Рішення селищної ради №15-54-2024 «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік»
Скликання: | VIII |
Сесія / комісія: | 54 |
Тип документу: | Рішення селищної ради |
Дата: | 18.12.2024 |
Автор: | Бавровська Л.В. |
Номер документу: | 15-54-2024 |
Назва документу: | Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік |
СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
VIІI скликання
РІШЕННЯ
ПʼЯТДЕСЯТ ЧЕТВЕРТОЇ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
18 грудня 2024 року Смотрич № 15-54/2024
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
(2253500000)
код бюджету
Керуючись Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, відповідно до пункту 23 частини першої статті 26, статтей 59 та 61 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Смотрицька селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Визначити на 2025 рік:
- доходи селищного бюджету у сумі 52 508 400 гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету - 52 248 200 гривень та спеціального фонду селищного бюджету - 260 200 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки селищного бюджету у сумі 52 508 400 гривень, у тому числі видатки загального фонду селищного бюджету - 52 248 200 гривень та видатки спеціального фонду селищного бюджету - 260 200 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
- профіцит за загальним фондом селищного бюджету відсутній, дефіцит за спеціальним фондом селищного бюджету відсутній, згідно з додатком 2 до цього рішення;
- оборотний залишок бюджетних коштів селищного бюджету у розмірі 10 000 гривень за рахунок коштів залишку бюджету станом на 01 січня 2025 року, що становить 0,019 відсотка видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом;
- резервний фонд селищного бюджету у розмірі 50 000 гривень, що становить 0,096 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів селищного бюджету на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
3. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.
Надати право селищному голові укладати договори/угоди про міжбюджетні трансферти між бюджетом Смотрицької селищної територіальної громади та бюджетами органів державного управління інших рівнів.
4. На 2025 рік обсяги капітальних вкладень селищного бюджету у розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення не плануються.
5. Затвердити розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм на 2025 рік у сумі 7 162 125,0 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді селищного бюджету на 2025 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101 1032, 1033, 1036 Бюджетного кодексу України:
6.1. джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені статтею 72 Бюджетного кодексу України;
6.2. джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені статтею 73 Бюджетного кодексу України.
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду селищного бюджету на 2025 рік:
7.1. у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України, з урахуванням доходів, визначених у частині 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, а також трансферти, визначені у статті 97 Бюджетного кодексу України;
7.2. у частині фінансування є надходження, визначені у частині 1 статті 71, у частині 2 статті 72 Бюджетного кодексу України.
7.3. у частині кредитування є надходження, визначені статтями 691, 71, 72, 74 Бюджетного кодексу України.
8. Установити, що у 2025 році кошти, отримані до спеціального фонду місцевого бюджету згідно з статтею 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 70 Бюджетного кодексу України.
9. Визначити на 2025 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками селищного бюджету видатки загального фонду на:
- оплату праці працівників бюджетних установ (код 2110);
- нарахування на заробітну плату (код 2120);
- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 2220);
- забезпечення продуктами харчування (код 2230);
- оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 2270);
- соціальне забезпечення (код 2720);
- поточні трансферти місцевим бюджетам (код 2620).
10. Відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надати повноваження Смотрицькій селищній раді в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів селищного бюджету на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду, а також шляхом придбання державних цінних паперів відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України.
11. Відповідно до вимог статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України у 2025 році надати повноваження фінансовому відділу Смотрицької селищної ради в особі начальника відділу, виступати одержувачем позик на покриття тимчасових касових розривів селищного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
12. Керуючись статтями 20, 28, 51, 77 Бюджетного кодексу України, зобов’язати головних розпорядників та розпорядників коштів місцевого бюджету:
12.1. На виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Правила складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання» (із змінами) забезпечити:
затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням,
внесення в установленому порядку змін до паспортів бюджетних програм протягом бюджетного періоду.
12.2. Забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
12.3. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
12.4. здійснювати управління бюджетними коштами у межах, встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.
12.5. Забезпечити доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства шляхом:
- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2025 року;
- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.
12.6. Забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань обґрунтованих лімітів споживання, затверджених у кошторисі.
13. Керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України, у процесі виконання селищного бюджету:
13.1. У міжсесійний період у разі отримання з інших бюджетів цільових субвенцій та дотацій фінансовому відділу Смотрицької селищної ради здійснювати розподіл їх між головними розпорядниками коштів селищного бюджету, виходячи з фактичної потреби у коштах цільових субвенцій та дотацій, а також у разі необхідності здійснювати перерозподіл видатків у межах загального обсягу бюджетних призначень головних розпорядників бюджетних коштів за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків згідно рішення виконавчого комітету селищної ради за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Смотрицької селищної ради та подальшим затвердженням на сесії селищної ради відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 “Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету” (зі змінами). Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до селищного бюджету на 2025 рік.
13.2. За обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів дозволити фінансовому відділу Смотрицької селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисах у розрізі економічної класифікації видатків бюджету, а також у розрізі класифікації кредитування бюджету щодо надання кредитів.
Забороняється без внесення змін до рішення сесії селищної ради про селищний бюджет збільшення/зменшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах бюджету на:
- розподіл вільного залишку бюджетних коштів на початок бюджетного року;
- збільшення дохідної частини селищного бюджету за рахунок перевиконання згідно із законодавством України;
- передачу коштів із загального фонду до спеціального фонду селищного бюджету.
14. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2025 року та діє до 31 грудня 2025 року.
15. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
16. Забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
17. Відповідальність за виконання рішення покласти на головних розпорядників бюджетних коштів бюджету Смотрицької селищної територіальної громади.
18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Смотрицької селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Йосип БОМК) та фінансовий відділ селищної ради (начальник відділу Олег АТАМАНЧУК).
Селищний голова Ігор ЯЛОХА
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до рішення Смотрицької селищної ради
від 18 грудня 2024 року № 15-54/2024 «Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік»
І. Загальні положення
Бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на наступний бюджетний період - 2025 рік сформований відповідно до вимог Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс), Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з урахуванням програмних документів стратегічного та макроекономічного спрямування, основними серед яких є:
Бюджетна декларація на 2025–2027 роки, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 751 (далі – Бюджетна декларація);
Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025–2027 роки, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 780;
Стратегія реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1805-р;
Національна стратегія доходів до 2030 року, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1218-р;
План заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2024–2027 роки, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.03.2024 № 270-р;
План заходів з реалізації Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями на 2024–2028 роки, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2024 № 588-р.
Під час формування учасниками бюджетного процесу бюджетних запитів та селищного бюджету охоплено ключові програмні документи стратегічного значення у сфері регіонального та місцевого розвитку, зокрема:
Державна стратегія регіонального розвитку на 2021–2027 роки (постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2024 № 940);
стратегія регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки.
Структура доходів/надходжень, видатків/витрат та міжбюджетних трансфертів сформована з урахуванням положень Бюджетного та Податкового кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
У процесі формування бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік враховано, що:
розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки залишаються на рівні грудня 2024 року і становить розмірі 8 000 грн та 3 195 грн відповідно;
розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб залишається на рівні 2024 року і становить 2 920 гривень;
видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв запропоновано зберегти на рівні 2024 року;
індексація грошових доходів має здійснюватися в межах фонду оплати праці;
керівниками бюджетних установ під час складання бюджетних запитів забезпечено виконання вимог частини першої статті 51 Кодексу.
В умовах воєнного стану, з огляду на, зокрема, ті проблеми, які виникли у сфері міжбюджетних відносин (у частині визначення базової/реверсної дотацій) у попередніх бюджетних періодах і наявні в умовах сьогодення, постає потреба в диференційованому підході до здійснення горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій, зокрема у виокремленні певних особливостей, що прослідковуються у ключових параметрах, які є основоположними під час визначення у державному бюджеті місцевим бюджетам розрахункових показників базової/реверсної дотацій.
Упродовж 2,5 року негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації зазнали усі без виключення територіальні громади України.
За таких обставин, маючи правове регулювання, засноване на однакових підходах, зокрема щодо складу доходів загального фонду бюджетів територіальних громад, зберігаючи концептуальні аспекти самостійності, місцеві бюджети демонструють різні тенденції як у частині фінансового ресурсного забезпечення в цілому, так і у вихідних базових показниках доходів та видатків місцевих бюджетів, у тому числі за результатами виконання протягом поточного та попередніх звітних періодів.
Отже, розбіжності, що виникають у частині базових параметрів, які є основою горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування, зокрема в частині надходжень загальнодержавного податку – податку на доходи фізичних осіб, а також проблемні аспекти, пов’язані з чисельністю населення (відсутність реалістичних даних щодо кількості населення в розрізі територіальних громад станом на 01 січня поточного року та внутрішньо переміщених осіб), у підсумку призводять до викривлення системи міжбюджетного регулювання / міжбюджетних відносин у цілому, зокрема позбавляють можливості здійснення об’єктивного розрахунку міжбюджетних трансфертів (базової та реверсної дотацій).
У зв’язку з тим у 2025 році для бюджетів місцевого самоврядування, крім тимчасово окупованих територій, міжбюджетні відносини сформувалися з урахуванням таких особливостей:
горизонтальне вирівнювання податкоспроможності (як виняток з положень пунктів 2 і 3 частини першої статті 98, пункту 2 частини першої статті 99 Кодексу), здійснено, зокрема з урахуванням очікуваних надходжень у 2024 році податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1 частини першої статті 64 Кодексу, з урахуванням вимог абзацу першого пункту 60 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу.
Отже, горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів (базова дотація) на 2025 рік, розраховане за результатами надходження податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств за січень – серпень 2024 року, та очікується на уточнення його обсягів.
З метою підвищення якості надання освітніх послуг та ефективності використання коштів освітньої субвенції Мінфін запропонував МОН:
- розмежувати видатки освітньої субвенції для різних форм надання освіти: очної, дистанційної, екстернатної, сімейної, змішаної (поєднання очної і дистанційної), педагогічного патронажу, навчання із-за кордону;
- здійснити обрахунок освітньої субвенції і припинити фінансування видатків освітньої субвенції з 01.09.2025 у школах з кількістю учнів менше 45, з 01.09.2026 – у школах з кількістю учнів менше 60;
- здійснити перегляд показника «розрахункова наповнюваність класів» виключно на основі верифікованих даних контингенту учнів;
- встановити мінімальну наповнюваність класів для учнів, які навчаються на дистанційній формі освіти та інше.
Видатки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами для проведення психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять в інклюзивних класах (групах) закладів освіти залишаються на 2025 рік, проте на момент затвердження бюджету ще не визначені.
Також до прийняття рішення розподіл субвенцій на забезпечення харчування учнів початкових класів ЗЗСО та на щомісячну доплату за особливі умови роботи педагогічним працівникам закладів ЗЗСО Кабінетом Міністрів України не здійснено, а тому бюджет громади на 2025 рік сформовано без показників цих субвенцій.
Під час складання бюджету Смотрицької селищної територіальної громади керувалися:
– наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами);
– наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2015 № 648 «Про затвердження типових форм бюджетних запитів для формування місцевих бюджетів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.08.2015 за № 957/27402 (зі змінами);
– наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» (зі змінами);
– наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 «Про затвердження Типової форми рішення про місцевий бюджет», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.08.2018 за № 953/32405 (зі змінами);
– іншими нормативно-правовими актами, які застосовуються під час складання проєкту місцевого бюджету.
При цьому враховано особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік, доведених листом Міністерства фінансів України від 30.08.2024 № 05110-08-6/25333, інших нормативно-правових актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, місцевих цільових програм, схвалених рішеннями виконавчого комітету та затверджених рішеннями сесій Смотрицької селищної ради.
Показники бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік та розрахунки до нього розроблено згідно рішення Смотрицької селищної ради про встановлення на території громади місцевих податків і зборів та їх ставок, а також фактичне виконання дохідної частини бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за результатами 2022 – 2023 років (в співставних умовах), 11 місяців 2024 року та очікуваних надходжень 2024 року.
З метою посилення обороноздатності держави для відсічі збройної агресії рф та першочергового фінансування сектору безпеки та оборони податок на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, у 2025 році зараховуватиметься до державного бюджету.
В цілому, показник доходів місцевого бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік обраховано в сумі 52,51 млн. грн, у тому числі:
загальний фонд – 52,25 млн. гривень;
спеціальний фонд – 0,26 млн. гривень.
Із доходів загального фонду:
- власних доходів прогнозується в сумі 38,26 млн. гривень;
- міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів в сумі 13,99 млн. гривень.
Бюджет є збалансованим за доходами та видатками (крім середньої загальної освіти за рахунок розрахованої освітньої субвенції). Бюджет підготовлений за пропозиціями головних розпорядників коштів бюджету, виходячи з наявного фінансового ресурсу громади.
Особливості складання розрахунків під час формування проекту бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік
- Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025-2027 роки:
|
|
|
|
|
|
|
|
- Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку та підвищення розмірів державних соціальних стандартів:
|
|
|
|
|
|
|
|
- Розмір прожиткового мінімуму згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ. Соціально-економічний стан Смотрицької селищної територіальної громади за січень-листопад 2024 року
У поточному році робота Смотрицької селищної ради зосереджувалася на виконанні заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію фінансових ресурсів, для комплексного розвитку громади, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації.
Територія Смотрицької селищної територіальної громади, згідно з адміністративно-територіальним устроєм України, входить до складу Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.
До складу Смотрицької селищної територіальної громади входять населені пункти: селище Смотрич, с. Михівка, с. Криничани, с. Ріпинці, с. Балин, с. Балинівка, с. Лисогірка, с. Рудка та с. Стара Гута.
Мінімальна відстань від населених пунктів до адміністративного центру складає 2 км, максимальна – 21 км. Площа громади складає 155,96 кв. км. Загальна кількість мешканців громади – 5 861 особа, у тому числі дітей: дошкільного віку - 216, шкільного віку – 518, чоловіків – 2 900, жінок – 2 961.
На території громади зареєстровано 52 юридичних особи та 109 фізичних осіб-підприємців.
В промисловості найбільшу питому вагу займає добувна промисловість.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами є ПП «ВКП «Нігинсахкампром» та ТОВ «Кононівський елеватор».
В галузевій структурі сільського господарства по всіх категоріях господарств рослинництво становить 82 %, тваринництво – 18 %.
Торгівельні послуги надають 26 функціонуючих торгових точок, у тому числі 20 магазинів, 6 закладів громадського харчування, крім того здійснюють діяльність 5 аптек.
Територія громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.
На даний час населені пункти, які входять до складу громади, забезпечуються сполученням з колишнім районним центром м. Дунаївці 4 автобусними маршрутами, з районним центром м. Кам’янець – Подільським - 3 автобусними маршрутами та 3 автобусними маршрутами з обласним центром м. Хмельницьким. У 2 населених пунктах громади відсутнє транспортне сполучення.
Дорожне покриття доріг до населених пунктів білощебеневе та чорне шосе (з деформацією та ямковістю).
За рахунок бюджету громади на її території функціонують:
6 закладів охорони здоров'я, а саме: 3 фельдшерсько-акушерських пункти, 2 амбулаторії та 1 станція постійного базування швидкої допомоги;
7 закладів освіти, а саме: 2 ліцеї, 2 гімназії, 2 дошкільних навчальних заклади та 1 заклад позашкільної освіти;
9 закладів культури (будинки культури, клуби та бібліотеки).
В громаді функціонує місцева пожежна охорона.
У 2024 році продовжувалась робота по енергозбереженню. Зокрема, за кошти селищного бюджету проведено поточний ремонт вуличного освітлення з енергозберігаючими лампами. З метою економії використання газу закуплено новий газовий котел для Рудського ліцею, придбано енергозберігаючі панельні світильники для заміни освітлення у класах Смотрицької гімназії і т.п.
Всі населені пункти громади підключені до мережі Інтернет. Найпоширеніші типи підключень – оптоволоконний Інтернет.
ІІІ. ДОХОДИ СЕЛИЩНОГО БЮДЖЕТУ
Доходи бюджету Смотрицької селищної територіальної громади по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2025 рік обраховані в сумі 38 523,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 38 262,9 тис. грн, по спеціальному фонду – 260,2 тис. гривень.
Прогнозні показники доходів загального фонду бюджету на 2025 рік, у порівнянні із очікуваними надходженнями у 2024 році, зменшено на 3 865,1 тис. грн або на 9,17% та становлять 38 262,9 тис. гривень.
Податок на доходи фізичних осіб
Основним платежем надходжень загального фонду бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 62,3% від прогнозного показника доходів загального фонду 2025 року.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України, зараховується до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки. Прогнозний показник ПДФО розраховано в сумі 23 825,0 тис. гривень.
Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:
- збереження єдиної ставки (18 %) оподаткування доходів фізичних осіб та відсотка зарахування податку до селищного бюджету (64 %);
- зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- зарахування податку від доходів за паї до бюджету за місцем знаходження таких об’єктів оренди.
- мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами.
- податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців в 2025 році спрямований з місцевих бюджетів до спеціального фонду державного бюджету.
Розрахунок прогнозу надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, середньомісячної заробітної плати, а також бази та ставок оподаткування доходів фізичних осіб, передбачених нормами Податкового кодексу.
Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по селищному бюджету на 2025 рік розраховані в сумі – 23 825,0 тис. грн, що на 3 289,5 тис. грн менше очікуваних надходжень у 2024 році.
Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік
тис. грн
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. Розрахунок здійснено з врахуванням фактичних надходжень ренти до селищного бюджету за 11 місяців 2024 року та відсотка відокремлення плати до бюджетів ОТГ – 37%: прогнозний показник на наступний рік становить 66,0 тис. гривень.
Розрахунок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім ренти за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) здійснено з врахуванням фактичних надходжень до селищного бюджету за 11 місяців 2024 року і становить 20,0 тис. гривень.
Прогнозний показник рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення становить 49,0 тис. гривень.
Акцизний податок розрахований в сумі 430,0 тис. грн, а саме: акциз з роздрібного продажу алкоголю та тютюну в сумі 210,0 тис. грн, частина акцизного податку з вироблених та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) – 220,0 тис. гривень.
Планова сума надходжень розрахована, виходячи із середньомісячних надходжень 2024 року.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки запланований з урахуванням наступних умов: для юридичних осіб - мінімальна заробітна плата з 01.01.2025 (8000,0 грн) та ставки, які діятимуть з 01.01.2025; для фізичних осіб податок нараховується за попередній рік, тобто врахована мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2024р (7100,0 грн.), та ставки, затверджені на 2024 рік. Податок для фізичних осіб з об’єктів житлової нерухомості розрахований в сумі 120,0 тис. грн, з нежитлової – 160,0 тис. грн: при розрахунку врахований ріст мінімальної зарплати 2024 року до 2023 року. Для юридичних осіб заплановано 2,2 тис. грн податку з житлової нерухомості та 270,0 тис. грн – з нежитлової нерухомості: розмір ставок не змінювався, тому врахований лише ріст мінімальної зарплати 2025 року до 2024 року.
Плати за землю заплановано в сумі 7 906,0 тис. грн. Прогноз надходжень орендної плати за землю розраховано відповідно до діючих договорів оренди в межах та за межами населених пунктів та переплати орендної плати в сумі 116,4 тис. грн і становить 7 231,0 тис. гривень. Станом на 01.01.2025р. діє 78 договорів оренди, в тому числі 9 договорів – це оренда земельних ділянок в межах населених пунктів та 69 договори – оренда за межами населених пунктів (в т. ч. 55 договори – землі сільськогосподарського призначення, 10 – землі комерційного та іншого призначення). Земельний податок запланований на рівні очікуваних надходжень 2024 року у сумі 375,0 тис. грн - з юридичних осіб та 300,0 тис. грн - з громадян та приватних підприємців.
Прогнозний показник єдиного податку становить 5 368,2 тис. грн і зменшився порівняно із очікуваними надходженнями 2024 року на 555,1 тис. грн, або на 9,4 відсотка. В розрахунок враховано переплату єдиного податку в сумі 971,6 тис. грн та податковий борг в сумі 54,1 тис. гривні. Платники - єдинщики юридичні особи (3 платники) прогнозовано сплатять 140,0 тис. гривень. План надходжень єдиного податку для фізичних осіб (129 платників) в сумі 1 928,2 тис. грн, розраховано окремо по групах з врахуванням збереження ставок та збільшенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 01.01.2025 року. По сільськогосподарських підприємствах, платниках 4 групи, прогноз надходжень становить 3 300,0 тис. гривень.
Плата за надання адміністративних послуг
Розрахунок плати за надання інших адміністративних послуг на 2025 рік проведено із врахуванням динаміки надання адміністративних послуг в 2024 році, плати за 1 надану послугу.
Прогноз плати за надання інших адміністративних послуг на 2025 рік до бюджету розрахований в сумі 15,0 тис. гривень.
Адміністративні штрафи та інші санкції
Розрахунок адміністративних штрафів та інших санкцій на 2025 рік проведено із врахуванням динаміки сплати штрафів в 2024 році і прогнозовано до бюджету надійде в сумі 15,0 тис. гривень.
Орендна плата за користування цілісним майновим комплексом
та іншим майном, що перебуває в комунальній власності
Надходження коштів від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, на 2025 рік до селищного бюджету визначено відповідно до діючих договорів оренди в сумі 16,5 тис. гривень.
Міжбюджетні трансферти з державного та обласного бюджету заплановані в сумі 13 985,3 тис. грн, у т.ч.:
базова дотація – 2 385,5 тис. гривень,
освітня субвенція – 11 248,1 тис. гривень,
дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 351,7 тис. гривень.
Доходи спеціального фонду
Прогнозний обсяг доходів спеціального фонду зведеного бюджету на 2025 рік становлять 260,2 тис. гривень.
Основним платежем спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ.
Власні надходження бюджетних установ
До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.
Прогнозна сума власних надходжень бюджетних установ на 2025 рік становить 234,2 тис. гривень.
В розрізі галузей прогнозна сума надходжень становить:
- Освіта - 227,2 тис. гривень;
- Культура - 7,0 тис. гривень;
Прогнозні надходження екологічного податку передбачені в сумі 26,0 тис. грн, виходячи з фактичних надходжень поточного року.
ІV. ВИДАТКИ СЕЛИЩНОГО БЮДЖЕТУ
Формування видаткової частини селищного бюджету на 2025 рік здійснювалось у відповідності до ст. 77 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік”.
Видаткова частина сформована на основі поданих розпорядниками коштів селищного бюджету бюджетних запитів та забезпечує видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який на 1 січня 2025 року становить 3 195 грн та розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2025 року в розмірі 8 000 гривень.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2024 рік (виходячи із споживання за 11 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.
Загальний обсяг видатків селищного бюджету на 2025 рік визначено у сумі 52 508,4 тис. грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 52 248,2 тис. грн та видатків спеціального фонду бюджету – 260,2 тис. грн, в тому числі плата за надання послуг бюджетними установами – 234,2 тис. гривень.
Видатки загального фонду селищного бюджету фінансуватимуться за рахунок:
- власних доходів селищного бюджету, надходження яких у 2025 році прогнозуються в сумі 38 262,9 тис. гривень;
- трансфертів з державного бюджету в сумі 13 985,3 тис. грн, з них:
- освітня субвенція– 11 248,1 тис. гривень;
- базова дотація – 2 385,5 тис. гривень;
- додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами Хмельницької області – 351,7 тис. гривень.
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ
До видатків на галузь «Державне управління» відноситься утримання апарату селищної ради, включаючи службу у справах дітей та фінансового відділу селищної ради.
Заплановано видатки по загальному фонду в сумі 13 483,0 тис. грн, що на 3,9% більше до уточненого плану на 2024 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями заплановано 11 774,0 тис. грн (або на 10 % більше за рахунок підвищення з 03.05.2024 року розміру посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату селищної ради відповідно до Постанови КМУ від 9 березня 2006 р. № 268 із змінами та доповненнями). На оплату енергоносіїв передбачається 1 050,0 тис. гривень.
Кількість посад по селищній раді за штатним розписом становить 42,5 штатних одиниць.
Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету і базової дотації з державного бюджету.
ОСВІТА
До видатків на галузь «Освіта» відноситься утримання 3 закладів дошкільної освіти, 4 закладів загальної середньої освіти та Дитячої музичної школи селищної ради.
По галузі «Освіта» видатки загального фонду бюджету на 2025 рік заплановані в сумі 28 610,36 тис. грн, що на 22,8% менше, ніж передбачено з урахуванням змін на 2024 рік (37 081,189 тис. грн), з них за рахунок:
- освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 11 248,1 тис. грн на оплату праці педагогічних працівників на січень-серпень 2025 року відповідно до розподілу цієї субвенції, визначеного постановою КМУ від 05 грудня 2024 року № 1394. Цією постановою зазначено, що сума нерозподіленого обсягу субвенції на вересень-грудень 2025 року буде доведена місцевим бюджетам після завершення Міністерством освіти і науки разом з Міністерством фінансів верифікації даних у програмно-апаратному комплексі “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” та аналізу ефективності розподілу освітньої субвенції з урахуванням уточненого контингенту учнів;
- додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами області – 351,7 тис. гривень;
- власних доходів селищного бюджету – 17 010,56 тис. гривень.
Видатки загального фонду на заробітну плату з нарахуваннями становитимуть 23 181,4 тис. грн (або на 22,9 % менше), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3 607,0 тис. грн, на харчування – 700,0 тис. гривень.
Видатки спеціального фонду заплановані в сумі 227,2 тис. гривень.
На дошкільну освіту заплановані видатки загального фонду в сумі 4 688,8 тис. грн, що на 8,4% більше, ніж уточнений план на 2024 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 3 416,75 тис. гривень. Оплата енергоносіїв – 1 030,0 тис. грн, видатки на харчування – 200,0 тис. грн, в тому числі для пільгових категорій (діти учасників АТО і російсько-української війни, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей та ін. харчуються безкоштовно).
Вартість харчування одної дитини розраховано в сумі 35 грн, на умовах співфінансування 50% за рахунок місцевого бюджету та 50% за рахунок батьківської плати. Видатки спеціального фонду на харчування дітей складуть 46,0 тис. гривень.
На утримання закладів загальної середньої освіти заплановано 21 145,46 тис. грн видатків загального фонду, що на 30,1% менше, ніж уточнений план на 2024 рік (за рахунок зменшення освітньої субвенції на заробітну плату вчителям в результаті закриття в новому навчальному році Старогутянського ліцею). Зокрема, на оплату праці з нарахуваннями заплановано 17 148,5 тис. грн (або на 30,1 % менше), на оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 2 447,0 тис. грн (на 16,9 % менше).
У складі даних видатків заплановані кошти на виплату: основної заробітної плати з врахуванням мінімальної заробітної плати на 2025 рік в розмірі – 8 000 грн та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі 3 195; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (надбавки за вислугу років, за престижність праці, за шкідливі умови праці, доплата до рівня мінімальної заробітної плати тощо).
При цьому обрахований дефіцит по напрямку середньої загальної освіти орієнтовно в сумі 5 614,09 тис. грн за рахунок розрахованої освітньої субвенції з державного бюджету до 01 вересня 2025 року.
На оплату за харчування учнів в селищному бюджеті передбачено 500,0 тис. грн, виходячи із середньої вартості обіду на 1 дитину в сумі 35 грн. Видатки спеціального фонду на харчування учнів становитимуть 156,0 тис. гривень.
Та поряд з цим, у 2025 році, як і в 2-му півріччі 2024 року, передбачається, що харчування учнів 1-4 класів здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету, сума якої ще не доведена.
Тому в бюджеті громади заплановано загальні видатки на забезпечення харчування, включаючи учнів 1-4 класів (до моменту розподілу субвенції з державного бюджету).
На утримання КЗ «Дитяча музична школа» передбачені видатки загального фонду в сумі 2 776,15 тис. грн, що на 10,1 % більше, ніж уточнено на 2024 рік. Із загального обсягу видатків зарплата з нарахуваннями становитиме 2 616,15 тис. гривень. Оплата енергоносіїв передбачена в сумі 130,0 тис. гривень.
За рахунок батьківської плати за навчання дітей у музичній школі заплановані видатки по спеціальному фонді в сумі 25,2 тис. гривень.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
Видатки на галузь «Охорона здоров’я» передбачаються на виконання заходів Програми розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік» у вигляді субсидій та поточних трансфертів підприємствам (установам, організаціям) – КЕКВ 2610.
Загальна сума видатків становитиме 1 000,0 тис. грн, що на 28,7 % менше уточнених призначень на 2024 рік. З них на оплату енергоносіїв КНП «Смотрицький ЦПМСД» заплановано 424,5 тис. грн, на оплату праці фельдшерам – 435,0 тис. грн (на рівні плану 2024 року).
На забезпечення лiкарськими засобами пільгової категорії населення, забезпечення гігієнічними засобами при догляді за лежачими хворими та в інших випадках (памперсами), забезпечення іншими лікарськими засобами хворих та на інші заходи заплановано 140,5 тис. гривень.
Фінансування видатків здійснюватиметься за рахунок власних доходів селищного бюджету.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
По галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2025 рік передбачаються видатки по загальному фонду в загальній сумі 499,0 тис. грн, у тому числі на виконання заходів місцевих програм соціального захисту:
- Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті – 10,0 тис. гривень;
- Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки передбачено кошти в сумі 97,0 тис. гривень
- Програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в російсько-українській війні, в антитерористичній операції на сході України, та членів їх сімей Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки, як інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення, передбачено видатки в сумі 380,0 тис. гривень.
Решта необхідних коштів на ці програми, а також видатки, пов`язані з наданням підтримки внутрішньо перемішеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану згідно Програми забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік при потребі будуть передбачатися за рахунок вільних залишків та перевиконання доходів селищного бюджету протягом року.
При цьому, утримання соціальних робітників, як і в 2024 році, здійснюватиметься з видатків субсидій та поточних трансфертів, що надаватимуться КП «Добробут».
КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО
По галузі «Культура і мистецтво» по загальному фонду в селищному бюджеті на 2025 рік передбачені видатки в сумі 2 011,34 тис. грн, що на 3,7 % менше, ніж на 2024 рік (було 2 088,89 тис. грн, включаючи інші заходи в галузі культури).
На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 471,34 тис. грн, на оплату комунальних послуг і енергоносіїв - 530,0 тис. грн (або на 22,8 % більше).
Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень установ) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету.
Зокрема, на забезпечення діяльності бібліотек передбачено видатки загального фонду в сумі 654,04 тис. грн, що на 3,0 % більше, ніж заплановано на 2024 рік. З них на оплату праці разом з нарахуваннями – 419,04 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 230,0 тис. гривень.
За рахунок надання платних послуг заплановано видатки по спеціальному фонду в сумі 2,0 тис. гривень.
На забезпечення діяльності будинків культури, клубів та iнших клубних закладів передбачено видатки загального фонду в сумі 1 357,3 тис. грн, що на 0,6 % більше, ніж на 2024 рік. На оплату праці разом з нарахуваннями передбачено 1 052,3 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 300,0 тис. гривень.
За рахунок надання платних послуг заплановані видатки по спеціальному фонду в сумі 5,0 тис. гривень.
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
По галузі «Фізична культура і спорт» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 125,4 тис. грн, що на 20,5 % менше ніж було заплановано на 2024 рік, у тому числі всі кошти будуть направлені на оплату праці разом з нарахуваннями інструктора зі спорту.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
По галузі «Житлово-комунальне господарство» в селищному бюджеті на 2025 рік по загальному фонду передбачено видатки в загальній сумі 4 647,12 тис. грн, або на 52,5 % менше плану з урахуванням змін на 2024 рік.
До цієї галузі відносяться видатки селищного бюджету по діяльності, пов’язаній з експлуатацією об’єктів житлово-комунального господарства для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради по Програмі благоустрою населених пунктів Смотрицької об'єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки в сумі 3 000,0 тис. грн, що становить 39,5 % до уточненого плану на 2024 рік.
А також сюди відносяться видатки на організацію благоустрою населених пунктів, на які передбачено по загальному фонду кошти в сумі 1 647,13 тис. грн, що на 25,1% менше, ніж заплановано на 2024 рік, у тому числі:
- на оплату праці працівників по прибиранню територій - в сумі 847,13 тис. грн;
- на оплату електроенергії, використаної на вуличне освітлення населених пунктів громади – 800,0 тис. гривень.
Фінансування видатків (без видатків, що здійснюються за рахунок власних надходжень організацій) буде проводитись за рахунок власних доходів селищного бюджету.
ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету по загальному фонду необхідний обсяг коштів буде передбачено за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом року.
ІНША ДІЯЛЬНІСТЬ
До іншої діяльності по селищній територіальній громаді відноситься діяльність місцевої пожежної охорони і заходи та роботи з територіальної оборони.
На забезпечення місцевої пожежної охорони передбачено видатки в сумі 822,03 тис. грн, що на 4,1 % менше уточненого плану на 2024 рік. Це кошти на утримання пожежної команди в с. Балин.
На заходи та роботи з територіальної оборони передбачено видатки загального фонду селищного бюджету в сумі 1 000,0 тис. грн, які в подальшому при потребі можуть перерозприділятися на спеціальний фонд або на субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, як це було протягом 2024 року.
Фінансування заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення та з територіальної оборони будуть уточнені при розподілі вільних залишків, що утворилися станом на 01.01.2025 протягом бюджетного 2025 року.
СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД
Охорона та раціональне використання природних ресурсів
В спеціальному фонді селищного бюджету на 2025 рік по охороні та раціональному використанні природних ресурсів передбачено видатки в сумі 26,0 тис. грн для придбання зелених насаджень за рахунок екологічного податку.
Також передбачаються у 2025 році видатки із спеціального фонду по власних надходженнях бюджетних установ, що становитиме в загальному 234,2 тис. гривень. У тому числі по галузях:
- освіта – всього 227,2 тис. грн, з них за рахунок батьківської плати за:
харчування дітей у закладах дошкільної освіти – 46 тис. гривень,
харчування учнів у закладах загальної середньої освіти - в сумі 156,0 тис. гривень;
навчання у дитячій музичній школі – 25,2 тис. гривень;
- культура – всього 7,0 тис. грн, у т.ч. по бібліотеках – 5,0 тис. грн, по будинках культури та клубах – 2,0 тис. гривень.
ВИТРАТИ НА РЕАЛІЗАЦІЮ МІСЦЕВИХ ПРОГРАМ
Витрати місцевого бюджету на реалізацію місцевих програм передбачено на загальну суму 7 162,13 тис. гривень. Зокрема на:
- Програму розвитку та підтримки КНП «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік» передбачено 1 000,0 тис. гривень;
- Програму благоустрою населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади на 2023-2025 роки передбачено видатки по загальному фонду на загальну суму 4 647,13 тис. грн, у тому числі:
- для надання фінансової підтримки КП «Добробут» Смотрицької селищної ради - 3 000,0 тис. гривень,
- на організацію благоустрою населених пунктів - 1 647,13 тис. гривень;
- Програму соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки передбачено 97,0 тис. гривень.
- Програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, в російсько-українській війні та членів їх сімей Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки передбачено видатки в сумі 380,0 тис. гривень;
- Програму підтримки хворих нефрологічного профілю по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2025 рік – видатки в сумі 12,0 тис. гривень;
- Програму підтримки Збройних Сил України Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік - видатки в сумі 1 000,0 тис. гривень.
- Програма охорони навколишнього природного середовища Смотрицької об’єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки - в сумі 26,0 тис. гривень.
Видатки на заходи по громадському порядку та профілактиці правопорушень, з захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та іншого характеру по діючих програмах будуть передбачені за рахунок вільних залишків селищного бюджету та перевиконання доходів бюджету протягом 2025 року.
МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ
На 2025 рік з селищного бюджету передача інших субвенцій з місцевого бюджету як поточних трансфертів органам державного управління інших рівнів на певні заходи або на утримання об’єктів спільного користування не запланована в зв’язку із відсутністю таких запитів перед формуванням селищного бюджету. Обсяги необхідних коштів на ці напрямки при відповідних зверненнях буде передбачено за рахунок перевиконання доходів селищного бюджету протягом року.
РЕЗЕРВНИЙ ФОНД
Резервний фонд селищного бюджету на 2025 рік заплановано в сумі 50,0 тис. грн для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету.
V. Інформація про хід виконання бюджету
Смотрицької територіальної громади за 11 місяців 2024 року
За 11 місяців 2024 року виконання дохідної частини загального фонду бюджету Смотрицької СТГ за власними доходами забезпечено на 107,57 % відсотки: при планових призначеннях (враховуючи зміни) 37 785,6 тис. грн фактичні надходження склали 40 644,7 тис. грн. Темп росту надходжень до показника 2023 року склав 130,4 % або більше на 9 486,9 тис. гривень.
|
||||||
|
||||||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
Найбільшу питому вагу в структурі доходів загального фонду бюджету Смотрицької селищної територіальної громади за січень-листопад 2024 року займає податок на доходи фізичних осіб (64,1 %), якого надійшло 26 034,0 тис. грн, що на 8 455,5 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року та на 2 333,9 тис. грн більше від уточнених планових призначень на відповідний період 2024 року. Основною причиною збільшення надходжень є те, що від ТОВ «ЕНСЕЛКО АГРО» за даний період 2024 року надійшло ПДФО на 2 700,6 тис. грн більше порівняно з минулим періодом 2023 року, ФГ «БАРДА-2007» виплатила дивіденди за 2018 рік і відповідно сплатили ПДФО в сумі 645,1 тис. гривень а також ряд підприємств та приватних підприємців підняли розмір заробітної плати.
Єдиного податку надійшло 5 810,4 тис. грн, що на 342,4 тис. грн більше від уточнених планових призначень на 2024 рік та на 816,8 тис. грн більше від надходжень відповідного періоду минулого року. Причиною збільшення надходжень в поточному році є ряд підприємців єдиного податку платниками 3 групи оподаткування сплатили більше єдиного податку порівняно з минулим періодом.
Плати за землю надійшло 7 456,1тис. грн, що на 582,1 тис. грн більше від призначень на 2024 рік та на 871,8 тис. грн більше до надходжень відповідного періоду минулого року. Причиною перевиконання те, що порівняно з минулим періодом та планом, це збільшення відсотка орендної плати по 10 договорах.
Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло 518,0 тис. грн, що на 29,8 тис. грн більше від призначень на 2024 рік та на 114,3 тис. грн більше до надходжень відповідного періоду минулого року.
Акцизного податку надійшло 426,2 тис. грн, або на 293,8 тис. грн менше до уточнених планових призначень. Причиною зменшення надходжень в поточному році є зменшення надходжень акцизу з продажу нафтопродуктів.
Отримані місцевими бюджетами доходи спрямовано на :
- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;
- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.
Начальник фінансового відділу Олег АТАМАНЧУК
Додаток 1 | |||||
до рішення сесії селищної ради | |||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||
Доходи місцевого бюджету на 2025 рік | |||||
2253500000 | |||||
(код бюджету) |
(грн) | ||||
Код |
Найменування згідно з Класифікацією доходів бюджету |
Усього |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд | |
усього |
у тому числі бюджет розвитку |
||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
10000000 | Податкові надходження | 38 242 400,00 | 38 216 400,00 | 26 000,00 | - |
11000000 | Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості | 23 825 000,00 | 23 825 000,00 | - | - |
11010000 | Податок та збір на доходи фізичних осіб | 23 825 000,00 | 23 825 000,00 | - | - |
11010100 | Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати | 17 300 000,00 | 17 300 000,00 | - | - |
11010400 | Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата | 6 170 000,00 | 6 170 000,00 | - | - |
11010500 | Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування | 55 000,00 | 55 000,00 | - | - |
11011300 | Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами | 300 000,00 | 300 000,00 | - | - |
13000000 | Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів | 135 000,00 | 135 000,00 | - | - |
13010000 | Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів | 86 000,00 | 86 000,00 | - | - |
13010100 | Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування | 66 000,00 | 66 000,00 | - | - |
13010200 | Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) | 20 000,00 | 20 000,00 | - | - |
13030000 | Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення | 49 000,00 | 49 000,00 | - | - |
13030100 | Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення | 49 000,00 | 49 000,00 | - | - |
14000000 | Внутрішні податки на товари та послуги | 430 000,00 | 430 000,00 | - | - |
14020000 | Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) | 30 000,00 | 30 000,00 | - | - |
14021900 | Пальне | 30 000,00 | 30 000,00 | - | - |
14030000 | Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) | 190 000,00 | 190 000,00 | - | - |
14031900 | Пальне | 190 000,00 | 190 000,00 | - | - |
14040000 | Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів | 210 000,00 | 210 000,00 | - | - |
14040100 | Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України | 90 000,00 | 90 000,00 | - | - |
14040200 | Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України) | 120 000,00 | 120 000,00 | - | - |
18000000 | Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України | 13 826 400,00 | 13 826 400,00 | - | - |
18010000 | Податок на майно | 8 458 200,00 | 8 458 200,00 | - | - |
18010100 | Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості | 2 200,00 | 2 200,00 | - | - |
18010200 | Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості | 120 000,00 | 120 000,00 | - | - |
18010300 | Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості | 160 000,00 | 160 000,00 | - | - |
18010400 | Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості | 270 000,00 | 270 000,00 | - | - |
18010500 | Земельний податок з юридичних осіб | 375 000,00 | 375 000,00 | - | - |
18010600 | Орендна плата з юридичних осіб | 4 505 000,00 | 4 505 000,00 | - | - |
18010700 | Земельний податок з фізичних осіб | 300 000,00 | 300 000,00 | - | - |
18010900 | Орендна плата з фізичних осіб | 2 726 000,00 | 2 726 000,00 | - | - |
18050000 | Єдиний податок | 5 368 200,00 | 5 368 200,00 | - | - |
18050300 | Єдиний податок з юридичних осіб | 140 000,00 | 140 000,00 | - | - |
18050400 | Єдиний податок з фізичних осіб | 1 928 200,00 | 1 928 200,00 | - | - |
18050500 | Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків | 3 300 000,00 | 3 300 000,00 | - | - |
19000000 | Інші податки та збори | 26 000,00 | - | 26 000,00 | - |
19010000 | Екологічний податок | 26 000,00 | - | 26 000,00 | - |
19010100 | Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) | 15 000,00 | - | 15 000,00 | - |
19010200 | Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти | 6 000,00 | - | 6 000,00 | - |
19010300 | Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини | 5 000,00 | - | 5 000,00 | - |
20000000 | Неподаткові надходження | 280 700,00 | 46 500,00 | 234 200,00 | - |
21000000 | Доходи від власності та підприємницької діяльності | 15 000,00 | 15 000,00 | - | - |
21080000 | Інші надходження | 15 000,00 | 15 000,00 | - | - |
21081100 | Адміністративні штрафи та інші санкції | 15 000,00 | 15 000,00 | - | - |
22000000 | Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності | 31 500,00 | 31 500,00 | - | - |
22010000 | Плата за надання адміністративних послуг | 15 000,00 | 15 000,00 | - | - |
22012500 | Плата за надання інших адміністративних послуг | 15 000,00 | 15 000,00 | - | - |
22080000 | Надходження від орендної плати за користування єдиним майновим комплексом та іншим державним майном | 16 500,00 | 16 500,00 | - | - |
22080400 | Надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності | 16 500,00 | 16 500,00 | - | - |
25000000 | Власні надходження бюджетних установ | 234 200,00 | - | 234 200,00 | - |
25010000 | Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством | 234 200,00 | - | 234 200,00 | - |
25010100 | Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю | 234 200,00 | - | 234 200,00 | - |
Усього доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) | 38 523 100,00 | 38 262 900,00 | 260 200,00 | - | |
40000000 | Офіційні трансферти | 13 985 300,00 | 13 985 300,00 | - | - |
41000000 | Від органів державного управління | 13 985 300,00 | 13 985 300,00 | - | - |
41020000 | Дотації з державного бюджету місцевим бюджетам | 2 385 500,00 | 2 385 500,00 | - | - |
41020100 | Базова дотація | 2 385 500,00 | 2 385 500,00 | - | - |
41030000 | Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам | 11 248 100,00 | 11 248 100,00 | - | - |
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам | 11 248 100,00 | 11 248 100,00 | - | - |
41040000 | Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам | 351 700,00 | 351 700,00 | - | - |
41040200 | Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету | 351 700,00 | 351 700,00 | - | - |
X | Разом доходів | 52 508 400,00 | 52 248 200,00 | 260 200,00 | - |
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||||
Секретар селищної ради |
Людмила БАВРОВСЬКА |
Додаток 2 | |||||
до рішення сесії селищної ради | |||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||
ФІНАНСУВАННЯ селищного бюджету на 2025 рік |
|||||
22535000000 | |||||
(код бюджету) | (грн) | ||||
Код |
Найменування згідно з Класифікацією фінансування бюджету |
Усього |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд | |
усього |
у тому числі бюджет розвитку |
||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Фінансування за типом кредитора | |||||
200000 | Внутрішнє фінансування | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
203000 | Інше внутрішнє фінансування | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
203410 | Одержано | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
203420 | Повернено | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
208000 | Фінансування за рахунок зміни залишків коштів бюджетів | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
208100 | На початок періоду | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
208200 | На кінець періоду | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
208400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
X | Загальне фінансування | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
Фінансування за типом боргового зобов’язання | |||||
600000 | Фінансування за активними операціями | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
602000 | Зміни обсягів бюджетних коштів | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
602100 | На початок періоду | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
602200 | На кінець періоду | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
602400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
603000 | Фінансування за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
603000 | Фінансування за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
X | Загальне фінансування | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||||
Секретар селищної ради | Людмила БАВРОВСЬКА |
Додаток 3 | |||||||||||||||
до рішення сесії селищної ради | |||||||||||||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||||||||||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||||||||||||
РОЗПОДІЛ | |||||||||||||||
видатків місцевого бюджету на 2025 рік | |||||||||||||||
2253500000 | |||||||||||||||
(код бюджету) | (грн.) | ||||||||||||||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету |
Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету |
Загальний фонд | Спеціальний фонд |
РАЗОМ |
|||||||||
усього |
видатки споживання |
з них |
видатки розвитку |
усього |
у тому числі бюджет розвитку |
видатки споживання |
з них |
видатки розвитку |
|||||||
оплата праці |
комунальні послуги та енергоносії |
оплата праці |
комунальні послуги та енергоносії |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
0100000 | Смотрицька селищна рада | 51 148 421,00 | 51 148 421,00 | 30 460 670,00 | 5 996 955,00 | - | 260 200,00 | - | 209 000,00 | - | - | 51 200,00 | 51 408 621,00 | ||
0110000 | Смотрицька селищна рада | 51 148 421,00 | 51 148 421,00 | 30 460 670,00 | 5 996 955,00 | - | 260 200,00 | - | 209 000,00 | - | - | 51 200,00 | 51 408 621,00 | ||
0110150 | 0150 | 0111 | Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад | 12 433 184,00 | 12 433 184,00 | 8 790 314,00 | 1 050 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | 12 433 184,00 |
0111010 | 1010 | 0910 | Надання дошкільної освіти | 4 688 754,00 | 4 688 754,00 | 2 800 618,00 | 1 030 000,00 | - | 46 000,00 | - | 46 000,00 | - | - | - | 4 734 754,00 |
0111021 | 1021 | 0921 | Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету | 9 897 355,00 | 9 897 355,00 | 4 836 400,00 | 2 446 955,00 | - | 156 000,00 | - | 156 000,00 | - | - | - | 10 053 355,00 |
0111031 | 1031 | 0921 | Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції | 11 248 100,00 | 11 248 100,00 | 9 220 200,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | 11 248 100,00 |
0111080 | 1080 | 0960 | Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами | 2 776 151,00 | 2 776 151,00 | 2 144 386,00 | 130 000,00 | - | 25 200,00 | - | - | - | - | 25 200,00 | 2 801 351,00 |
0112111 | 2111 | 0726 | Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | 1 000 000,00 | 1 000 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 000 000,00 |
0113035 | 3035 | 1070 | Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті | 10 000,00 | 10 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 000,00 |
0113242 | 3242 | 1090 | Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення | 489 000,00 | 489 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 489 000,00 |
0114030 | 4030 | 0824 | Забезпечення діяльності бібліотек | 654 041,00 | 654 041,00 | 343 476,00 | 230 000,00 | - | 2 000,00 | - | 2 000,00 | - | - | - | 656 041,00 |
0114060 | 4060 | 0828 | Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів | 1 357 296,00 | 1 357 296,00 | 862 538,00 | 300 000,00 | - | 5 000,00 | - | 5 000,00 | - | - | - | 1 362 296,00 |
0115062 | 5062 | 0810 | Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні | 125 383,00 | 125 383,00 | 102 773,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | 125 383,00 |
0116017 | 6017 | 0620 | Інша діяльність, пов`язана з експлуатацією об`єктів житлово-комунального господарства | 3 000 000,00 | 3 000 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 3 000 000,00 |
0116030 | 6030 | 0620 | Організація благоустрою населених пунктів | 1 647 125,00 | 1 647 125,00 | 694 365,00 | 800 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | 1 647 125,00 |
0118130 | 8130 | 0320 | Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони | 822 032,00 | 822 032,00 | 665 600,00 | 10 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | 822 032,00 |
0118240 | 8240 | 0380 | Заходи та роботи з територіальної оборони | 1 000 000,00 | 1 000 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 000 000,00 |
0118311 | 8311 | 0511 | Охорона та раціональне використання природних ресурсів | - | - | - | - | - | 26 000,00 | - | - | - | - | 26 000,00 | 26 000,00 |
3700000 | Фінансовий відділ Смотрицької селищної ради | 1 099 779,00 | 1 049 779,00 | 860 475,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 099 779,00 | ||
3710000 | Фінансовий відділ Смотрицької селищної ради | 1 099 779,00 | 1 049 779,00 | 860 475,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 099 779,00 | ||
3710160 | 0160 | 0111 | Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах | 1 049 779,00 | 1 049 779,00 | 860 475,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 049 779,00 |
3718710 | 8710 | 0133 | Резервний фонд місцевого бюджету | 50 000,00 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 50 000,00 |
X | X | X | УСЬОГО | 52 248 200,00 | 52 198 200,00 | 31 321 145,00 | 5 996 955,00 | - | 260 200,00 | - | 209 000,00 | - | - | 51 200,00 | 52 508 400,00 |
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||||||||||||||
Секретар селищної ради |
Людмила БАВРОВСЬКА |
Додаток 4 | |||||||||||||||
до рішення сесії селищної ради | |||||||||||||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||||||||||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||||||||||||
Кредитування селищного бюджету у 2025 році | |||||||||||||||
22535000000 | |||||||||||||||
код бюджету | (грн.) | ||||||||||||||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів |
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів |
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету |
Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів |
Надання кредитів | Повернення кредитів | Кредитування, усього | |||||||||
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом |
загальний фонд |
спеціальний фонд |
разом |
|||||||
усього | у тому числі бюджет розвитку | усього | у тому числі бюджет розвитку | усього | у тому числі бюджет розвитку | ||||||||||
УСЬОГО | 0 | 0 | 0 | ||||||||||||
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||||||||||||||
Секретар селищної ради |
Людмила БАВРОВСЬКА |
Додаток 5 | |||
до рішення сесії селищної ради | |||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||
Міжбюджетні трансферти на 2025 рік | |||
2253500000 | |||
(код бюджету) | |||
1. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів |
|||
(грн) | |||
Код Класифікації доходу бюджету/ Код бюджету | Найменування трансферту/ Найменування бюджету – надавача міжбюджетного трансферту | Усього | |
1 | 2 | 3 | |
І. Трансферти до загального фонду бюджету | |||
41020100 | Базова дотація | 2 385 500,00 | |
9900000000 | Державний бюджет | 2 385 500,00 | |
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам | 11 248 100,00 | |
9900000000 | Державний бюджет | 11 248 100,00 | |
41040200 | Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету | 351 700,00 | |
9900000000 | Державний бюджет | 351 700,00 | |
ІІ. Трансферти до спеціального фонду бюджету | |||
41020100 | Базова дотація | - | |
9900000000 | Державний бюджет | - | |
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам | - | |
9900000000 | Державний бюджет | - | |
41040200 | Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету | - | |
9900000000 | Державний бюджет | - | |
X |
УСЬОГО за розділом І та ІІ, у тому числі: |
13 985 300,00 | |
X | загальний фонд | 13 985 300,00 | |
X | спеціальний фонд | - | |
2. Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам |
|||
(грн) | |||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету/ Код бюджету | Код типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету | Найменування трансферту/ Найменування бюджету – отримувача міжбюджетного трансферту | Усього |
1 | 2 | 3 | 4 |
І. Трансферти із загального фонду бюджету | |||
ІІ. Трансферти із спеціального фонду бюджету | |||
X | X | УСЬОГО за розділом І та ІІ, у тому числі: | |
X | X | загальний фонд | |
X | X | спеціальний фонд | |
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||
Секретар селищної ради |
Людмила БАВРОВСЬКА |
Додаток 6 | |||||||||
до рішення сесії селищної ради | |||||||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||||||
Обсяги капітальних вкладень селищного бюджету в розрізі інвестиційних проектів у 2025 році | |||||||||
22535000000 | |||||||||
код бюджету | |||||||||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету | Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету | Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету | Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету | Найменування інвестиційного проекту | Загальний період реалізації проекту (рік початку і завершення) | Загальна вартість проекту, гривень | Обсяг капітальних вкладень селищного бюджету, всього, гривень | Обсяг капітальних вкладень селищного бюджету у 2025 році, гривень | Очікуваний рівень готовності проекту на кінець 2025 року, % |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
х | х | х | УСЬОГО | х | х | х | х |
Додаток 7 | |||||||||
до рішення сесії селищної ради | |||||||||
Про бюджет Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | |||||||||
від 18.12.2024 № 15-54/2024 | |||||||||
Розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у 2025 році | |||||||||
2253500000 | |||||||||
(код бюджету) | (грн.) | ||||||||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету |
Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету |
Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/ відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету |
Найменування місцевої/ регіональної програми |
Дата та номер документа, яким затверджено місцеву регіональну програму |
Усього |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд | |
усього | у тому числі бюджет розвитку | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
0100000 | Смотрицька селищна рада | 7 162 125,00 | 7 136 125,00 | 26 000,00 | - | ||||
0110000 | Смотрицька селищна рада | 7 162 125,00 | 7 136 125,00 | 26 000,00 | - | ||||
0112111 | 2111 | 0726 | Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | Програма розвитку та підтримки комунального некомерційного підприємства «Смотрицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Смотрицької селищної ради на 2025 рік | рішення сесії від 18.12.2024 № 11-54/2024 | 1 000 000,00 | 1 000 000,00 | - | - |
0113242 | 3242 | 1090 | Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення | Програма соціального захисту населення Смотрицької селищної ради на 2024-2026 роки | рішення сесії від 21.12.2023 № 5-40/2023, 31.01.2024 № 6-41/2024 | 97 000,00 | 97 000,00 | - | - |
0113242 | 3242 | 1090 | Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення | Програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь у антитерористичній операції, в російсько-українській війні та членів їх сімей Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки | рішення сесії від 18.12.2024 № 12-54/2024 | 380 000,00 | 380 000,00 | - | - |
0113242 | 3242 | 1090 | Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення | Програма підтримки хворих нефрологічного профілю по Смотрицькій селищній територіальній громаді на 2025 рік | рішення сесії від 18.12.2024 № 4-54/2024 | 12 000,00 | 12 000,00 | - | - |
0116017 | 6017 | 0620 | Інша діяльність, пов`язана з експлуатацією об`єктів житлово-комунального господарства | Програма благоустрою населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади на 2023-2025 роки | рішення сесії від 15.12.2022 № 5-30/2022 | 3 000 000,00 | 3 000 000,00 | - | - |
0116030 | 6030 | 0620 | Організація благоустрою населених пунктів | Програма благоустрою населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади на 2023-2025 роки | рішення сесії від 15.12.2022 № 5-30/2022 | 1 647 125,00 | 1 647 125,00 | - | - |
0118240 | 8240 | 0380 | Заходи та роботи з територіальної оборони | Програма підтримки Збройних Сил України Смотрицької селищної територіальної громади на 2025 рік | рішення сесії від 18.12.2024 № 5-54/2024 | 1 000 000,00 | 1 000 000,00 | - | - |
0118311 | 8311 | 0511 | Охорона та раціональне використання природних ресурсів | Програма охорони навколишнього природного середовища Смотрицької об’єднаної територіальної громади на 2023-2025 роки | рішення сесії від 15.12.2022 № 6-30/2022 | 26 000,00 | - | 26 000,00 | - |
X | X | X | УСЬОГО | X | X | 7 162 125,00 | 7 136 125,00 | 26 000,00 | - |
{ До рішення про місцевий бюджет № 15-54/2024 від 18.12.2024 р. } | |||||||||
Секретар селищної ради |
Людмила БАВРОВСЬКА |