при розрахунку врахований ріст мінімальної зарплати 2024 року до 2023 року. Для юридичних осіб заплановано 2,2 тис. грн податку з житлової нерухомості та 270,0 тис. грн – з нежитлової нерухомості: розмір ставок не змінювався, тому врахований лише ріст мінімальної зарплати 2025 року до 2024 року. 

Плати за землю заплановано в сумі 7 906,0 тис. гривень. Прогноз надходжень орендної плати за землю розраховано відповідно до діючих договорів оренди в межах та за межами населених пунктів та переплати орендної плати в сумі 116,4 тис. грн і становить 7 231,0 тис. гривень. Станом на 01.01.2025р. діє 78 договорів оренди, в тому числі 9 договорів – це оренда земельних ділянок в межах населених пунктів та 69 договори – оренда за межами населених пунктів (в т. ч. 55 договори – землі сільськогосподарського призначення, 10 – землі комерційного та іншого призначення). Земельний податок запланований на рівні очікуваних надходжень 2024 року у сумі 375,0 тис. грн - з юридичних осіб та 300,0 тис. грн - з громадян та приватних підприємців.  

Прогнозний показник єдиного податку становить 5 368,2 тис. грн і зменшився порівняно із очікуваними надходженнями 2024 року на 555,1 тис. грн, або на 9,4 відсотка. В розрахунок враховано переплату єдиного податку в сумі 971,6 тис. грн та податковий борг в сумі 54,1 тис. гривні. Платники - єдинщики юридичні особи (3 платники) прогнозовано сплатять 140,0 тис. гривень. План надходжень єдиного податку для фізичних осіб (129 платників) в сумі 1 928,2 тис. грн, розраховано окремо по групах з врахуванням збереження ставок та збільшенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 01.01.2025 року. По сільськогосподарських підприємствах, платниках 4 групи, прогноз надходжень становить 3 300,0 тис. гривень. 

Плата за надання адміністративних послуг

Розрахунок плати за надання інших адміністративних послуг на 2025 рік проведено із врахуванням динаміки надання адміністративних послуг в 2024 році, плати за 1 надану послугу.

Прогноз плати за надання інших адміністративних послуг на 2025 рік до бюджету розрахований в сумі 15,0 тис. гривень.

 

Адміністративні штрафи та інші санкції

Розрахунок адміністративних штрафів та інших санкцій на 2025 рік проведено із врахуванням динаміки сплати штрафів в 2024 році і прогнозовано до бюджету надійде в сумі 15,0 тис. гривень.

 

Орендна плата за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності

Надходження коштів від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, на 2025 рік до селищного бюджету визначено відповідно до діючих договорів оренди в сумі 16,5 тис. гривень. 

 

Міжбюджетні трансферти з державного та обласного бюджету заплановані в сумі 13 985,3 тис. грн, у т.ч.: 

базова дотація – 2 385,5 тис. гривень, 

освітня субвенція – 11 248,1 тис. гривень, 

дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 351,7 тис. гривень.

 

Доходи спеціального фонду

Прогнозний обсяг доходів спеціального фонду зведеного бюджету на 2024 рік становлять 260,2 тис. гривень.

Основним платежем спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ.

Власні надходження бюджетних установ

До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів. 

Прогнозна сума власних надходжень бюджетних установ на 2025 рік становить 234,2 тис. гривень.

В розрізі галузей прогнозна сума надходжень становить:

- Освіта - 227,2 тис. гривень;

- Культура - 7,0 тис. гривень;

Прогнозні надходження екологічного податку передбачені в сумі 26,0 тис. грн, виходячи з фактичних надходжень поточного року.

 

ІV. ВИДАТКИ СЕЛИЩНОГО БЮДЖЕТУ

Формування видаткової частини селищного бюджету на 2025 рік здійснювалось у відповідності до ст. 77 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік”. 

Видаткова частина сформована на основі поданих розпорядниками коштів селищного бюджету бюджетних запитів та забезпечує видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який на 1 січня 2025 року  становить 3 195 грн та розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2025 року в розмірі 8 000 гривень.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2024 рік (виходячи із споживання за 11 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.

Загальний обсяг видатків селищного бюджету на 2025 рік визначено у сумі 52 508,4 тис. грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 52 248,2 тис. грн та видатків спеціального фонду бюджету – 260,2 тис. грн, в тому числі плата за надання послуг бюджетними установами – 234,2 тис. гривень

Видатки загального фонду селищного бюджету фінансуватимуться за рахунок:

  • власних доходів селищного бюджету, надходження яких у 2025 році прогнозуються в сумі 38 262,9 тис. гривень; 
  • трансфертів з державного бюджету в сумі 13 985,3 тис. грн, з них:
  • освітня субвенція11 248,1 тис. гривень;
  • базова дотація 2 385,5 тис. гривень;
  • додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами Хмельницької області – 351,7 тис. гривень;

 

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ

До видатків на галузь «Державне управління» відноситься утримання апарату селищної ради, включаючи службу у справах дітей та фінансового відділу селищної ради.

Заплановано видатки по загальному фонду в сумі 13 483,0 тис. грн, що на 3,9% більше до уточненого плану на 2024 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями заплановано 11 774,0 тис. грн (або на 10 % більше за рахунок підвищення з 03.05.2024 року розміру посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату селищної ради відповідно до Постанови КМУ від 9 березня 2006 р. № 268 із змінами та доповненнями). На оплату енергоносіїв передбачається 1 050,0 тис. гривень.

Кількість посад по селищній раді за штатним розписом становить 42,5 штатних одиниць.

Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету і базової дотації з державного бюджету.

 

ОСВІТА

До видатків на галузь «Освіта» відноситься утримання 3 закладів дошкільної освіти, 4 закладів загальної середньої освіти та Дитячої музичної школи селищної ради.

По галузі «Освіта» видатки загального фонду бюджету на 2024 рік заплановані в сумі 28 610,36 тис. грн, що на 22,8% менше, ніж передбачено з урахуванням змін на 2024 рік (37 081,189 тис. грн), з них за рахунок: 

  • освітньої субвенції в сумі 11 248,1 тис. грн на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів ЗСО;
  • додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами області – 351,7 тис. гривень;
  • власних доходів селищного бюджету – 17 010,56 тис. гривень. 

Видатки загального фонду на заробітну плату з нарахуваннями становитимуть 23 181,4 тис. грн (або на 22,9 % менше), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3 607,0 тис. грн, на харчування – 700,0 тис. гривень. 30078,0

Видатки спеціального фонду заплановані в сумі 227,2 тис. гривень.

На дошкільну освіту заплановані видатки загального фонду в сумі 4 688,8 тис. грн, що на 8,4% більше, ніж уточнений план на 2024 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 3 416,75 тис. гривень. Оплата енергоносіїв – 1 030,0 тис. грн, видатки на харчування – 200,0 тис. грн, в тому числі для пільгових категорій (діти учасників АТО і російсько-української війни, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей та ін. харчуються безкоштовно). 

Вартість харчування одної дитини розраховано в сумі 35 грн, на умовах співфінансування 50% за рахунок місцевого бюджету та 50% за рахунок батьківської плати. Видатки спеціального фонду на харчування дітей складуть 46,0 тис. гривень.

На утримання закладів загальної середньої освіти заплановано 21 145,46 тис. грн видатків загального фонду, що на 30,1% менше, ніж уточнений план на 2024 рік (за рахунок зменшення освітньої субвенції на заробітну плату вчителям в результаті закриття в новому навчальному році Старогутянського ліцею). Зокрема, на оплату праці з нарахуваннями заплановано 17 148,5 тис. грн (або на 30,1 % менше), на оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 2 447,0 тис. грн (на 16,9 % менше). 

У складі даних видатків заплановані кошти на виплату: основної заробітної плати з врахуванням мінімальної заробітної плати на 2024 рік в розмірі – 8 000 грн та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі 3 195; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (надбавки за вислугу років, за престижність праці, за шкідливі умови праці, доплата до рівня мінімальної заробітної плати тощо). 

При цьому обрахований дефіцит по напрямку середньої загальної освіти орієнтовно в сумі 5 614,09 тис. грн за рахунок розрахованої освітньої субвенції з державного бюджету до 01.09.2025 року. 

На оплату за харчування учнів в селищному бюджеті передбачено 500,0 тис. грн, виходячи із середньої вартості обіду на 1 дитину в сумі 35 грн. Та поряд з цим, у 2025 році, як і в 2-му півріччі 2024 року, передбачається, що харчування учнів 1-4 класів здійснюватиметься за рахунок державного бюджету.

Видатки спеціального фонду на харчування учнів становитиме 156,0 тис. гривень.

На утримання КЗ «Дитяча музична школа» передбачені видатки загального фонду в сумі 2 776,15 тис. грн, що на 10,1 % більше, ніж уточнено на 2024 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 2 616,15 тис. гривень. Оплата енергоносіїв передбачена в сумі 130,0 тис. гривень.

За рахунок батьківської плати за навчання дітей у музичній школі заплановані видатки по спеціальному фонді в сумі 25,2 тис. гривень.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я 

Видатки на галузь «Охорона здоров’я» передбачаються на виконання заходів Програми розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік» у вигляді субсидій та поточних трансфертів підприємствам (установам, організаціям) – КЕКВ 2610.

Загальна сума видатків становитиме 1 000,0 тис. грн, що на 28,7 % менше уточнених призначень на 2024 рік. З них на оплату енергоносіїв КНП «Смотрицький ЦПМСД» заплановано 424,5 тис. грн, на оплату праці фельдшерам – 435,0 тис. грн (на рівні плану 2024 року). 

На забезпечення лiкарськими засобами пільгової категорії населення, забезпечення гігієнічними засобами при догляді за лежачими хворими та в інших випадках (памперсами), забезпечення іншими лікарськими засобами хворих та на інші заходи заплановано 140,5 тис. гривень. 

Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

По галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2025 рік передбачаються видатки по загальному фонду в загальній сумі 499,0 тис. грн, у тому числі на виконання заходів місцевих програм соціального захисту:

  • Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті – 10,0 тис. гривень;
  • Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки передбачено кошти в сумі 97,0 тис. гривень
  • Програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь у антитерористичній  операції, в російсько-українській війні та  членів їх  сімей на 2022-2024 роки, як інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення, передбачено видатки в сумі 380,0 тис. гривень

Решта необхідних коштів на ці програми, а також видатки, пов`язані з наданням підтримки внутрішньо перемішеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану згідно Програми забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік при потребі будуть передбачатися за рахунок вільних залишків та перевиконання доходів селищного бюджету протягом року. 

При цьому, утримання соціальних робітників, як і в 2024 році, здійснюватиметься з видатків субсидій та поточних трансфертів, що надаватимуться КП «Добробут».

 

КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО

По галузі «Культура і мистецтво» по загальному фонду в селищному бюджеті на 2025 рік передбачені видатки в сумі 2 011,34 тис. грн, що на 3,7 % менше, ніж на 2024 рік. 

На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 471,34 тис. гривень. На оплату комунальних послуг і енергоносіїв передбачено 530,0 тис. грн (або на 22,8 % більше).

Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень установ) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету. 

Зокрема, на забезпечення діяльності бібліотек передбачено видатки загального фонду в сумі 654,04 тис. грн, що на 3,0 % більше, ніж заплановано на 2024 рік. З них на оплату праці разом з нарахуваннями – 419,04 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 230,0 тис. гривень.

За рахунок надання платних послуг заплановано видатки по спеціальному фонду в сумі 2,0 тис. гривень.

На забезпечення діяльності будинків культури, клубів та iнших клубних закладів передбачено видатки загального фонду в сумі 1 357,3 тис. грн, що на 0,6 % більше, ніж на 2024 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 052,3 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 300,0 тис. гривень.

За рахунок надання платних послуг заплановані видатки по спеціальному фонду в сумі 5,0 тис. гривень.

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

По галузі «Фізична культура і спорт» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 125,4 тис. грн, що на 20,5 % менше ніж було заплановано на 2024 рік, у тому числі всі кошти будуть направлені на оплату праці разом з нарахуваннями інструктора зі спорту.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

По галузі «Житлово-комунальне господарство» в селищному бюджеті на 2025 рік по загальному фонду передбачено видатки в загальній сумі 4 647,12 тис. грн, або на 52,5 % менше плану з урахуванням змін на 2024 рік. 

До цієї галузі відносяться видатки селищного бюджету по діяльності, пов’язаній з експлуатацією об’єктів житлово-комунального господарства для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради по Програмі благоустрою населених пунктів Смотрицької об'єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки в сумі 3 000,0 тис. грн, що становить 39,5 % до уточненого плану на 2024 рік. 

А також сюди відносяться видатки на організацію благоустрою населених пунктів, на які передбачено по загальному фонду кошти в сумі 1 647,13 тис. грн, що на 25,1% менше, ніж заплановано на 2024 рік, у тому числі:

  • на оплату праці працівників по прибиранню територій - в сумі 847,13 тис. грн; 
  • на оплату електроенергії, використаної на вуличне освітлення населених пунктів громади – 800,0 тис. гривень.

Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень організацій) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету. 

 

ЕКОНОМІЧНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету по загальному фонду необхідний обсяг коштів буде заплановано за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом року. 

 

ІНША ДІЯЛЬНІСТЬ

До іншої діяльності по селищній територіальній громаді відноситься діяльність місцевої пожежної охорони і заходи та роботи з територіальної оборони.

На забезпечення місцевої пожежної охорони передбачено видатки в сумі 822,03 тис. грн, що на 4,1 % менше уточненого плану на 2024 рік. Це кошти на утримання пожежної команди в с. Балин. 

На заходи та роботи з територіальної оборони передбачено видатки загального фонду селищного бюджету в сумі 1 000,0 тис. грн, які в подальшому при потребі можуть перерозприділятися на спеціальний фонд або на субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, як це було протягом 2024 року. 

Фінансування заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення та з територіальної оборони будуть уточнені при розподілі вільних залишків протягом 2024 року.

 

СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД

Охорона та раціональне використання природних ресурсів 

В спеціальному фонді селищного бюджету на 2025 рік по охороні та раціональному використанні природних ресурсів передбачено видатки в сумі 26,0 тис. грн для придбання зелених насаджень за рахунок екологічного податку. 

Також передбачаються у 2025 році видатки із спеціального фонду по власних надходженнях бюджетних установ, що становитиме в загальному 234,2 тис. гривень. У тому числі по галузях:

- освіта – всього 227,2 тис. грн, з них за рахунок батьківської плати за: 

харчування дітей у закладах дошкільної освіти – 46 тис. гривень, 

харчування учнів у закладах загальної середньої освіти - в сумі 156,0 тис. гривень;

навчання у дитячій музичній школі – 25,2 тис. гривень;

- культура – всього 7,0 тис. грн, у т.ч. по бібліотеках – 5,0 тис. грн, по будинках культури та клубах – 2,0 тис. гривень.

 

ВИТРАТИ НА РЕАЛІЗАЦІЮ МІСЦЕВИХ ПРОГРАМ

Витрати місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм передбачено на загальну суму 7 136,13 тис. гривень. Зокрема на:

  • Програму розвитку та підтримки КНП «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік» передбачено 1 000,0 тис. гривень;
  • Програму благоустрою населених пунктів Смотрицької об'єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки передбачено видатки по загальному фонду на загальну суму 4 647,13 тис. грн, у тому числі: 

- для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради - 3 000,0 тис. гривень;

- на організацію благоустрою населених пунктів - 1 647,13 тис. гривень.

  • Програму соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки передбачено 97,0 тис. гривень.
  • Програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь у антитерористичній операції, в російсько-українській війні та членів їх сімей по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2025-2026 роки передбачено видатки в сумі 380,0 тис. гривень; 
  • Програму підтримки хворих нефрологічного профілю по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2025 рік – видатки в сумі 12,0 тис. гривень;
  • Програму підтримки Збройних Сил України Смотрицькою селищною територіальною громадою на 2025 рік - видатки в сумі 1 000,0 тис. гривень.

Видатки на заходи по громадському порядку та профілактиці правопорушень, з захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та іншого характеру по діючих програмах будуть передбачені за рахунок вільних залишків селищного бюджету та перевиконання доходів бюджету протягом 2025 року.

 

МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ

На 2025 рік з селищного бюджету передача інших субвенцій з місцевого бюджету як поточних трансфертів органам державного управління інших рівнів на певні заходи або на утримання об’єктів спільного користування не запланована в зв’язку із відсутністю таких запитів перед формуванням селищного бюджету. Обсяги необхідних коштів на ці напрямки при відповідних зверненнях буде передбачено за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом року. 

 

РЕЗЕРВНИЙ ФОНД

Резервний фонд селищного бюджету на 2024 рік заплановано в сумі 50,0 тис. грн для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету.

 

V. Інформація про хід виконання бюджету 

Смотрицької територіальної громади за 11 місяців 2024 року

За 11 місяців 2024 року виконання дохідної частини загального фонду бюджету Смотрицької СТГ за власними доходами забезпечено на 107,57 % відсотки: при планових призначеннях (враховуючи зміни) 37 785,6 тис. грн фактичні надходження склали 40 644,7 тис. грн. Темп росту надходжень до показника 2023 року склав 130,4 % або більше на 9 486,9 тис. гривень.

Надходження доходів за січень-листопад 2024 року

 
       

(тис.грн.)

Власні доходи

план на січень-листопад

факт за січень-листопад

+;-

%

ПДФО 64%

23 700,1

26 034,0

2 333,9

109,85

Плата за землю 

6 874,0

7 456,1

582,1

108,5

Єдиний податок

5 468,0

5 810,4

342,4

106,3

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів 

246,0

135,8

-110,2

55,22

Державне мито

0

0,4

0,4

0

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

488,2

518,0

29,8

106,1

Адміністративні штрафи

24,0

-14,0

-38,0

-58,3

Акцизний податок

720,0

426,2

-293,8

59,19

Плата за надання інших адміністративних послуг

13,8

11,2

-2,6

81,23

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом

15,1

14,6

-0,5

96,36

Інші надходження

236,4

245,3

8,9

103,78

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

0

3,9

3,9

0

Кошти від реалізації безхазяйного майна

0

1,8

1,8

0

РАЗОМ

37 785,6

40 644,7

2859,1

107,57

 

Найбільшу питому вагу в структурі доходів загального фонду бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за січень-листопад 2024 року займає податок на доходи фізичних осіб (64,1 %), якого надійшло                    26 034,0 тис. грн, що на 8 455,5 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року та на 2 333,9 тис. грн більше від уточнених планових призначень на відповідний період 2024 року. Основною причиною збільшення надходжень  є те, що від ТОВ «ЕНСЕЛКО АГРО» за даний період 2024 року надійшло ПДФО на 2 700,6 тис. грн більше порівняно з минулим періодом 2023 року, ФГ «БАРДА-2007» виплатила дивіденди за 2018 рік і відповідно сплатили ПДФО в сумі 645,1 тис. гривень а також ряд підприємств та приватних підприємців підняли розмір заробітної плати.

Єдиного податку надійшло 5 810,4 тис. грн, що на 342,4 тис. грн більше від уточнених планових  призначень на 2024 рік та на 816,8 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року. Причиною збільшення надходжень в поточному році є ряд підприємців єдиного податку платниками 3 групи оподаткування сплатили більше єдиного податку порівняно з минулим періодом. 

Плати за землю надійшло 7 456,1тис. грн, що на 582,1 тис. грн більше від призначень на 2024 рік та на 871,8 тис. грн більше до надходжень відповідного періоду минулого року. Причиною перевиконання те, що порівняно з минулим періодом та планом, це збільшення відсотка орендної плати по 10 договорах.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки надійшло 518,0 тис. грн, що на 29,8 тис. грн більше від призначень на 2024 рік та на 114,3 тис. грн більше до надходжень відповідного періоду минулого року.

Акцизного податку надійшло 426,2 тис. грн, або на 293,8 тис. грн менше до уточнених планових призначень. Причиною зменшення надходжень в поточному році є зменшення надходжень акцизу з продажу нафтопродуктів.

Отримані місцевими бюджетами доходи спрямовано на : 

- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;

- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.




Начальник фінансового відділу         Олег АТАМАНЧУК