Виконком рішення №18 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету селищної ради від 29.04.2021 року №22 «Про створення комісії з питань встановлення факту отруєння бджіл на території Смотрицької селищної ради»»

  • 28
Тип документу: Виконком рішення
Дата: 24.02.2023
Автор: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Номер документу: 18
Назва документу: Про внесення змін до рішення виконавчого комітету селищної ради від 29.04.2021 року №22 «Про створення комісії з питань встановлення факту отруєння бджіл на території Смотрицької селищної ради»

СМОТРИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КАм’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ  Хмельницької  областІ

 

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

  24  лютого 2023р.                                            Смотрич                                                       № 18

Про  внесення  змін до рішення  виконавчого комітету  селищної ради від 29.04.2021року №22 «Про створення комісії  з питань   встановлення  факту отруєння  бджіл на  території  Смотрицької  селищної ради»

 

          Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання наказу   Мінекономіки  від  19.02.2021 р. № 338-р «Про   деякі  питання  у сфері  бджільництва» , виконавчий комітет  селищної ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Внести зміни  в     рішення   виконавчого комітету  селищної ради від 29.04.2021

року №22 «Про створення комісії  з питань   встановлення  факту отруєння  бджіл на 

території  Смотрицької  селищної ради»,а саме :

-додаток  до  рішення « Склад  комісії  з  питань     встановлення  факту отруєння  бджіл на території   Смотрицької  селищної ради викласти у новій редакції (додаток 1).

2.Затвердити  Положення  про комісію  з питань   встановлення  факту отруєння  бджіл на  території  Смотрицької  селищної ради (додаток2)

3.Контроль за виконанням даного рішення  залишаю за собою.

 

 

Селищний  голова                                                                                               Ігор  ЯЛОХА

 

 

Додаток  

до  рішення виконавчого комітету селищної ради

від 29.04.2021 р. № 22

( нова редакція)

С К Л А Д

комісії  з  питань    встановлення  факту отруєння  бджіл на  території 

Смотрицької  селищної ради

Ласкав’юк Василь Васильович  - голова комісії, староста   Старогутянського   

                                                             старостинського округу;

Прус Леся Олександрівна            - секретар комісії, спеціаліст  відділу   житлово-                

                                                             комунального   господарства,архітектури  та земельних відносин

Члени комісії:

Бомк Йосип Вікторович           -           депутат Смотрицької селищної ради Хмельницької області  (за згодою);

Гніздовський Олександр          -          староста   Рудського  старостинського округу;

Володимирович

Бережанський Михайло           -       староста  Балинського старостинського округу ;

Анатолійович

 

Підгурська  Оксана Миколаївна    -    завідувач  Смотрицьким ЗДО (за згодою);

Беспалько   Наталія Єгорівна         -    касир КП «Добробут»(за згодою)         

 

Секретар    виконавчого комітету                                                Людмила БАВРОВСЬКА

 

Додаток 2

 

ПОЛОЖЕННЯ

Про комісію  з  питань    встановлення  факту отруєння  бджіл на  території

Смотрицької  селищної ради

                       Комісія з  питань    встановлення  факту отруєння  бджіл на  території            Смотрицької  селищної ради (далі - Комісія),  утворюється з метою установлення достовірності загибелі бджіл та обставин, за яких сталася загибель бджіл.

  1.                       Комісія створена на виконання Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за №283/35905.
  2.                       Комісія в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про бджільництво», «Про ветеринарну медицину», «Про захист рослин», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Інструкцією з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за №283/35905, іншими нормативними актами, а також цим Положенням.
  3.  
  4. Основними завданнями Комісії є:
    • установлення достовірності загибелі бджіл;
    • установлення обставин, за яких сталася загибель бджіл;
    • надання рекомендацій щодо визначення шкоди, заподіяної власникам пасік унаслідок отруєння бджіл;
    • відібрання і спрямування в лабораторію проб матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт);
    • установлення джерела та причин загибелі бджіл, надання висновків та пропозицій;
    • обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки.
    •  
  5. Комісія відповідно до покладених на неї завдань має право:
    • Отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань.
    • Залучати до участі у своїй роботі представників місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, громадян (за їх згодою).
    • Запрошувати керівників та інших представників суб’єктів господарювання (їх посадових та службових осіб), фізичних осіб, дії чи бездіяльність яких стали підставою для розгляду відповідного питання Комісією, отримувати від них інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань.
    • Звертатися до правоохоронних органів щодо вжиття заходів з метою припинення порушення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання або окремих громадян.
    • Ініціювати питання про притягнення до відповідальності осіб за порушення ними норм законодавства.
    • Взаємодіяти з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

 

Комісія

 

  1.           Комісія утворюється у складі голови комісії, секретаря комісії та членів комісії.
  2. До складу Комісії входять представники Дунаєвецького управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, територіального органу Національної поліції України, голови старостинських округів.
  3.  
  4.          До роботи Комісії залучається власник обстежуваної пасіки, або уповноважена ним особа.
  5.          До роботи Комісії можуть залучатися за згодою фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки, представники профільних громадських об’єднань - не більше ніж дві особи, які здійснюють діяльність у цій місцевості, представник територіального чи міжрегіонального територіального органу Державної екологічної інспекції України.
  6.         Комісія збирається невідкладно після надходження до органу місцевого самоврядування заяви про встановлення факту отруєння бджіл від власника пасіки, зареєстрованої на відповідній території, або уповноваженої ним особи, але не пізніше ніж через 24 години після надходження такої заяви.
  7.         Комісія є правоможною в разі присутності представників територіального органу або представників державної установи, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби, органу місцевого самоврядування, Національної поліції України та власника пасіки або уповноваженої ним особи.
  8.         Наявність та кількість бджолиних сімей у власника пасіки підтверджуються ветеринарно-санітарним паспортом пасіки. У разі відсутності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки або записів у ньому про кількість бджолиних сімей (наявних та таких, що перевезені на кочівлю) інформація власника пасіки про наявну кількість бджолиних сімей не береться до уваги.
  9. Відбір зразків для проведення аналізів (лабораторних досліджень) повинен здійснюватися однаковими методом та способом відповідно до законодавства.

Відібрані зразки упаковуються, опломбовуються та передаються власнику пасіки для доставки в лабораторію. До відібраних зразків додається супровідний лист.

  1. Результати обстеження Комісії фіксуються в Акті встановлення факту отруєння бджіл (далі - Акт), який заповнюється згідно з Додатком 1 до Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин (пункт 8 розділу IV) затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за №283/35905.
  2. У разі відмови членів Комісії від участі в її роботі на місці обстеження до Акта вноситься інформація про таких осіб та причини відмови.
  3. Акт складається головою Комісії державною мовою в чотирьох примірниках та підписується головою та членами Комісії.

По одному примірнику Акта голова Комісії надає власнику обстежуваної пасіки, представникам Держпродспоживслужби та Національної поліції України, один примірник залишається в голови Комісії.

Кількість примірників може бути збільшена, якщо до роботи Комісії були залучені фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки.

У разі залучення до роботи Комісії фізичних осіб та суб’єктів господарювання або їх представників, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки, один примірник Акта надається таким особам.

Усім іншим залученим до роботи комісії особам за їх заявою на ім’я голови Комісії надається копія Акта.

 

Секретар  виконавчого комітету                                                        Людмила БАВРОВСЬКА