Кам’янець-Подільська окружна прокуратура через суд вимагає повернути державі земельні ділянки історико-культурного призначення

На території Кам’янець-Подільського району розташована пам’ятка археології місцевого значення – Двошарове городище.

Цей об’єкт культурної спадщини і земля, на якій він знаходиться, є власністю держави.

Водночас прокуратурою встановлено, що у 2020 році частину земельної ділянки під пам’яткою передано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства.

Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження археологічної спадщини України.

З метою недопущення знищення культурної спадщини прокуратура пред’явила до суду позови про зобов’язання повернути землю історико-культурного призначення законному власникові.

На даний час судовий розгляд триває.