Підстави для придбання – Насоси

  • 159

Фото без опису

 

Підстави для придбання:

«Код згідно Дк 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» -42120000-6 – Насоси та компресори» (насоси), для проведення опалювального сезону в навчальних закладах Смотрицької селищної ради (за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника 42120000-6 – Насоси та компресори)

Розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі: 90 690,00 гривень, без ПДВ. Очікувана вартість обрахована відповідно до середньоринкового рівня цін, визначеного шляхом пошуку відповідних товарів в мережі Інтернет.

Відповідно до п. п. 1, 3 загальних положень Особливостей ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі — закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до п.п. 1, 3 загальних положень Особливостей ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі — закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до пункту 11 Особливостей для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).

Відповідно до пункту 15 Особливостей, якщо у замовника виникла додаткова потреба (яку замовник не міг передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом закупівлі) у здійсненні закупівлі за предметом закупівлі, закупівля за яким ним уже була здійснена у поточному році, очікувана вартість такого предмета закупівлі не додається до очікуваної вартості тотожного предмета закупівлі (тотожних предметів закупівель), закупівля яких була здійснена; замовник обирає вид закупівлі такого предмета закупівлі з урахуванням вартісних меж, визначених цими особливостями. Закупівля є саме додатковою та непередбачуваною потребою, оскільки відповідно до рішення тридцять сьомої (позачергової) сесії Смотрицької селищної ради «Про внесення змін до селищного бюджету на 2023рік. №1-37/2023 від 12.10.2023 року було додатково виділено кошти та збільшено обсяг видатків спеціального фонду селищного бюджету  по закладах загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету на придбання обладнання і предметів довгострокового користування- придбання циркуляційних насосів для Старогутянської і Рудської гімназії на загальну суму 100 000,00 грн Таким чином, є необхідність у прийнятті рішення щодо здійснення Закупівлі.

Таким чином, враховуючи пункт 15 та пункт 11 Особливостей, вартісні межі, передбачені Особливостями для даної Закупівлі, є необхідність у прийнятті рішення щодо здійснення Закупівлі шляхом оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Підстави для придбання: «Код згідно Дк 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» -42120000-6 – Насоси та компресори» (насоси), для проведення опалювального сезону в навчальних закладах Смотрицької селищної ради (за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника 42120000-6 – Насоси та компресори) та виділення коштів з бюджету селищної ради передбачено згідно клопотання начальника відділу освіти Смотрицької селищної ради.

Необхідність проведення закупівлі зумовлена:

  • Забезпечення комфортних умов для навчання: Насоси є необхідними для ефективної роботи системи опалення в навчальних закладах, забезпечуючи стабільну температуру в класних кімнатах та інших приміщеннях. Це важливо для комфортного навчання учнів і підвищення їх академічної успішності.
  • Забезпечення здоров'я та безпеки учнів: Відповідне опалення допомагає уникнути переохолодження учнів та вчителів, що сприяє загальному здоров'ю та підвищує їхню продуктивність. Забезпечення опалення також допомагає у попередженні застуд та інших захворювань в холодний період року.
  • Збереження навчального часу: Наявність належної системи опалення допомагає уникнути скасування навчальних занять через погані погодні умови. Відновлення в навчанні після перерв викликаних недостатнім опаленням може призвести до втрати часу та недосяжності навчальних цілей.
  • Зменшення енергоспоживання та економія бюджету: Сучасні насоси для систем опалення можуть бути більш енергоефективними, що допомагає зменшити витрати на опалення та економити бюджет навчальних закладів у довгостроковій перспективі.

 

Зазначені аргументи обґрунтовують необхідність придбання насосів для забезпечення ефективної та безперебійної роботи систем опалення в навчальних закладах Смотрицької селищної ради.