Виконком рішення №37 «Про розгляд проєкту Програми зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки»
Тип документу: | Виконком рішення |
Дата: | 31.03.2025 |
Автор: | Бавровська Л.В. |
Номер документу: | 37 |
Назва документу: | Про розгляд проєкту Програми зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки |
СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
31 березня 2025 р. Смотрич № 37
Про розгляд проєкту Програми зайнятості
населення на території Смотрицької селищної
територіальної громади на 2025-2027 роки
Відповідно до підпункту 1 пункту «б» частини першої статті 34,статті 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні", статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», з метою об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність на території населених пунктів селищної територіальної громади в напрямку створення умов для підвищення зайнятості населення, стимулювання роботодавців у створенні нових робочих місць, збереження та розвиток трудового потенціалу Смотрицької селищної територіальної громади,виконавчий комітет селищної ради
ВИРІШИВ:
1.Погодити проєкт Програми зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки (додається).
2.Винести даний проєкт Програми зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки на розгляд чергової сесії селищної ради.
3. Контроль за виконання даного рішення залишаю за собою.
Селищний голова Ігор ЯЛОХА
ПОГОДЖЕНО
Рішенням виконавчого комітету
селищної ради
від 31.03.2025року №37
ПРОГРАМА
ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ СМОТРИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА 2025-2027 РОКИ
селище Смотрич
2025
ЗМІСТ ПРОГРАМИ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програма зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про зайнятість населення».
Програма розроблена на підставі показників економічного та соціального розвитку територіальної громади за 2024 рік, прогнозних критеріїв формування економічної ситуації у 2025-2027 роках, враховує динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці району та селищної територіальної громади, безумовно враховує нинішній воєнний стан в державі, результати моніторингу діяльності ринкоутворюючих підприємств і організацій щодо перспективності розвитку.
Програма зайнятості населення на 2025-2027 роки розроблена з урахуванням очікуваних тенденцій економічного і соціального розвитку, які впливають на формування ринку праці та його показники та вплив на соціально-економічні показники в селищній громаді збройної агресії рф проти нашої країни.
Програма являє собою узгоджений за ресурсами і термінами реалізації документ, який відповідає правовим, фінансовим, соціально-економічним, організаційно-господарським та іншим умовам життєдіяльності Смотрицької селищної територіальної громади.
Програма спрямована на виконання першочергових завдань щодо зайнятості населення, здійснення заходів щодо скорочення безробіття та соціального захисту населення на території громади. До складу Смотрицької селищної територіальної громади входить девять населених пунктів: селище Смотрич, села Михівка, Криничани, Ріпинці, Лисогірка, Рудка, Стара Гута, Балин, Балинівка.
Програма реалізується на засадах вільного партнерства за участю підприємств, організацій, установ громади.
ІІ. ПРОБЛЕМА НА РОЗВ`ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Найбільше потребують соціального захисту від безробіття громадяни, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, в першу чергу молоді особи, особливо випускники навчальних закладів; особи передпенсійного віку; інваліди, які не досягли пенсійного віку; особи, які звільнені з лав ЗС України після мобілізації.
Основними проблемами, що існують на місцевому ринку праці, є:
- певний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили;
- недостатні можливості підвищення кваліфікаційного рівня працівників;
- недостатній рівень працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці верств населення;
- «тіньова» зайнятість.
Пріоритетними напрямками Програми є:
- підвищення рівня життя населення в населених пунктах громади;
- зниження безробіття на селі;
- залучення інвестицій в розвиток населених пунктів та збільшення кількості робочих місць;
- збереження та розвиток трудового потенціалу,
- створення умов для забезпечення тимчасовою роботою незайнятих громадян, забезпечення зайнятості громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
- забезпечення благоустрою населених пунктів громади, ліквідація наслідків аварій на комунальних закладах та об’єктах інфраструктури громади.
Вжиття заходів щодо збереження трудового потенціалу громади, розвитку цивілізованого ринку праці, надання підтримки зайнятості неконкурентоспроможним на ринку праці верствам населення дадуть змогу забезпечити створення умов для повного здійснення громадянами прав на працю.
ІІІ МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Метою програми є:
1. Об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність на території населених пунктів селищної територіальної громади в напрямку створення умов для підвищення зайнятості населення, стимулювання роботодавців у створенні нових робочих місць, збереження та розвиток трудового потенціалу Смотрицької селищної територіальної громади.
2. Забезпечення належного визнання та популяризації, збільшення рівня обізнаності широкого загалу про переваги та потенціал соціального підприємництва, як важеля соціального розвитку та подолання бідності.
Забезпечення на підприємствах, в установах і організаціях Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру.
3. Здійснення заходів з метою недопущення використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та легалізації зайнятості населення.
Основні завдання Програми:
- оцінка стану ринку праці та прогнозних параметрів трудового потенціалу, обсягів зайнятості, трудової міграції, створення нових робочих місць та збереження існуючих;
- сприяння розвитку підприємництва та самозайнятості;
- подальший розвиток професійного навчання з урахуванням потреб ринку праці, в тому числі безпосередньо на робочому місці;
- забезпечення соціального захисту громадян від безробіття;
- детінізація ринку праці, легалізація неформальної зайнятості, реалізація заходів щодо легалізації заробітної плати та впровадження соціально відповідального бізнесу.
IV. НАПРЯМИ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Для досягнення мети Програми планується:
1) розширення сфери застосування праці та стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць;
2) участь селищної ради у можливих кредитних програмах державних та муніципальних фондів з метою надання пільгових кредитів населенню для придбання чи ремонту житла, за умови працевлаштування на території ради;
3) організація громадських та інших робіт тимчасового характеру для виконання робіт з благоустрою території чи забезпечення населення соціальними послугами;
4) проведення з метою заохочення роботодавців, які зберігають робочі місця та створюють нові, широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи про роботу підприємств, установ, організацій різних форм власності, та мають потребу у кваліфікованих працівниках визначених професій, про переваги працевлаштування на території ради;
5) проведення інформаційних заходів та висвітлення інформації про потреби ринку праці у певних галузях, з метою спонукання громадян до відкриття власного малого бізнесу;
6) співпраця з організаціями інвалідів та учасників бойових дій з метою інформаційної та консультативної допомоги у питанні працевлаштування інвалідів, учасників АТО та осіб, які брали участь в російсько-українській війні та які проживають на території Смотрицької селищної територіальної громади;
9) надання первинної правової допомоги мешканцям ради під час пошуку роботи, у випадках звільнення, про можливі соціальні гарантії та інші послуги відповідно до чинного законодавства;
10) проведення заходів, направлених на підняття інвестиційної привабливості території.
Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру
Відповідно до рішення виконавчого комітету Смотрицької селищної ради встановити:
1) перелік громадських та інших робіт тимчасового характеру, які можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття;
2) перелік видів громадських та інших робіт тимчасового характеру, які можуть фінансуватися пропорційними частинами за рахунок селищного бюджету, Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття (в частині організації таких робіт для безробітних) та коштів підприємств, установ, організацій, для яких ці роботи виконуються.
Виконавцем вказаних заходів є Смотрицька селищна рада, якій доручено укладання відповідних договорів на організацію та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру з особами, направленими Дунаєвецьким управлінням обласного центру зайнятості.
В ході реалізації Програми можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на її реалізацію, уточнення переліку заходів.
Оплата праці осіб, зайнятих на громадських та інших роботах тимчасового характеру, здійснюється за фактично виконану роботу за розцінками, тарифними ставками та посадовими окладами відповідно законодавства і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
V. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Під час формування бюджету Смотрицької селищної територіальної громади на відповідні роки передбачити кошти на реалізацію заходів Програми у межах фінансових можливостей.
Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (у межах фінансових можливостей).
Фінансування витрат, пов’язаних із наданням соціальних послуг та матеріального забезпечення незайнятому населенню, зареєстрованому у Дунаєвецькому управлінні Кам’янець-Подільської філії Хмельницького обласного центру зайнятості, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до законодавства про зайнятість населення та про страхування на випадок безробіття.
Витрати щодо створення робочих місць для інвалідів і професійного навчання інвалідів фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.
Фінансові розрахунки на виконання заходів цієї Програми можуть затверджуватися окремими додатками.
VІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Реалізація Програми зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки забезпечить підвищення рівня зайнятості населення громади, забезпечить соціальний захист безробітних, додаткові гарантії щодо працевлаштування громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту i не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема учасників АТО та осіб, які брали участь в російсько-українській війні, підвищенню якості життя, сприятиме позитивним змінам в усіх сферах життєдіяльності населення громади, досягненню громадою соціальної і певною мірою економічної самодостатності та стабільності, збалансованому розвитку населених пунктів Смотрицької селищної територіальної громади.
Також сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, створенню нових робочих місць. Забезпечить розвиток підприємництва та самозайнятості, детінізацію ринку праці, легалізацію зайнятості та заробітної плати, впровадження соціально відповідального бізнесу.
VІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ,
МЕХАНІЗМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
Програма виконується шляхом реалізації Заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення на території Смотрицької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки (додаються).
Забезпечення реалізації заходів і завдань Програми безпосередньо покладається на відповідальних виконавців, які контролюють їх виконання у встановлені терміни, організовують ефективну взаємодію органів державної виконавчої влади, самоврядування, громадських організацій, суб’єктів підприємницької діяльності тощо.
Основні заходи та завдання програми можуть коригуватися у період її дії (як правило – за підсумками року), з урахуванням змін соціально-економічної ситуації у країні та регіоні, шляхом прийняття відповідних рішень Смотрицької селищної ради.
Інформація про виконання Програми має постійно розглядатися на сесіях, нарадах, семінарах тощо, із залученням організацій роботодавців, профспілок.
Секретар виконавчого комітету Людмила БАВРОВСЬКА
Додаток
до Програми зайнятості населення
на території Смотрицької селищної територіальної
громади на 2025-2027 роки
ЗАХОДИ
щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення
на території Смотрицької селищної територіальної громади
на 2025-2027 роки
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Секретар виконавчого комітету Людмила БАВРОВСЬКА