Друге засідання Робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади на період до 2027 року

Друге засідання Робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку

Смотрицької селищної територіальної громади на період до 2027 року

01 липня 2024 року                                                                                                        10.00 год

Місце проведення: смт Смотрич, вул. Героїв Небесної Сотні 8, Смотрицька селищна рада

Доповідач

Привітання і вступне слово

Про актуальний стан розробки Стратегії розвитку Смотрицької селищної  територіальної громади на період до 2027 року

Ігор ЯЛОХА

Смотрицький селищний голова

Голова робочої групи

Основні результати соціально-економічного аналізу громади

Олег Атаманчук

Начальник фінансового відділу Смотрицької селищної ради

Член робочої групи

Звіт про опитування бізнесу та мешканців громади

Наталія Паранюк

Фахівець з інформаційної та організаційної діяльності Смотрицької селищної ради

Секретар робочої групи

Проведення SWOT – аналізу

Олег Атаманчук

Начальник фінансового відділу Смотрицької селищної ради

Член робочої групи

Сценарії розвитку громади

Людмила Бавровська

Секретар Смотрицької селищної ради

Заступник голови робочої групи

11:30 – 11.50

Визначення стратегічного бачення громади

Ігор ЯЛОХА

Смотрицький селищний голова

Голова робочої групи

Подальші кроки  – загальний огляд  графіку роботи зі стратегічного планування.

Запитання та відповіді

Завершення засідання

ПРОТОКОЛ №2

засідання робочої групи з розроблення Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади на період до 2027 року

01 липня 2024 року                      смт Смотрич                              10 год. 00 хв.

Загальний склад робочої групи - 18 осіб.

Присутні члени робочої групи  - 12 осіб.

Запрошені: Тетяна Тиран головний спеціаліст фінансового відділу.

Голова робочої групи: Ігор Ялоха - Смотрицький селищний голова.

Секретар робочої групи: Наталія Паранюк - фахівець з інформаційної та організаційної діяльності.

Порядок денний:

1. Привітання і вступне слово.

2. Основні результати соціально-економічного аналізу громади.

3. Звіт про опитування бізнесу та мешканців громади.

4. Проведення SWOT - аналізу.

5. Сценарій розвитку громади.

6. Визначення стратегічного бачення громади.

ВИСТУПИЛИ:

1. Голова робочої групи, селищний голова, Ігор Ялоха, привітав усіх присутніх з проходженням першого етапу написання Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади та побажав плідної роботи надалі. Озвучив порядок денний другого засідання робочої групи.

2. Член робочої групи, начальник фінансового відділу, Олег Атаманчук, озвучив опрацьовані результати соціально-економічного аналізу стратегії розвитку громади. Вказав на позитивні сторони та ключові виклики (ризики)  територіальної громади. До переваг відніс вигідне географічне розташування та сприятливі кліматичні умови для ведення сільського господарства. До викликів відніс недостатню розвиненість інфраструктури.

3. Секретар робочої групи, фахівець з інформаційної та організаційної діяльності, Наталія Паранюк, доповіла про те, що для створення реального і соціально прийнятого плану розвитку громади проведено опитування мешканців громади та підприємців. Надала інформацію по обробці анкет опитування. Визначила основні питання які були підняті мешканцями в ході проведення опитування. Наголосила на тих питаннях, які мешканці громади вважають проблемними, в основному це базові потреби: питання доріг, благоустрою, комунальних послуг, безробіття. Відмітила пасивність підприємців. Відповіла на ряд питань членів робочої групи.

4. Член робочої групи, начальник фінансового відділу, Олег Атаманчук, ознайомив присутніх з поняттями і основними елементами SWOT-аналізу, пояснив принципи формування та заповнення SWOT - матриці. Запропонував членам робочої групи розпочати роботу над SWOT - аналізом громади. Для цього присутнім представив власне бачення сильних та слабких сторін громади, існуючих загроз для громади, виходячи з опрацьованої та наданої первинної інформації. Відбулося жваве та конструктивне обговорення щодо визначення сильних та слабких сторін, загроз та можливостей, визначення потенціалу для розвитку громади та основних проблем, що стримують розвиток громади.

5. Заступник голови комісії, секретар Смотрицької селищної ради, Людмила Бавровська, запропонувала розглянути та опрацювати варіанти ймовірних сценаріїв розвитку Смотрицької селищної територіальної громади до 2027 року.

6. Голова робочої групи, селищний голова, Ігор Ялоха доповів про визначення стратегічного бачення. Зазначив, що розвиток громади передусім повинен забезпечувати потреби жителів та гостей громади.

Присутні обговорили перспективи розвитку території громади, спільне уявлення про те, якою громада має виглядати в майбутньому.

ВИРІШИЛИ:

1. Врахувати озвучені пропозиції при розробці Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади.

2. До третього засідання опрацювати та визначити основні стратегічні та оперативні цілі розвитку Смотрицької селищної територіальної громади.

Також обговорили подальші кроки організації роботи з розробки Стратегії розвитку Смотрицької селищної територіальної громади на період до 2027 року. В обговорені прийняли участь усі присутні.

Голова робочої групи                                                                              Ігор ЯЛОХА

Секретар робочої групи                                                             Наталія ПАРАНЮК