Проєкт рішення селищної ради №бн «Про  затвердження Програми  фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації  бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки»

  • 4
Скликання: VIII
Сесія / комісія: 59
Тип документу: Проєкт рішення селищної ради
Дата: 23.04.2025
Автор: Бавровська Л.В.
Номер документу: бн
Назва документу: Про  затвердження Програми  фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації  бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки

 

Фото без опису

СМОТРИЦЬКА  СЕЛИЩНА РАДА

VIIІ  скликання

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

П’ЯТДЕСЯТ  ДЕВ’ЯТОЇ  ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ  РАДИ

 

  2025 р.                                                       Смотрич                   № 00-59/2025

 

Про  затвердження Програми  фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації  бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки

 

              Відповідно  статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з  метою покращення матеріально-технічного забезпечення, підвищення ефективності роботи Управління, поліпшення якості надання адміністративних та управлінських послуг,  оздоровлення відносин між органами влади та населенням, інститутами громадянського суспільства,  селищна  рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити  Програму фінансової  підтримки  територіальною  громадою забезпечення реалізації  бюджетної  політики  та  соціально-економічного  розвитку  у  Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки (додається).

2.Відділу фінансів  селищної ради передбачити кошти на виконання реалізації   Програми фінансової підтримки територіальною  громадою забезпечення реалізації  бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки   

3. Контроль за виконанням  даного  рішення   покласти  на постійну комісію  з  питань  планування, фінансів, бюджету  та  соціально-економічного розвитку (голова  комісії Йосип Бомк ) 



 

Селищний голова     Ігор ЯЛОХА



 

                                                                      

 

                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО  

                                                                                        рішенням   п’ятдесят дев’ятої 

                                                                                                позачергової    сесії селищної ради

VІІІ скликання

                          від 2025 р. №00-59/2025  

 

                                     

ПРОГРАМА

фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації

бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки

 






 

Селище Смотрич

2025рік

Паспорт програми

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської РДА Хмельницької області

 

2.

Розробник програми

Смотрицька  селищна  територіальна громада

3.

Відповідальний виконавець програми

Управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської РДА Хмельницької області

 

4.

Учасники програми

 

Смотрицька селищна  територіальна  громада

Управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської РДА Хмельницької області

 

5.

Термін реалізації  програми

 2025-2026

6.

Джерела фінансування

 Бюджет Смотрицької селищної  територіальної  громади

 

1. Загальні положення

 

    Програма фінансової  підтримки  територіальною громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки (далі – Програма) розроблена з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України,  Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади», постанов Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій», від 01.04.2022 № 397 “Про затвердження Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій” (зі змінами), від 29 грудня 2023 р.  № 1409 “Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році” та з врахуванням того, що фінансування видатків із загального фонду державного бюджету на утримання структурних підрозділів районної державної адміністрації не забезпечує в повному обсязі проведення видатків до потреби на виконання повноважень, визначених Законом України «Про місцеві державні адміністрації», Законом України «Про  державну  службу»,  Бюджетним кодексом України.

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

  Функції із складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету відповідно до законодавства України покладено на місцевий фінансовий орган. На районному рівні такі функції виконує структурний підрозділ Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації ( на період дії воєнного стану – районної військової адміністрації) – Управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації (далі - Управління).

          Крім реалізації бюджетної політики як основної функції, управління на території району забезпечує ще й реалізацію державної політики соціально-економічного розвитку, державної  регіональної політики, державної політики у сфері інвестиційної діяльності, державної політики  у сфері управління об’єктами державної власності, державної політики у сфері агропромислового розвитку та праці. І разом з цим, забезпечує взаємодію з органами місцевого  самоврядування по питаннях соціально-економічного розвитку, освіти, охорони здоров’я та бюджету, надає консультативну, теоретичну та практичну допомогу.

       Відповідно до п.1 пп.19 Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» в результаті адміністративно – територіальної реформи до складу укрупненого Кам’янець-Подільського району увійшли території Чемеровецького, Новоушицького, Дунаєвецького районів, а також місто Кам’янець-Подільський. В результаті чого кількість територіальних громад в районі збільшилася і становить на даний час 15 адміністративно-територіальних одиниць. Розширення меж району та збільшення територіальних громад у свою чергу значно збільшили  навантаження на працівників Управління. 

        Однак Управління, враховуючи воєнний стан, який на сьогодні діє на території України має певні труднощі у фінансовому забезпеченні за рахунок коштів державного бюджету. 

           З 1 січня 2024 року оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад. При цьому  заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, місячної або квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших доплат, передбачених законами України. Уряд декларує значне підвищення ролі посадового окладу у структурі оплати праці державного службовця.



 

           Зазначені зміни мали б сформувати більш справедливий підхід до оплати праці різних категорій посад державної служби із врахуванням таких факторів як фаховість, рівень покладеної відповідальності, результативність роботи та ступінь особистого внеску кожного працівника в загальний результат роботи. Проте, виходячи із постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р.  № 1409 “Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році”, сформувалась значна диспропорція в посадових окладах працівників територіальних органів виконавчої влади, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, та посадових окладах працівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, юрисдикція якої поширюється на територію району, зокрема і Управління.

           Разом з цим, впродовж останніх років взагалі відсутнє фінансування для утримання технічного персоналу, тоді як площа адміністративної будівлі (307,8 м.кв) та прилежної до неї території (1800 м.кв) вимагають до себе постійного догляду та підтримання належного їх стану.

Водночас поточні видатки, передбачені для Управління (КЕКВ 2210, 2240), становлять лише 1,4% до бюджетних призначень 2025 року та складають 27,0 тис. гривень, що є вкрай недостатньо для виконання функцій, покладених на Управління Зокрема, не забезпечено потреби у видатках для підтримки функціонування технічних засобів інформаційно-аналітичної системи, адміністрування програмного забезпечення, обслуговування газової мережі та ремонт газового обладнання, придбання канцелярських, господарських та паливно-мастильних матеріалів,  упорядкуваннях архівних документів, утримання в належному стані адміністративної будівлі Управління та прилежної до неї прибудинкової території  тощо.

           У зв’язку із завершенням процесу децентралізації Бюджетним кодексом України проведено чітке розмежування доходів і видатків між рівнями бюджетів. В результаті чого, власні доходи районного бюджету складають дуже мізерну частку. Так, за минулий 2024 рік усього за рік надійшло власних доходів до районного бюджету 12,1 тис.гривень (разові надходження, які не мають постійного характеру), на 2025 рік власні надходження взагалі не заплановані із-за відсутності джерел їх надходження, не очікуються такі надходження і у 2026 році. 

А тому, враховуючи відсутність фінансового ресурсу районного бюджету, для забезпечення належного функціонування Управління та з метою уникнення соціальної напруги серед працівників Управління, недопущення заборгованості з оплати праці та покращення його матеріально-технічної бази, зумовлена необхідність розробки, прийняття та виконання Програми фінансової підтримки територіальною  громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки.

 

 3. Мета Програми

Програма розроблена з метою забезпечення в умовах воєнного стану належного функціонування Управління, покращення матеріально-технічного забезпечення, підвищення ефективності роботи Управління, поліпшення якості надання адміністративних та управлінських послуг,  оздоровлення відносин між органами влади та населенням, інститутами громадянського суспільства.

4. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

              Основним завданням Програми є  забезпечення в умовах воєнного стану належного функціонування Управління, стимулювання активності його працівників на досягнення конкретних результатів, прийняття ефективних управлінських рішень та на оперативне розв’язання проблем. Зазначене можливе за наявності вмотивованого кваліфікованого кадрового потенціалу, здатного до генерування ідей, креативного мислення, постійного підвищення свого кваліфікаційного рівня та належного матеріально-технічного забезпечення. 

             Реалізація завдань Програми передбачає зміцнення матеріально-технічної бази та забезпечення достатнього обсягу видатків на оплату праці з нарахуваннями  працівникам  Управління  для здійснення ними покладених на них завдань і функцій. 

      У результаті виконання програми буде забезпечено:

- вирівнювання диспропорцій в посадових окладах працівників Управління, своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати, грошових компенсацій за невикористані відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших передбачених законодавством виплат працівникам;

  • сплата єдиного соціального внеску, нарахованого на виплати працівникам;
  • підвищення ефективності роботи працівників і зміцнення кадрового потенціалу;
  • утримання в належному стані адміністративної будівлі та прибудинкової території;
  • удосконалення системи управління в органах виконавчої влади;
  • належне виконання повноважень;
  • підвищення рівня та удосконалення технології обліку і обробки наявної інформації для якнайшвидшої підготовки та видачі відповідних юридичних, бухгалтерських та інших документів, які є компетенцією управління;
  • підвищення інформованості жителів району про соціально-економічний розвиток району, виконання бюджету, державних, регіональних та  місцевих програм тощо.

Напрями і заходи Програми наведено у додатку 1 до Програми.

           Ресурсне забезпечення  напрямів і заходів програми фінансової підтримки територіальною  громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки наведено у додатку 2 до Програми.

5. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів і джерел фінансування, строки  виконання Програми

 Фінансово-матеріальне забезпечення виконання поставлених завдань є однією із складових умов забезпечення здійснення конституційних повноважень органами державної влади, що спрямовані на надання якісних адміністративних послуг, створення зручних і сприятливих умов праці, а також отримання таких послуг громадянами та суб’єктами господарювання, яке може бути здійснене у співпраці з органами місцевого самоврядування.

Основними шляхами і засобами розв’язання проблем, визначених Програмою, є необхідність вирівнювання диспропорцій посадових окладів працівників, шляхом збільшення розміру заробітної плати відповідно до вкладу кожного працівника та видатків на покращення матеріально-технічної бази Управління.

  Реалізацію Програми планується здійснити за рахунок коштів бюджету територіальної громади шляхом надання субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.

Обсяг  загальної  потреби фінансового ресурсу на заходи Програми  визначений з урахуванням  потреб  Управління. 

       Термін дії Програми: 2025-2026 роки.

6. Координація та контроль за виконанням Програми

 

Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації безпосередніми виконавцями її заходів і завдань.

Координацію та контроль за ходом виконання заходів, передбачених Програмою, здійснюють Управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території Кам’янець-Подільської РДА Хмельницької області та Смотрицька селищна територіальна громада.







 

Селищний голова                                                   Ігор  ЯЛОХА



 

Додаток 1

 

НАПРЯМИ І ЗАХОДИ

Програми фінансової підтримки територіальною  громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки

 

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Зміст заходів Програми з виконання завдання

Відповідальні за виконання

Строк вико-нання

Очікуваний результат від виконання заходу

1.Зміцнення матеріально-технічної бази, вдосконалення робочого процесу

Видатки споживання та видатки розвитку необхідні для належної організації роботи та виконання завдань працівниками Управління

УЗВ з ОМС, фінансів та соц-ЕР території Кам’янець-Подільської РДА 

2025-2026

Підвищення ефективності та результативності діяльності Управління

2.Забезпечення видатків  на оплату праці працівникам Управління, як органу  виконавчої влади

Видатки на оплату праці працівників 

УЗВ з ОМС, фінансів та соц-ЕР території Кам’янець-Подільської РДА

2025-2026

Заохочення  працівників до  якісного виконання  завдань  і  рішень, впровадження реформ, забезпечення  дотримання норм законодавства про працю

                                                              

 

Додаток 2

 

Ресурсне забезпечення  напрямів і заходів програми

фінансової підтримки територіальною громадою забезпечення реалізації бюджетної політики та соціально-економічного розвитку

у Кам’янець-Подільському районі на 2025-2026 роки

з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Виконавці завдань

Очікуваний обсяг видатків, тис.грн

Джерела фінансування

2025 рік

2026 рік

Разом

1.

Забезпечення зміцнення матеріально-технічної бази, вдосконалення робочого процесу

УЗВ з ОМС, фінансів та соц-ЕР території Кам’янець-Подільської РДА

10,0

10,0

20,0

бюджет ТГ

2.

Забезпечення видатків  на оплату праці працівникам Управління, як органу  виконавчої влади

УЗВ з ОМС, фінансів та соц-ЕР території Кам’янець-Подільської РДА

40,0

40,0

80,0

бюджет ТГ

 

Усього видатків на виконання програми

50,0

50,0

100,0